Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Математика
Бекітемін: _______________________
Оқу ісінің меңгерушісі:
Бағдарламаға сілтеме: 1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері | Мектеп: М.Мақатаев атындағы орта мектеп | ||||||
Күні: 17.03.17ж | Мұғалімнің аты-жөні: Баязитова Шынар Ержанкуловна | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Апта күндері | ||||||
Сынып: 1 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақта қарастырылатын оқыту мақсаты | 1.1.3.2 Уақыт аралықтары туралы (минут, сағат, апта, ай) түсінігі болу, уақыттың өлшем бірліктерін қолдану | ||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін: уақытты бағдарлайды және уақыт терминдерін түсінеді. | ||||||
Бірқатар оқушылар үшін: Уақыт бірлгін ажыратады. Қалай не үшін қолданатынын талдайды. | |||||||
Кейбір оқушылар үшін: уақытты анықтайтын жаңа терминдерді пайдаланып, ой-пікірін білдіре алады. | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар игереді: Апта күндерінің атауын қолданып, сұрақтар құрастыру. Пәндік лексика және терминология: бүгін, ертең, кеше. Диалог/жазу үшін қажетті сөздер: Талқылау: ... қашан екенін айт Қай күні сен ….. Жазу: Апта күндерін рет-ретімен жаз. | ||||||
Алдыңғы білімдер тіректік ББД | Тәулік уақыты, апта күндері, ай атаулары | ||||||
| Жоспар |
| |||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-шара (төменде көрсетілгендердің орнына өз тапсырмаларыңызды жазыңыздар) | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ.Психологиялық ахуал. 0-2 минут
| (Оқушылар жұпта қолдарын ұстап, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.) |
| |||||
Сабақтың ортасы ІІІ.Қызығушылықты ояту. 3-10 минут
| Ойын: «Сұрақты ұстап ал» 1. Сұрақ – жауап әдістері арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алынады. (Оқушылар өз ойларын айтады) (Оқушылармен бірігіп, сабақтың тақырыбын шығару) |
| |||||
Белсендіру
| Сендер үшін аптаның барлық күндері бірдей ме? Үйірмелерге, секцияларға барасыңдар ма? Апта күндерінің атауларын пайдаланып, өз жұмыс апталарың туралы айтып беріңдерші. |
| |||||
ІҮ. Жаңа тақырыпты ашу. 11-15 минут | Жеке жұмыс Оқушылар өздерінің апта кұндеріндегі күн тәртібін жасап шығарады Күтілетін нәтиже: Уақыт өлшем бірлігі- апта күндері |
| |||||
Жаңаны қолдану 16-24 минут | Мұғалім «бүгін», «ертең», «кеше» сөздерін пайдаланып, ақпарат жинауды сұрайды. Сабақ кестесі, сол күнгі, кеше өтілген және ертең өтетін тақырыптар жазылып ілінеді. «Хатшы-ақпарат жинаушы» |
| |||||
Сергіту сәті 25-28 |
|
| |||||
Ү. Есеп шығару. «Ортадағы қаламсап» әдісі 29-36минут | 1 топ: Әлия сәрсенбі күні 12 қазақ ертегісін, жұма күні 10 орыс ертегісін оқыды. Әлия барлығы қанша ертегі оқыды? 2 топ: Әлия жексенбі күні 22 ертегі оқыды. Бірнеше қазақ ертегісін және 10 орыс ертегісін оқыды. Ол неше қазақ ертегісін оқыды? 3 топ: Әлия жексенбі күні 22 ертегі оқыды. 12 қазақ ертегісін және бірнеше орыс ертегісін оқыды. Ол неше орыс ертегісін оқыды? |
| |||||
Сабақтың соңы 37-42 минут | -Балалар, сонымен қорытынды шығараратын уақыт келді. Мұғалім келесі сұрақтармен әңгіме ұйымдастырады: Сендерге өз жұмыс апталарың жайлы тапсырма құрастыру оңай болды ма? Сабақта өмірге пайдалы не үйрендіңдер? |
| |||||
Бағалау 43-45 минут
|
|
| |||||
Қосымша ақпарат |
| ||||||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?
| Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралыұ байланыс | |||||
Бақылау Сабақтың мақсатына жетім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|