Сабақтың мақсаты:
а) білімберушілік:
ә) дамытушылық :
Оқушылардың білімдерін өткен
материалдарды талдай отырып
арттыру. Ой-өрісін дамыту,
білімдерін тереңдету. Бірмүше
туралы толық түсінік беру.
Оқушылардың ойлау
қабілетін дамыту .
Сабаққа деген
қызығушылығын арттыру .
б) тәрбиелік : Тынымдыққа, өз бетінше есеп шығаруға , жылдам шығаруға тәрбиелеу.
Сабақтың типі : Аралас сабақ.
Сабақтың әдіс тәсілдері :
Ұжыммен және жеке.
Сабақтың түрі : Дәріс сабақ.
Сабақтың көрнекілігі :
Тест, слаид т.б.
Пайдаланылған әдебиеттер:
Шыныбеков Ә.Н .
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі . Қайталау. Көкпар.
Жаңа сабақ Есептер шығару.
Кім жүйрік . Тест Үй тапсырмасы.
Қорытындылау
Түзулер.
20
50
10
30
40
50
40
20
30
10
Жазықтық.
Фигуралар.
10
20
30
40
50
Түзулер.
10
Түзу қандай фигура.
Түзулер.
20
Қиылысатын екі түзудің ортақ неше нүктесі болады.
Түзулер.
30
Перпендикуляр түзу.
Түзулер.
40
Параллель түзу.
Түзулер.
50
Вертикаль түзулер
Жазықтық.
10
Координаталар басы қай нүкте.
Жазықтық.
20
Ох осінің атауы,Оу осінің атауы ше ?
Жазықтық.
30
Координаталық жазықтық
Жазықтық.
40
Симметриялы фигуралар.
Жазықтық.
50
Центрлік симметриялы фигуралар.
10
Функция.
Тәуелсіз айнымалы қалай аталады?
20
Функция.
Функция дегеніміз не?
30
Функция.
Функцияның анықталу аймағы.
Функция.
40
Функцияның мәндерінің аймағы.
50
Функция
Функционалдық тәуелділік
Сандардан ,айнымалылардан және олардың дәрежелерінен көбейту амалы арқылы құрастырылған өрнекті бірмүше деп атайды.
Мысалы :
5a; ab*ba; 2x 3 (-3)a 2 cx; -7; 3 4 ; x; y 5 - бірмүшелер
2x 3 (-3)a 2 cx өрнегін ықшамдайық
x
x 4
c
a 2
-6
x 3
c
a 2
(-3)
2
2x 3 (-3)a 2 cx=
=
Бірмүшелерді көбейту. Бірмүшелерді дәрежеге шығару
-3a 2 b 3 c
*
(c c 2 )
5a 3 bc 2 d
(a 2 a 3 )
=
=
*
*
(-3*5)
d
*
-15
a 5
b 4
c 3
d
- (2a 2 y 3 z) 4 =
2 4
(a 2 ) 4
(y 3 ) 4
z 4
=
16
a 8
y 12
z 4
156. Амалдарды орындаңдар :
157. Дәрежеге шығарыңдар
158. Бірмүшені стандарт түрде жазып, оның коэффициентін көрсетіңдер:
159. Көбейтуді орындаңдар :
Үй тапсырмасы
- № 155 ; № 160 ; № 161 ; № 162 ; №163 есептер.