Меню
Разработки
Разработки  /  Классному руководителю  /  Разное  /  Прочее  /  Бесіди з усіх видів травматизму

Бесіди з усіх видів травматизму

Бесіди з усіх видів травматизму для учнів 1-11 класів

06.12.2016

Содержимое разработки

І ще раз про грип: тепер пташиний!    

Грип. Це слово, як і сама хвороба,  є досить актуальним останнім часом. Не втрачає воно свого статусу і донині, але вже в іншому ракурсі. Так як з наближенням масового прильоту перелітних птахів існує загроза поширення пташиного грипу. Тому, щоб знати,  як не допустити поширення масового захворювання птиці і не заразитися самому необхідно знати ворога «  в обличчя», тобто його симптоми та характерні прояви захворювання.
 Найхарактернішими проявами захворюваності є: у  гусей – S-подібне викривлення шиї з нервовим подьоргуваням,  у качок – втрата зору, у курей – синюшність та опухання гребеня та сережок. У всіх видів птиці відмічається пригнічення, ураження дихальних органів та системи травлення.
     Джерелом інфекції є хвора і та, яка перехворіла на грип дика перелітна і свійська птиця.
    Клінічні ознаки грипу птахів мало чим відрізняються від звичайного грипу людини. Від моменту зараження до клінічних проявів проходить 2-4 дні. Перші ознаки хвороби – лихоманка, біль у горлі, кашель, задишка, пізніше додається дихальна недостатність, пов’язана з розвитком пневмонії.
     Самим ефективним заходом профілактики  є недопущення контакту домашньої птиці з дикими перелітними. Забороняється випускати домашню водоплавну птицю на водойми.
    
Що треба знати людині, щоб не захворіти на пташиний грип.

    Важливо не панікувати, але проявляти елементарну пильність. При будь - яких проявах захворювань птахів, їхньому падежі негайно інформувати ветеринарну та санітарно-епідеміологічну службу за місцем проживання.
    Бажано зробити вакцинацію та уникати місць, де можуть бути послід або інші виділення домашньої чи дикої птиці.
    Як і у випадку з іншими інфекційними хворобами, потрібно суворо дотримуватися правил особистої гігієни – якомога частіше мити  руки з милом, чи   дезінфікуючими розчинами.
    Вірус пташиного грипу легко знищується за допомогою термічної обробки. У м’ясі вірус гине при температурі 45 С за 5-6 годин, при температурі 65 С – за 20 хвилин, при температурі 85 С – за 10 секунд.
    Яйця домашньої птиці не можна вживати у сирому вигляді. Перед приготуванням мити з милом, а потім варити впродовж 10 хвилин чи обсмажувати з обох сторін.
    І, звичайно, не слід забувати про   народні засоби -  звичайний часник і цибулю.      


Содержимое разработки

Інструкція з охорони праці під час проведення екскурсій


1. Загальні вимоги безпеки:

1.1. Вибирають такий об’єкт для екскурсій, на якому забезпечується повна безпека її проведення.

1.2. Керівники (педагоги навчального закладу) відповідають за дотримання правил техніки безпеки та охорону життя учнів.

1.3. Керівники екскурсії повинні вести постійний нагляд за гурт-ківцями.

1.4. Забороняється проводити екскурсії на відкритих і закритих розподільних пристроях при настанні грози, під час дощу, туману і в темний час доби.

2. Вимоги безпеки перед початком проведення екскурсії:

2.1. Перед кожною екскурсією гуртківців ознайомитись із загальною характеристикою об’єкта екскурсії, її маршрутом і правилами безпеки, яких необхідно дотримуватись під час проведення екскурсії.

2.2. Кількість гуртківців, які одночасно беруть участь в екскурсії, не повинна перевищувати 25 чоловік.

2.3. Вирушаючи на екскурсію з гуртківцями, керівник повинен мати при собі дорожню аптечку першої допомоги.

