Күні:
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы:
Жер қабықтары және олардың құрамдас бөліктері.
Оқу мақсаты
5.2.3.1.Жер қабықтары және олардың құрамдас бөліктерін сипаттау
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:Жер қабықтарын оның құрамдас бөліктерін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:Жер қабықтарының құрамдас бөліктерін анықтай алады.
Кейбір оқушылар:Географиялық қабықтардың компоненттерін жеке-жеке анықтап картадан көрсетіп сипаттайды.
Бағалау критерийі
Жердің құрылысы мен құрамын атап анықтай алады.
Жердің құрылысын картадан көрсете алады.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар жазады, сөйлейді сұрақ қояды жауап береді.Сабаққа қатысты терминдермен жұмыс жасайды. «Литосфера,Атмосфера,Гидросфера,Биосфера
тас-камень-stone
ауа-воздух-air
тіршілік-существо-existense
су-вода-water
Құндылықтарға баулу
Топпен бірлесе отырып ұйымшылдық пен ынтымақтастық қалыптасады
Пән аралық байланыс
Биология ,АКТ
Алдыңғы білім
Жердің құрылысы мен құрамын атау
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Дереккөздер,ресурстар
Сабақтың басы
Оқушылармен амандасу.Түгендеу.Сабаққа дайындығын тексеру арқылы«Қалпақ»әдісі психологиялық ахуал туғызу.Жер қабықтарының құрамдас бөліктері бойынша топқа бөлу
І-топ Атмосфера
ІІ-топ Гидросфера
ІІІ-топ Литосфера
ІV-топ Биосфера
«Ой қозғау»әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Зымыран сұрақтар:
Жердің ауа қабығы
Жердің су қабығы
Жердің тас қабаты
Жердің тіршілік қабаты
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
Сабақтың ортасы
Топтар «Кластер» әдісі арқылы қорғайды.
литосфера
І-топ АтмосфераІІ-топ Гидросфера
ІІІ-топ Литосфера
ІV-топ Биосфера
Атмосфера
Биосфера
гидросфера
Сергіту сәті «Айна»
Сабақтың соңы
«Балық қаңқасы
Ядро неден тұрады «темір және никель»
Жердің ең сыртқы қабаты «жер қыртысы»
Жердің сыртқы қабықтары «атмосфера,биосфера,гидросфера,литосфера»
Жер шарының ішкі құрылысы неше қабаттан тұрады «үш»
Стикер
Саралау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| ж |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
| е |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
| р |
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
| қ |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| а |
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| б |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
| ы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
| ғ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
| ы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 Жердің ауа қабығы
3 Жердің ішкі құрылысы
4 Наска .......
5 Жердің ішкі құрылысының атауы
6Сыртқы ядро қандай күйден тұрады?
7Литосфераның астынғы қабатындағы тау жыныстары қандай күйде кездеседі?
8 Жер қыртысында үнемі жүріп тұрады
9 Грекше мантион....
Сөзжұмбақ
Бағалау
Әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар арқылы бағалау
Стикер
Кері байланыс
«Алма ағашы»
Стикер
Үйге тапсырма
Әр топ өз тақырыптарына байланысты мақал мәтел,жұмбақ,сөзжұмбақ дайындау
Бағалау критерийлері
Дискрипторлар
Жердің құрылысы мен құрамын атап анықтай алады.
Жердің құрылысын картадан көрсете алад
Жер қабықтарын ажыратып құрамын анықтап сипаттайды.Жер қабықтарын сызбанұсқада көрсетіп,түсіндіреді.Термин сөздерге анықтама береді.Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып сөзжұмбақ шешеді.Берілген тапсырмалар бойынша сұрақтарға жауап береді
Жердің құрылысы мен құрамын анықтайды.
Жердің ішкі және сыртқы құрылысын картадан көрсетеді.
Жер қабықтарын ажыратып құрамын анықтайды.
Жер қабықтарын сызбанұсқада көрсетеді.
Терминдерге анықтама береді.
Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып сөзжұмбақ шешеді.Тақырып бойынша берілген тапсырмаларды орындайды.
Қорытынды