Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  Дошкольникам  /  11-ден 20-ға дейінгі сандар

11-ден 20-ға дейінгі сандар

Мектепалды даярлық тобына арналған қарапайым математика оқу іс-әрекетінен қысқа мерзімді жоспар

24.03.2018

Содержимое разработки





































































Күні:20.04.2017

Пәні: Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру
Тақырыбы: 11-ден 20-ға дейінгі сандар
Мақсаты: Балаларды 20-ға дейінгі сандармен таныстыру; 20 көлемінде реттік санауға үйрету, кері санауды және тура санауды .
Балаларды үлкенді сыйлауға, тілін алуға, кішіге қамқор болуға тәрбиелеу
Балаларды түрлі есеп шығара білуге үйрету,ойын арқылы есте сақтау қабілетін дамыту.
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап,жеке, ұжымдық.
Сабақтың көрнекілігі: Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру әліппе-дәптері,әдістемелік құрал,цифрлар, Мақта қыз бен мысық ертегісінің суреті, кестелер.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру:
Шаттық шеңбері:

Қуанасың сенде,

Қуанамын мен де.

Қуанады достарым,

Арайлап атқан күнге!

Үлкенге де сіз,
кішіге де сіз
Барлық жанды құрметтеп 
бас иеміз біз.
-Балаларға смайликтерді көрсету,қай смайликтің көңіл-күйі ұнаса,үш рет шапалақ соғу.
Балалар, бүгін біз ертегілер әлеміне саяхатқа шығамыз. Саяхатқа шығар алдында өткен тақырыптарды қайталап өтейік.Өткенді қайталау
-Балалар өткен сабақта 1-ден нешеге дейін санауды үйрендік?

Олай болса 1-ден 20-ға дейін тура,кері санату.

Балалар бір таңбалы сандарды кім оқып береді және неге бір таңбалы сандар дейміз?

Екі таңбалы сандарды оқыту және неге екі таңбалы сан екенін сұрау.

Балалар бүгін біз 11-ден 20-ға дейінгі сандарды өтеміз.

Балалар 11-ден 20-ға дейінгі сандар неше таңбалы? (екі таңбалы)

Бір қатарға тура,екінші қатарға кері санату.

-Бізге қонаққа «Мақта қыз мысық» ертегісінің кейіпкерлері қонаққа келіпті.

-Балалар «Мақта қыз бен мысық» ертегісін білемізбе,кейіпкерлерін атап өтейікші. Осы ертегінің кейіпкерлері өзімен бірге бірнеше тапсырмалар әкеліпті. Тапсырмаларды жақсы орындағын балаларға сыйлығы да бар екен.
Сиырдың тапсырмасы №1 

Сандарды нүктесі бар карточкалармен сызып қос.

 Ағаштың тапсырмасы №2. Әр қатардың суретін толықтыр.

Қыздардың тапсырмасы №3.Әр қатарды осы топқажататын суретпен толықтыр.Оларды бір сөзбен ата.


4.Сергіту жаттығуы:
Дүкеншінің тапсырмасы №4

«Кім тез есептейді?»

1.Ақ балапан 2. Алма ағашта 5алма 3.Аулада 6 үйрек.

Сары балапан Қандай тәтті жесе алма Қорада 3 үйрек,

Шұбар балапан Бесеуінде жеп қойсам 1 үйрек тығылды,

Қара балапан Қалады онда неше алма? 1 үйрек жығылды.

Барлағы неше балапан? Қалғаны неше үйрек?


4.Бір-бірімен жарысқан 4.Он асықтың үшеуін 5.Табақта 5өрік

Бір аю,бір арыстан, Досың сұрап алады. Қолымда 4өрік

Екі қоян,үш түлкі, Айтшы сонда нешеуі Қосқанда барлығын

Бәрі нешеу ойлан тап? Өз қолында қалады. Болады неше өрік?

Тауықтың тапсырмасы №4 


Тыщқанның тапсырмасы № 5


5. Бекіту. Ойын: «Тез тұратын сандар»
Сабаққа белсенді араласқан балаларды мақтап мадақтау.


-80%
Курсы дополнительного образования

Основы HTML

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
11-ден 20-ға дейінгі сандар (348.95 KB)
