Пән: Математика |
Мектеп: №271 орта мектеп
| |||||
Күн : 23.06.2017ЖЫЛ | Мұғалімнің аты-жөні: Сейлханова Гульмира | |||||
Сынып: 1 | Қатысқандар : 24
| Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Әріпті өрнектегі әріптің мәні | |||||
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты | 1.2.1.2 Әріптің мәні берілген бір амалды әріпті өрнегінің мәнін табу.
| |||||
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар: | |||||
| ||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||
| ||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||
| ||||||
Ойлау деңгейі | Білу, түсіну,талқылау | |||||
Бағалау критерийі |
| |||||
Сөздік қор | Әріпті өрнек ,санды өрнек | |||||
Құндылықтар дарыту | Цифр элементтерін дұрыс жазуға, өз бетінше жұмыс істеуге, ынтымақтастыққа баулу . | |||||
Денсаулық және техникалық қауіпсіздік | Қаламсапты дұрыс пайдалану | |||||
Пәнаралық байланыс | Еңбекке баулу | |||||
Бастапқы білім | Бөліктер және бөлімдер | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
| ||||
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық бәріміз Арайлап атқан күнге. 1.Түрлі түсті стикер арқылы топқа бөлу 1топ.Теңдеу 2топ. Санды өрнек 3 топ. Әріпті өрнек Ойын: «Бұлттардан арылу»
Тақтадан санды өрнекті көрсетіп,еске түсіреміз.Сосын әріпті өрнекті көрсетіп, ерекшелігін сұрап талқылау. Сабақтың тақырыбын хабарлаймын.
|
стикер
сурет
| ||||
Сабақтың ортасы
| (МК) Әріпті өрнектегі әріптің орнына сан қойып,өрнектің сандық мәнін табуға болады екен.Әріп әр түрлі сандармен өрнектеледі.Мыс:3+у,3+5,3+5=8
(Ж.ұ) «Кім жылдам» ойыны арқылы есептерді шығару. 4+2 9 – 6 4+а 9 – в 4+5 9 – 1 Бармақпен бағалау(пікір алмасу мақсатында)
Белсенді оқу ортасын топтық жұмыс арқылы ұйымдастыру (Т) 1топ. Суретте көрсетілген үйшіктерді санап, жол белгілерін анықта 2топ. Суретті бояу арқылы әр үйде қанша қонақ бар екенін біл? Ол қонақтың атауын ата. 3топ. Өрнектің қай түріне жатады және оқып бер. Екі жұлдыз бір тілек арқылы бағалату.
Сергіту жаттығу Оңға, солға бұрылдық, Алға, артқа иілдік. Тіземізді бүктіріп, Қолды создық тік тұрып.
(Ұ) «Құпия сан» әдісі Суретте берілген шелекті толтыру үшін х-тің орнына қандай сан қоюға болатынын анықта. а) Сағат тілімен тексеру в)От шашу арқылы бағалау
(Ө)Сараланған тапсырма. Барынша қолдау көрсету: - Өрнектің мәнін тап. Орташа қолдау: - Әріпті өрнекті санды өрнекке ауыстыр,мысал келтір. Қолдау көрсету аз: - Әріпті өрнек құрастыр, мәнін тап.
Қ /б берілген тапсырма: Тапсырма х═ 20 деп алып, балақайдың қолындағы өрнектердің мәнін табыңыз Дескриптор: Білім алушы - қосындының мәнін дұрыс шығарады; - айырманың мәнін дұрыс шығарады. - өрнектерді ажыраталады. | оқулық
дәптермен жұмыс
таратпа сурет
таратпа
| ||||
Сабақтың соңы
|
Рефлексия
Шыршаның суретін боя:
Әліде түсінбегенім бар – сары Түсіне алмадым – қызыл
|