Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  6 класс  /  Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу

1. а ж?не в сандарды? садарды? ?айсысы ?лкен,?айсысы кіші екенін ?алай білеміз?

2.?ата? емес те?сіздікті? ?ата? те?сіздіктен айырмашылы?ы неде?

3. ?андай сан аралы?ын білесіндер?

4.?андай сан аралы?ы кесінді деп аталады ?

5. Кандай сан аралы?тары ?иылысуы деп атайды?

6.?андай сан аралы?тары бірігуі деп атайды?

15.05.2017

Содержимое разработки

П»ні:

Математика

Сыныбы:

6 «Б»

Мұғалімі:

Кабылбекова Нургуль Сатовна

Мерзімі:

23 ақпан, 2017 жыл

Сабақтың тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу

Негізгі түйінді идея:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу екенін түсінеді.

Мақсаты:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешуді таниды.

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

Көпшілік оқушылар:

Жекелеген оқушылар:

А) Тақырып бойынша есеп шығара алады;

Ә) Сыныптастарымен пікір алмасады.

Б) Сан аралық белгілерді таниды.

А) Есепті өз бетінше шығара алады;

Ә) Теориялық білімін тәжірибеде қолданады.

Б) Сан аралық белгілерді тұжырымдайды.

А) Өз ойын негіздей, дәлелдей алады;

Ә) Теңсіздіктерді салыстырып ,интнрвалды ажырата алады.

Уақыт

Кезеңдері

Тапсырма

Мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

2 мин.

Ұйым-

дастыру

Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызу

1-топ. Х.

2-топ. У.

3-топ. Z.

Оқушыларды сергітіп, жақсы көңіл-күй қалыптастырып, топтарға бөлу.

Оқушыларды бірігіп жұмыс жасауға үйрету.

Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызамын. Сандар жазылған кеспе қағаздар бойынша 3 топқа бөлемін.

Оқушылар шеңбер бойына тұрып, әріптер жазылған кеспе қағаздар бойынша 3 топқа бөлінеді.

Кеспе қағаздар

5 мин.

Үй жұмысын

сұрау

1. а және в сандардың садардың қайсысы үлкен ,қайсысы кіші екенін қалай білеміз?

2.Қатаң емес теңсіздіктің қатаң теңсіздіктен айырмашылығы неде?

3. Қандай сан аралығын білесіндер?

4.Қандай сан аралығы кесінді деп аталады ?

5. Кандай сан аралықтары қиылысуы деп атайды?

6.Қандай сан аралықтары бірігуі деп атайды?

7. ?

Сұрақтар қоя отырып, оқушылардың үй тапсырмасы бойынша білімін тексереді.


Сұрақтар қоя отырып, оқушылардың үй тапсырмасы бойынша білімін тексереді.

Сұрақтарға жауап береді;

Өз ойларымен бөліседі;

Түсініктерін айтады.






Семантикалық картамен оқушы жеке жұмыс жасайды.



Кеспе қағаздар

5 мин.

Қызығу-

шылығын

ояту

Теңсіздік шешімін интервал түрінд көрсету. ?



Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту.

«бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу» есептер шығарту.

Берілген есептерге қатысты өз ойларын айтады.

Плакат, маркер

21 мин.

Мағынаны

тану

  1. Теориялық мәтінмен жұмыс.

Топтардың презентациясы.


  1. 1-топ. Жалаң (С деңгейіндегі тапсырма), -8x≥24

  2. 6,5y13


түсіндіруші сұрақтар (В деңгейіндегі тапсырма)

  1. 5y+9≤3-7y

  2. 3x+1≤4x-5

(A деңгейіндегі тапсырма),

  1. 7≤2x+3≤11

  1. -3


Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау дағдысын жетілдіру.

Тақырыпқа байланысты есептерді топтық жұмыста қадағалау.

Оқушылар есптердің шешімін постерге жазып, қорғайды.

Оқулық,

дәптер

5 мин.

Ой

толғаныс

Квадраттың периметрі 16 сантиметрден артық, бірақ 24 сантиметрден кем. Квадраттың қабырғасының ұзындығын бағалаңдар.