2.4. Допущені до екскурсії повинні бути відповідно одягнені, не мати при собі предметів, що створюють небезпеку під час проведення екскурсії.

2.5. Перед проведенням екскурсії роблять перекличку гуртківців і відмічають присутніх.

3. Вимоги безпеки під час проведення екскурсії:

3.1. Другу перекличку і відмітку присутніх гуртківців проводять після прибуття на місце екскурсії.

3.2. Якщо для доставки гуртківців до місця екскурсії використовується громадський транспорт, посадку здійснюють групами під керівництвом дорослих. При цьому у транспортні засоби входять спочатку гуртківці, а потім особа, яка ними керує. У такому самому порядку здійснюється висадка учнів із транспортною засобу. Можна доставляти гуртківців до місця екскурсії також на спеціально виділених транспортних засобах. Для цього дозволяється використовувати автобуси і закриті вантажні машини.

3.3. Перевозити дітей на відкритих вантажних машинах забороняється.

3.4. Під час екскурсії забороняється розпалювати багаття, щоб уникнути пожеж та опіків учнів.

3.5. Забороняється під час екскурсії пити воду з відкритих водойм. Необхідно заздалегідь запропонувати взяти із собою (з дому) питну воду у пляшці.

3.6. Підчас екскурсії гуртківцям забороняється знімати взуття і ходити босоніж.

4. Вимоги безпеки після закінчення екскурсії:

4.1. Після закінчення екскурсії, перед відправленням у зворотній шлях, керівники виводять усіх гуртківців з об’єкта екскурсії і перевіряють наявність їх за списком.

4.2. Після повернення з екскурсії ще раз перевіряють гуртківців за списком.

5. Вимоги безпеки у аварійних ситуаціях:

5.1. У випадку аварійної ситуації на місці екскурсії керівники виводять гуртківців у безпечне місце.

5.2. При нещасному випадку гуртківців виводять у безпечне місце, а потерпілому надають першу долікарську допомогу.


Содержимое разработки

Безпека на вулиці


        Вивчіть можливі варіанти шляху до навчального закладу, до друзів тощо. Частіше змінюйте звичні маршрути. Запам'ятовуйте місцезнаходження райвідділів міліції та опорних пунктів охорони порядку. Ви повинні також знати місця молодіжних «тусовок», алеї, не освітлені ділянки вулиць.

        Перед виходом з дому сплануйте свій маршрут. Подумки уявіть найкоротший та безпечний шлях. Повідомте батькам, куди ви йдете й коли повернетесь.

        Уникайте короткої дороги, яка пролягає через звалища, цвинтарі, пустирі, двори й погано освітлені вулиці, місця, порослі лісом та щільними кущами. В темних, погано освітлених кварталах ходіть посередині вулиці.

        Ідіть по тротуару завжди назустріч руху транспорту, тоді ніхто не зможе під'їхати до вас на машині ззаду. У випадку, коли до вас під'їхала машина, й водій став поводити себе, агресивно, закричіть і тікайте в напрямку, протилежному рухові автомобіля.

        Ніколи не користуйтесь послугами попутних машин з незнайомими водіями та не погоджуйтесь на пропозицію «підвезти». Остерігайтесь машин, які стоять з працюючим двигуном і людьми всередині. Якщо машина гальмує, а пасажири просять вас показати дорогу, розмовляйте з ними, стоячи на безпечній відстані. Не підходьте до автомобіля на відстань витягнутої руки.

        Якщо ви наділи шарф, заправте обидва кінці під пальто, щоб він не звисав за спину. В іншому випадку той, хто нападає, може схопити за шарф та намагатиметься задушити вас.

При нападі дійте за обставинами, використовуючи свій розум та кмітливість, але ніколи не провокуйте супротивника на загострення конфлікту. Не відповідайте грубістю на грубість, образою на образу.

