Конспект уроку за темою:
«Уживання прийменників»
Мета уроку:
Повторити вивчений матеріал про прийменник;
Навчитися вживати прийменники в українській мові;
Підготуватися до контрольної роботи.
Конспект уроку за темою:
«Уживання прийменників»
Мета уроку:
Повторити вивчений матеріал про прийменник;
Навчитися вживати прийменники в українській мові;
Підготуватися до контрольної роботи.
Конспект уроку за темою:
«Уживання прийменників» 7 клас
Мета уроку:
Повторити вивчений матеріал про прийменник;
Навчитися вживати прийменники в українській мові;
Підготуватися до контрольної роботи.
Хід уроку:
Організаційний етап
Морфологічна розминка
Знайдіть зайве:
Біліючий, по-перше, біліючи, по.
Актуалізація знань за схемами:
До дошки виходять учні, представники груп, які подають інформацію про прийменник (доповнюючи один одного)
Постановка навчальної задачі:
Найбільше проблем виникає під час перекладу прийменників з російської мови українською. Щоб уникати лексичних та граматичних помилок, ми повинні навчитися робити правильний переклад. Для цього проведемо дослідження.
Організація роботи в групах:
Для дослідження пропонується матеріал для трьох груп.
Кожна мова має свої специфічні особливості у вживанні прийменників. Навіть у таких близьких мовах, як українська та російська, прийменники використовуються по-різному.
Умова: перекласти словосполучення українською мовою зробити висновок про те, які прийменники в української мови відповідають російським.
Перекладіть словосполучення, порівняйте, зробіть висновок з порівняння.
Матеріал для дослідження:
Група №1
Ударить по мячу --
Идти по берегу --
Пособие по литературе –
Педагог по образованию –
По моєму заказу –
Отпуск по болезни –
По выходным дням –
Група №2
Коса по пояс –
Тетрадь в клетку –
Поступить в інститут –
Три раза в день –
Читать при лампе –
Находится при дороге –
При всякой погоде –
Група №3
При исполнении служебных обязанностей –
При помощи дузей –
Лежит на столе –
Говорить на украинском языке --
Приехать на пароходе –
Приехать из-за границы –
Отсутсвует из-за болезни –
Презентація результатів (на дошці співвідношення прийменників)
Контроль знань.
Самостійна робота
Перекласти українською мовою (Словосполучення з підручника)
Взаємоперевірка
Підсумки уроку:
Тематична рефлексія
Інтелектуальна рефлексія
Соціальна рефлексія
Оцінка за урок: за результатами взаємоперевірки.
Домашнє завдання:
Повторити всі параграфи за темою «Прийменник»
Вивчити відповідність прийменників російської та української мов.
Відповіді:
Група №1
Ударить по мячу -- ударити по м᾿ячу
Идти по берегу -- йти берегом
Пособие по литературе – посібник з літератури
Педагог по образованию – педагог за освітою
По моему заказу – на моє замовлення
Отпуск по болезни – відпустка через хворобу
По выходным дням – у вихідні дні
Група №2
Коса по пояс – коса до пояса
Тетрадь в клетку – зошит у клітинку
Поступить в институт – вступити до інституту
Три раза в день – тричі на день
Читать при лампе – читати при лампі
Находится при дороге – знаходитися біля дороги
При всякой погоде – за будь якої погоди
Група №3
При исполнении служебных обязанностей – під час виконання службових обов᾿язків
При помощи друзей – за допомогою друзів
Лежит на столе – лежить на столі
Говорить на украинском языке -- розмовляти українською мовою
Приехать на пароходе – приїхати пароплавом
Приехать из-за границы – приїхати з-за кордону
Отсутствует из-за болезни -- відсутній через хворобу
-80%