Сабақ жоспары
| Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім. Өзім туралы | Мектеп: № 42 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Хамзина Мадина Оразалиевна | ||
| Күні: 14.09.16 Сынып: 1 Б, В, Г | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
| Сабақтың тақырыбы | Сәлем! Сенің атың кім? | ||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2 Сөздердің және сөз тіркестерінің мағынасын түсіну. 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 2.6 Сөйлеу мәнерін бағалау. 1.2.6.1 Қарапайым ауызша айтылымдарды қайталайды. | ||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Қарапайым ауызша айтылымдарды қайталайды. Көбі: Таныс сөздердің мағынасын түсінеді. Кейбірі: Сұрақты өз бетімен басқаларға қоя алады. | ||
| Жетістік критерийлері | Таныс сөздердің мағынасын түсініп қолдана алады. Сыныптасымен қарапайым түрде бір-бірімен сәлемдесе алады. | ||
| Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Сәлеметсіз бе! Сәлем! Сенің атың кім? Менің атым- ... . Танысқаныма қуаныштымын. | ||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
| Пәнаралық байланыс | Дене шынықтыру | ||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба арқылы сергіту сәтін орындау. | ||
| Бастапқы білім | Күнделікті өмірлік тәжірибелеріне сүйену. Танысу үшін не істеу керек? | ||
| Сабақ барысы | |||
| Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
| Сабақтың басы 7 минут | Ертеңгілік шеңбері
Мұғалім оқушылардан сұрайды. - Сендер мені танисыңдар ма? - Жоқ. Танымаймыз. -Онда қазір не істейміз? -Танысамыз. -Таныспас бұрын бүгін біз сабақта не істейтінімізді біліп алайық. (Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) «Мен таныс сөздердің мағынасын түсінемін және қарапайым сөздерді қайталай аламын» Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. |
Таныстырылым. 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Танысу №1
Таныстырылым. 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Танысу №1
| |
| Сабақтың ортасы 10 минут
8 минут
3 минут
10 минут
| (МК) Мұғалім шеңберде отырған оқушыларға «Сәлем, менің атым- ....» деп қасында отырған оқушыға айтады. Әрі қарай келесі оқушы сол сөз орамын шеңберде отырған оқушыға қайталап айтады.
(Ұ) Мұғалім алдын ала оқушылардың есімдерін қағазға жазып копьютерден басып шығарады. Енді мұғалім қасындағы оқушыға «Сенің атың кім?» деген сұрақ қояды. Оқушы «Менің атым - ... . Танысқаныма қуаныштымын.».деп жауап береді. Сол кезде мұғалім оған оның есімі жазылған карточканы береді. (Ескерту: Есімі жазылңан карточка мұғалімге әр сабақ сайын көмегін тигізеді. СЕРГІТУ СӘТІ. Оңға, оңға түзу тұр. Солға, солға түзу тұр. Алға қарай бір адым. Артқа қарай бір адым. Жоғары, төмен қарайық. Орнымызды табайық. (Ұ) Оқушылар жаттығуды өз аттарын ырғақпен шапалақтай отырып бірнеше рет түрлендіріп қайталайды. Мысалы, ақырын, қатты дауыстап, көңілді, көңілсіз, ашулы, қорқа т.б. (Оқушылар бұл жаттығу кезінде кеспе-қағаздардағы сөздерді көре алатындай ірі етіп жазу.)
СӘЛЕМ! СЕНІҢ АТЫҢ КІМ? МЕНІҢ АТЫМ - ... . САУ БОЛЫҢЫЗ! САУ БОЛ! (Ж, ҚБ) Жұпта оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі, танысады. Жетістік критерийі:
|
Таныстырылым. 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Танысу №1
Таныстырылым. 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Танысу №1 C:\Users\Home-pc\Documents\Сергіту сәті 1-сынып.wma
| |
| Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия Кімге сабақта түсінікті болды мұғалімнің оң қолы жағына барады, ал түсінбегендер мұғалімнің сол қолы жағына тұрады. | Таныстырылым. 1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Танысу №1
| |
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
| Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар жаттығуды өз аттарын ырғақпен шапалақтай отырып бірнеше рет түрлендіріп қайталайды. Мысалы, ақырын, қатты дауыстап, көңілді, көңілсіз, ашулы, қорқа т.б. | Дене шынықтыру Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.

Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый.
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.

Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый.
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.

Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый.
Сөздік жұмысы:
Көңілсіз, көңілді, қуанышты.

Мен мектепке келдім.- Я пришел в школу.
Мен өте қуаныштымын. – Я очень рад.
Мен көңілдімін. – Я веселый.
Мен көңілсізбін. – Я невеселый
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сәлем!
Сөздік жұмысы:
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .
Сөздік жұмысы:
Сәлем!
Сәлеметсіз бе!
Сау бол!
Сенің атың кім?
Менің атым .... .


Сыныптасымен ?арапайым т?рде с?лемдесе алады.


1-бөлім. Өзім туралы. Сәлем! (172.07 KB)