Содержимое разработки

Безпека на дорогах


        Пішоходи повинні ходити тротуарами або пішохідними доріжками, а за їх відсутності - велосипедними доріжками або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому необхідно бути особливо обережним та не створювати перешкод іншим учасникам руху.

        На дорогах, які мають розділову смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами, можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч руху транспортних засобів

        Переходити проїжджу частину пішоходам дозволяється тільки підземними пішохідними переходами та в місцях, позначених спеціальною дорожньою розміткою або дорожніми знаками «Пішохідний перехід». Переходячи проїжджу частину, пішоходи не повинні затримуватися та зупинятися на ній. Не рекомендується дорогу перебігати, йти потрібно спокійним кроком.

        Відповідно до Закону України про дорожній рух та Правил дорожнього руху пішохід має перевагу перед транспортними засобами при переході проїжджої частини визначеними пішохідними переходами, що не регулюються, а також тими переходами, що регулюються, за наявності відповідного сигналу світлофора або регулювальника


Содержимое разработки

Безпека при поводженні з електрикою


        При користуванні побутовими електроприладами, щоб уникнути ураження електричним струмом, необхідно дотримуватися таких елементарних правил:

-      не можна одночасно братися за каструлю, яка стоїть на електроплиті, і за кран водопроводу

-      змінюючи електролампочку, необхідно виключити подання струму в патрон

- не можна мокрими руками торкатися вимикача, розетки, цоколя електролампочки, увімкнутих електроприладів, неприпустимо прасувати вологу білизну праскою з пошкодженим шнуром

-      не можна прикріплювати до електролампочки саморобні паперові абажури

-      не можна ремонтувати побутову техніку, яка перебуває під напругою

-      не можна експлуатувати електропристрої мокрими

-      не можна прив'язувати до електропроводки мотузки, проводки, тому що вони можуть пошкодити ізоляцію і викликати коротке замикання;

-      категорично забороняється ремонтувати перегорілі пробки з допомогою саморобного «жучка»

        При загоранні електропроводки і побутової електротехніки необхідно відімкнути струм, а потім уже займатися гасінням пожежі.

        Небезпечною є так звана крокова напруга. Вона виникає, коли провід падає на землю і електричний потенціал накопичується в землі. Тому, коли людина підходить до електричного проводу, що впав на землю, її ноги опиняються в точках з різним потенціалом. У результаті електричний розряд проходить через тіло людини. Щоб цього не сталося, не слід наближатися до проводу, який упав, а тим більше брати його в руки


Содержимое разработки

Безпека при пожежі


        Іноді пожежу вдається зупинити дуже простим засобом. Наприклад, накрити палаючий предмет якою-небудь тканиною або одіялом. Вогонь не може горіти без доступу повітря.

        Не завжди можна загасити пожежу самому. Як діяти в таких випадках? Пожежі завжди супутній дим. Якщо ти почув запах диму, перевір, чи не горить проводка або електропристрій. Негайно подзвони в пожежну охорону по телефону 101. Спробуй якнайшвидше вийти з палаючого будинку або квартири. Дій сміливо та швидко, не ховайся у шафі або під ліжком. Якщо дим тягнеться з під'їзду, негайно приймай заходи безпеки. Закрий двері, забий щілини, вентиляційні дірки мокрою тканиною та чекай пожежників.

        Дзвони в пожежну охорону, навіть якщо інші вже викликали допомогу. Ти повинен розповісти, у якій квартирі знаходишся. Ні в якому разі не пробуй вийти з квартири та спускатися в ліфті, так як ліфт можуть відключити в будь-яку хвилину.

