№ 19.М. Мақатаев атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі музыка пәні мұғалімі Назанова Жанар
Бір сабақ бойынша толық рефлексия
Ақын Абайдың операдағы бейнесі .
Сабақтың тақырыбы
Операдағы қазақтың сөз өнерінің қандай түрлері қолданатынын білу . “Абай”операсын қай компазиторлар жазғанын айту,салыстыру .
Сабақтың мақсаты:
Операдағы қазақтың сөз өнерінің қандай түрлері қолданатынын біледі . “Абай”операсын қай компазиторлар жазғанын айтып,салыстырады
Күтілетін нәтижелер:
Р/с
Сабақтың барысы
I
Уақыты
Психологиялық тренинг өткізу
Оқушыларды топқа бөлу
Мұғалімнің іс- әрекеті
II
5 мин
III
3 мин
Үй тапсыр масын сұрап,пысықтау
Оқушының
Ең алдымен оқушылармен сәлемдесіп психологиялық ахуалын реттеу мақсатында тренинг өткіздім.Оқушыларға көздерін жұмып, мен айтқан сөздерді қайталату .
IV
Топқа бөлу мақсатында: оқушыларды сурет қималары арқылы топқа бөлемін . Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтар құрылады.
Сергіту сәті
10 мин
Ресурстар
Іс - әрекеті
Көздерін жұмып, мен айтқан сөздерді қайталады.
10 мин
Қорытынды
Жаңа сабақты меңгеру
Оқушылар алғашқы сабақта құрастырған топтық ережені оқып , қайталады .
Өткен сабаққа шолу жасау мақсатында « Кубизм » әдісі арқылы әр топтан бір-бір оқушы шығарып, кубикті лақтырту . Содан соң кубиктегі сандар бойынша қай оқушыға нешінші сан түссе сол сандағы кеспе қағаздарындағы сұрақты оқытып ,жауап бергізу .Қалған топтарға сұрақ қойғызу .
- Мен мектептемін.
5 мин
12 мин
Жұлдызша , стикерлер
Топтар үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді . Әр топ берілген сұрақтарға жақсы жауап береді.
Жаңа сабақтың тақырыбы «Ақын Абайдың операдағы бейнесі » жайлы түсіндіру«Сөз ойла, тез ойла» әдісі арқылы сөзжұмбақ шештіру. Сөзжұмбақтың жауабын жұмбақтардың шешуі арқылы таптыру
-Мен сабақта отырмын.
Жаңа сабақтың тақырыбы «Ақын Абайдың операдағы бейнесі » жайлы түсінеді .
Сабақты қорытындылау мақсатында «Тазарған тақта » әдісін пайдалану. Ол үшін түрлі түсті стикерге жаңа сабақтағы сұрақтарды жазып тақтаға жабыстырып қою. Оқушылар кезекпен келіп сұрақтарға жауап беріп отырады . Егер сұрақтарға жақсы жауап берсе тақта тазаратынын айтып отыру.
-Менің көңіл-күйім жақсы.
Жұлдызша , стикерлер
Талқылау сұрақтары кезінде жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді , тақырып бойынша түсінік қалыптастырады . Мұнда топ мүшелері толық қатысады .
«Сөз ойла, тез ойла» әдісі арқылы сөзжұмбақ шешеді. Сөзжұмбақтың жауабын жұмбақтардың шешуі арқылы табады
Плакат
-Мен мұғалімді зейін қойып тыңдаймын.
Кітап ,дәптер , қаламдар .
-Мен бүгінгі сабақты есімде сақтап қаламын.
Кері байланыс. Стейкер.
-Менің сабақ оқығым келеді .Бүгінгі сабақта көп нәрсе үйренгім келеді
-Мен сабаққа дайынмын.
Оқушылар сабаққа дайын екендігіне көз жеткіздім.
Модульдердің кіріктірілуі
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау
Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану
Оқушыларды жас ерекшеліктеріне қарай оқыту мен оқу
Сабақтың барысы
А) Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)
Топтастыру
“ Кубизм”әдісі
Ә) Өткен сабаққа шолу (8 мин)
Сергіту сәті
Б) Тірек білімдер (20 мин)
В) Шеберлік пен дағдыны қалыптастыру (10 мин)
“ Тазарған тақта ”әдісі
Г) Қорытынды
(5 мин)
БББ кестесі арқылы кері байланыс жасау
Нәтиже
Шығарманы түсініп оқыды. Бір-біріне түсіндірді. Тақырыпты талқылады. Сыни тұрғыдан ойлана алатынын көрсетті
Болашақта өзін-өзі реттеуге, ойын жүйелі жеткізуге, бір-біріне қолдау көрсетуге дағдыландыру.
Оқу дағдылары
Түсіну
Метатану
Кедегілер: оқушылардың тапсырмаға берілген уақытты тиімді пайдалана алмауы, сөздік қорының тапшылығы