Өз еріктерімен оқуға түсіндіруге, талқылауға мүмкіндік беру.

Сыни тұрғыдан бір-біріне баға беруді үйрету.

Тақырып бойынша түйінді оймен бөлісуге бағытталған тапсырма береді.

Оқушылар өз ойларын қағаз бетіне түсіреді.

Оқулық,

дәптер

2 мин.

Қорытынды

Кесте арқылы есептерді шығару барысында атақты қазақ математигінің аты шығады.

А

С

Қ

А

Р


Өтілген сабақты кесте арқылы түйіндеу.


Бағалау критерийлерін ұсынамын.

Жұппен жұмыс.

Оқулық,

дәптер

2 мин.

Ұй жұмысын

беру

С-деңгейі: 1032

В-деңгейі: 1041

А-деңгейі: 1049



Өтілген тақырыпты терең меңгеру мақсатында.

Үй тапсырмасына түсінік береді.

Күнделікке тапсырманы жазады.


2мин.

Бағалау

Топ басшылары бағалау парағын толтырады.

Оқушының өз ісіне жауапкершілікпен қарауын дамыту.

Оқушылардың күнделіктеріне бағаларын қойып береді.

Оқушылар бағаларын күнделіктеріне қойдырады.

стикерлер

1 мин.

Кері байланыс,

Рефлексия

Әр оқушы өтілген сабақ бойынша кері байланыс жасайды.

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім





Оқушылардың жаңа тақырыпты түсінуін, келесі сабаққа ұсыныстарын білу мақсатында.

Мұғалім оқушылардың ауызша, жазбаша берген кері байланыстарын тыңдайды, жинайды.

Оқушылар өз ойларын, ұсыныс пікірлерін жазады.

стикерлер

























Анықтама




Мен , Кабылбекова Нургуль Сатовна 23.02.2017 жылы 6 « Б» сыныбында қалалық ашық сабақ өткіздім.

Сабақтың такырыбы : Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу.

Мақсаты :Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу екенін түсінеді.

Зерттеу нысанасына алған 6 «Б» сынып туралы жоғарыда айтып өттім. Ендігі мәселе нені өзгертемін, қалай өзгертемін? Мен бұл сыныпқа 5 - сыныптан бастап математикадан сабақ беремін. Сондықтан өзім сабақ беретін сыныпты зерттеу мен үшін қатты қиындық келтірмейді деп ойладым.

Бірлескен оқу – өзара іс - әрекет жасау философиясы, ал бірлескен жұмыс соңғы нәтижеге немесе мақсатқа жетуге ықпал етуге бағытталған өзара әрекеттің құрылымы болып табылады. Бірлескен оқу сыныпта пайдаланатын әдіс қана емес, жеке философия болып табылады. Алғашқы қозғалысты ұйымдастырудан, яғни, сынып бөлмесіндегі жиһазды орналастыру, жұмыстық топтар құруды міне осыдан бастадым. 22оқушыны 7 оқушыдан 2топқа , ал бір топқа 8 оқушыдан бөлетінімді алдын - ала жоспарлаған болатынмын, сондықтан парталарды ыңғайлап орналастырдым. Зерттеуге түгел бір сынып алынғандықтан, А, В, С деңгейлі оқушыларды үнемі назарда ұстауды басты мақсатыма алдым. Мен, математика сабағында 6 «Б» сыныбында зерттеу жұргіздім.Мен ол сыныптан А,В,С деңгейінде үш оқушыны алдым. Олар Нұрай,Алишер ,Жаннур . Нұрай жылдың басында сабағы өте төмен болатын. Осы тоқсаннан математика пәніне қызығушылығы артты көтеріліп 3 және 4 –пен бағалануда.

Алишер математикадан білімі жаксы ,кейде ол үздік оқитын оқушылардың есебін шығара алады. Жаннур сабағы өте жақсы ол әр кезде қиыншылығы жоғары деңгейдің есебін орындайды.







Пән мұғалімі : Н. Кабылбекова

-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель математики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 3560 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу (464.57 KB)