        У разі загорання, задимлення приміщення потрібно дотримуватися такого порядку дій:

- сповісти сусідів та інших людей, які знаходяться в приміщенні

- зателефонуй за номером 01 та обов'язково назви адресу пожежі й своє прізвище

- залиши приміщення

        Для ефективного забезпечення життя під час пожежі необхідно:

- накинути на себе шматок тканини, добре змочений водою

- прикрити органи дихання зволоженою пов'язкою

- ніколи не можна бігти наздогад та баритися на виході

- рятувати в першу чергу необхідно людей, а не речі


Содержимое разработки

Безпека під час відпочинку та вдома


У вільний від навчання й праці час необхідно від­почивати. Найкращий відпочинок — це рухливі ігри на свіжому повітрі. Чимало дітей у вільний час люблять переглядати телепередачі, читати, малювати, вишивати. Проте цим надмірно захоплюватися не варто, бо після такого від­починку можна ще більше втомитися.

Поміркуймо, чому? У школі наш мозок, органи зору й слуху постійно працюють. Якщо вдома, поо­бідавши, ми сідаємо дивитися телевізор чи читаємо, то знову навантажуємо роботою мозок, очі, вуха й не даємо їм можливості відпочити. Інша річ, якщо після обіду погратися на свіжому повітрі, побігати разом із друзями або допомогти вдома по господарству.

Гуляти й гратися можна лише в призначених для цього місцях. У місті — на ігрових майданчиках біля будинків, у скверах чи парках. У селі — на подвір'ї, на майданчиках біля шкіл, дитячих садків.

Пам'ятай! Від того, як ти відпочиваєш, залежить твоє здоров'я!

Відпочинок може бути пасивний і активний. Особ­ливо велику цінність має активний відпочинок. Ка­татися на велосипедах, самокатах, роликах, ковзанах, санчатах, лижах, скейтбордах корисно для здоров'я. Але для таких ігор треба вибирати безпечні місця. Футбол, теніс, баскетбол та інші рухливі ігри сприя­ють зміцненню здоров'я. Азарт гри піднімає настрій і ми часто не помічаємо, як швидко минає час. Ак­тивно рухаючись, ми відчуваємо радість, розкутість і свободу від оволодіння руховими діями.

Для різностороннього розвитку організму люди­ни особливу цінність мають різноманітні види рухів. Стрибки й метання удосконалюють координацію, ходьба і біг сприяють формуванню витривалості, а гімнастичні вправи розвивають гнучкість.

Під час ігор ми отримуємо можливість проявляти активність, ініціативу й творчість.

Але щоб усі ці ігри та прогулянки були безпечни­ми, слід запам'ятати:

        Ніколи не погоджуйся йти в парк, у ліс із незна­йомими людьми. Намагайся втекти від людини, яка кличе тебе із собою, голосно кричи: «Я вас не знаю!». Розкажи про це міліціонеру, учителю, батькам.

        Під час прогулянки на природі не можна захо­дити далеко, щоб не заблудитися.

        Не можна розводити вогнища будь-де. Треба по­радитися зі старшими, де це можна зробити.

        Небезпечно пити сиру воду з річки, озера, бо­лота, калюжі.

        Не можна збирати й споживати незнайомі гриби та ягоди, серед них можуть буть смертельно отруйні.

        Купатися у водоймах можна лише під нагля­дом дорослих.

        Купатися й пірнати можна лише в знайомих місцях.

        Не можна купатися дуже довго, щоб не пере­охолодитися.

        Взимку треба уникати ігор на тонкому льоду — це дуже небезпечно.

        Дітям категорично забороняється пересувати важкі предмети.


З кожним роком наше житло стає комфортнішим. Багато в чому полегшують життя людини холодильник, водопровід, газ, електрика... В умілих руках вони — дру­зі, але в невмілих можуть стати ворогами.

Уяви собі, що твій гість — Мауглі. Щоб гостю­вання було приємним, ознайом його зі своєю квар­тирою. Розкажи про призначення кімнат, речей. По­кажи предмети, які можуть бути небезпечними, якщо не вміти ними користуватися. Навчи, як правильно поводитись на балконі, у кухні, ванні тощо.


        Теле-, радіоапаратурою, комп'ютерами, побутови­ми електроприладами можна користуватися тільки тоді, коли вдома є батьки, і з їхнього дозволу.

        Не можна сидіти на підвіконні, перехилятися че­рез відчинене вікно.

        На балконі не можна стрибати, перехилятися че­рез перила, ставати на ящик, табуретку.

        На горища, дахи, будівельні майданчики, у підва­ли дітям ходити заборонено.

Кожна дитина має чітко знати, куди їй звернутися у випадку небезпеки, пам'ятати необхідні номери те­лефонів: пожежної охорони, швидкої допомоги й мі­ліції. Але слід пам'ятати й те, що не можна турбувати ці служби без потреби. Адже в цей момент, коли ви, граючись, викликали, скажімо, швидку, комусь справ­ді може бути зле. Та й іншого разу, коли ви справді потребуватимете допомоги, вам можуть не повірити. Згадайте казку про пастушка, який неодноразово зді­ймав тривогу, а коли на череду напали вовки, йому ніхто не повірив і не допоміг.

Окрім трьох основних телефонів, слід чітко знати телефони сусідів, робочі телефони батьків, щоб у ви­падку небезпеки зв'язатися з ними.

У жодному випадку не можна розказувати незна­йомим людям, як тебе звати, як звати батьків, де вони працюють, де ти живеш.

Коли додому телефонують незнайомі люди, най­краще не називати свого імені й покласти трубку. Якщо хтось незнайомий дзвонить у двері, можна ска­зати, що тато відпочиває, а мама повернеться через кілька хвилин.

Якщо ж хтось намагається зламати двері або від­крити їх, слід негайно зателефонувати до міліції, сусі­дам і знайомим, які живуть поблизу, голосно кликати на допомогу з балкона чи з вікна.

Відчиняти двері можна тільки рідним. Згадайте, що трапилося з козенятами з казки «Вовк та семе­ро козенят».


Хоч ви зовсім ще малята,

Але пам'ятайте:

Люди ви, не козенята,

Правила вивчайте!


Якщо ви самі удома,

То запам'ятайте:

Ви людину незнайому

В дім свій не пускайте.


Доки тато, доки мама

Не прийдуть до хати,

Вам людину незнайому

Не треба впускати.


Бо дитя не може знати,

В кого що на думці.

Незнайомець може мати

Зброю в своїй сумці.


Може речі всі забрати

І дитину вбити.

Тож не треба відчиняти,

Краще потерпіти.


Двері добре зачиняйте

Кожен раз, постійно!

Правила запам'ятайте

І живіть спокійно!

1.     Чи можна вважати знайомою людину, яка називає твоє ім'я та каже, що твоя мама попросила її прийти?

2.     Чи слід відчиняти двері цій людині? Чому?


А зараз підкресліть правильну відповідь.


У вічко потрібно дивитися:

  коли в двері дзвонять;

  перш ніж вийти з дому;

  в обох випадках.


Запам'ятайте правила чотирьох НЕ, відомі у всьо­му світі

 


  • Не розмовляйте з незнайомими людьми.

  • Не приймайте жодних запрошень незнайомця та не сідайте до нього в машину.

  • Не грайтеся з незнайомими людьми по дорозі зі школи додому.

  • Не гуляйте, коли починає смеркати.


Фізкультхвилинка

 


Готуємося, друзі, до нової вправи:

Сплетені пальці за голову ставим.

Ось і готовий дружний наш клас:

Руки вгору підняти на «раз»,

«Два» — опускаєм, вдихаєм,

Наче той котик хребет вигинаєм.


Поговоримо ще й про те, як на наше здоров'я, само­почуття впливає організація робочого місця. Здавалося б, дрібниця: ви працюєте в незручному кріслі у напівтемряві. Спершу організм доволі легко переносить ці незручності. Та поступово його адаптація видозмінюється: погіршується настрій, знижується працездатність, слабне увага. А якщо умови не змінюються тривалий час викривляються хребет, погіршується зір, розладнується нервова система...

У деяких випадках для того, щоб не стомлюватися, варто просто зручно обладнати робоче місце.

Передусім слід перевірити висоту парти чи пись­мового столу, за якими працюєте. Для самоконтролю: ваша спина має торкатися спинки стільця; передпліччя до ліктьового суглоба — лежати на столі; ноги — стояти на перекладині чи підставці, бути зігнутими в колінах під тупим або прямим кутом. Неважко перевірити й правильність відстані від очей до книги чи зошита: по­ставивши руку на лікоть, ви маєте дістати скроні кін­чиками пальців. Між грудьми й столом повинна вільно проходити долоня. Книга при читанні має лежати під кутом 45° на відстані 30—40 см від краю стола. Якщо ви сидите правильно, великим пальцем руки, постав­леної на лікоть, легко можете дістати очей.

Велике значення має й освітлення вашого робо­чого місця. Коли воно недостатнє, нервова система швидко перенапружується, знижується продуктивність праці, стомлюється зір.

Найкраще користуватися настільною лампою: світ­ло від неї інтенсивне й рівномірне. Поставте її так, щоб світло падало трохи попереду й зліва (тінь від руки не затулятиме книжки чи зошита). Потужність лампочки достатня в межах 50 Вт.

Стіл найкраще ставити біля вікна. На столі має бути порядок. Ті книжки й зошити, які зараз не потрібні, слід акуратно скласти на поличку чи в портфель.


Щоб закріпити вивчений матеріал, пропоную вам розв'язати тестові завдання.


1. Виберіть правильну відповідь.
Сидіти не можна:

а) на підвіконні;

б) на стільчику біля столу;

в) на лавці;

г) за партою.

2. Якщо у двері дзвонять незнайомці, то відчиняти:

а) можна;

б) не можна.

3. Читати потрібно:

а) лежачи в ліжку;

б) за столом.

4. Купатись потрібно, коли:

а) ти вдома сам;

б) удома є дорослі.

5. Входити самому в підвал:

а) можна;

б) не можна.


Содержимое разработки

Бережи свої очі!


1. Не торкайся очей брудними руками, рукавами одягу тощо. Якщо в око потрапила порошинка, його треба промити кип'яченою водою, а коли це неможливо — видалити її чистим носовичком.

 

2. Дотримуйся правил безпеки під час роботи у майстерні або виконуючи хатню роботу.

 

3. Не нахиляйся низько над каструлею з окропом або сковорідкою, на якій шкварчить масло.

 

4. Будь дуже обережним із пральним порошком, розчинами для миття посуду та іншими хімічними речовинами. Перед застосуванням зверни увагу, на їхню упаковку — на ній має бути написано, як поводитись, якщо така речовина потрапила в очі.

 

5. Обережно поводься із гострими предметами під час гри! Розмахуючи палицею перед обличчям товариша, ти можеш випадково поранити йому око.

 

6. Будь уважним під час прогулянок та забав. У лісі чи в саду око може поранити гостра гілка.

 

7. Якщо ти сильно пошкодив око, негайно звернися до лікаря

Гігієна зору


1. Коли ти читаєш, пишеш, вишиваєш або виконуєш іншу роботу, сторінка або предмет, з яким ти працюєш, мають бути добре освітлені.

 

2. Від очей до сторінки, тканини для вишивання тощо відстань має становити 30—35 сантиметрів.

 

3. Якщо ти пишеш при штучному освітленні, настільна лампа має бути розташована ліворуч, інакше на сторінку падатиме тінь від руки.

 

4. Читати у ліжку та транспорті дуже шкідливо для очей. Лежачи, неможливо весь час рівно тримати книжку перед очима — руки втомлюються, і відстань від сторінки до очей весь час змінюється. Під час руху транспорту руки із книжкою тремтять. При цьому кривизна кришталика весь час змінюється. Робота ока псується, і зір слабшає.

 

5. Не сиди перед телевізором чи за комп'ютером більше за 2—3 години на добу. Бо їх випромінювання дуже шкідливе для очей.

 

6. Не забувай робити перерви, коли читаєш, робиш домашнє завдання, дивишся телевізор чи працюєш за комп'ютером.

 

7. Виконуй вправи для тренування очей.

 

8. Частіше бувай на свіжому повітрі.

 

9. Вживай більше свіжих овочів і фруктів. Найбільш корисні для гарного зору морква, зелена цибуля, селера, помідори, солодкий перець. А от надмірне споживання солодощів шкодить зору.

  • 1

  • 2

  • 3


Содержимое разработки

Бесіди з усіх видів дитячого травматизму напередодні канікул


Клас_____ Класний керівник________________________(П.І.Б.)


1. Правила дорожнього руху

• Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

• дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

• переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини

зупинитися i подивитися направо;

• якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

• якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти

назустріч транспорту, що рухається.


2. Правила електробезпеки

• Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

• категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких

знайдено несправнiсть;

• не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться пiд

напругою;

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.


3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.


4. Правила протипожежної безпеки

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки пiд час встановлення ялинок, пiд час проведення новорiчних свят;

• гра з вогнем — одна з причин пожежi;

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.


5. Правила поведiнки на водi


Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—25градусів С i води — не менш нiж 18—20 градусів С; • купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

• забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

• грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.


6. Правила поведiнки на кризi

• Не виходьте на кригу, мiцнiсть якої вам невiдома;

• не виходьте на кригу пiд час льодоходу, весняної вiдлиги, снiгу i сильних перепадiв температури повiтря,

• не збирайтесь на кризi великими групами;

• не заїжджайте на лижах з крутого берега на неперевiрену кригу.


7. Правила культури поведiнки.

• Завжди прагнiть бути культурною людиною;

• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

• поважайте старших, не будь грубим;

• не гуляйте пiзнiше 22 години;

• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

• бiльше читайте художньої лiтератури.


8. Категорично забороняється

• Ходити на територiї новобудов;

• купатися без догляду дорослих;

• розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

• iздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.


9. Суворо дотримуйтесь правил:

• дорожнього руху;

• користування газовими, електричними приладами;

• поведiнки дiтей на водi;

• користування пасажирським лiфтом;

• протипожежної безпеки;

• прогулянки на велосипедi.

Пiсля проведення бесiд з профiлактики дитячого травматизму дiти розписуються в тiм, що прослухали їх.


П.І.Б учня

І чверть

ІІ чверть

ІІІ чверть

IV чверть


дата

підпис

дата

підпис

дата

підпис

дата

підпис












Содержимое разработки

Будьте обережні на воді!


Пам’ятка


Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є:

• правильний вибір і обладнання місць купання;

• суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді.


ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:


• залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

• стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;

• пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

• плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;

• вживати спиртні напої;

• забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання;

• підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

• допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг у воді;

• подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.


НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:


• покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню;

• однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у салфетку або носову хустинку, видаліть з порожнини рота пісок, мул та інше;

• рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу, утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носу;

• наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені, водночас "краєм ока" контролюйте підіймання грудної клітки. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проведіть штучну вентиляцію не методом "рот в рот", а "рот в ніс", затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань - 16-20 за хвилину;

• для зовнішнього масажу серця розташуйтесь збоку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть на передньо-нижню поверхню грудини, основу другої долоні в поперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину;

• у випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань до натискувань на грудину 1:5, якщо рятувальників двоє - 2:15;

• через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з'явився пульс на сонних артеріях. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.


-80%
Курсы повышения квалификации

Профессиональная компетентность педагогов в условиях внедрения ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Бесіди з усіх видів травматизму (253.8 KB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт