Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  2 класс  /  Урок природознавства

Урок природознавства

Урок засвоєння нових знань з природознавства в 2 класі.

24.01.2017

Содержимое разработки




Тема: Як виникає вітер? Повітря та його властивості.

Мета: формувати уявлення про властивості повітря, розкрити причини виникнення вітру, про використання вітру людиною, розвивати дослідницькі уміння і здібності учнів під час спостереження за об’єктами і явищами неживої і живої природи, формувати цілісне сприйняття світу, сприяти гармонійному розвитку учня, опануванню способів навчально – пізнавальної і природоохоро-

нної діяльності розвивати пам’ять, логічну увагу, мовлення дітей; виховувати інтерес до явища природи, що вивчається.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань

Обладнання: презентація хмари, віяла, повітряні кульки, презентація «Атмосфера», аудіо запис «Шум вітру відеоролик «Як утворюється вітер» інтерактивна енциклопедія для молодших школярів.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.Усміхнімось всім довкола: Слайд1

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День для нас, ми віримо, щасливим буде.

2. Вправа « Синоптик» Слайд 2

Сьогодні 11 жовтня 2016 року, вівторок.

Температура повітря 7 градусів за С.

Хмарно, вітер помірний, без опадів.

II. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання

  • Які бувають хмари?(перисті, купчасті, шаруваті)

  • З чого вони утворюються?

Гра «Вгадай хмаринку» (Слайд 4-12)

(Відповіді учнів)

Хмаринки пливуть по небу

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

  1. Постановка проблеми щодо з’ясування теми уроку

В клас з повітряними кульками влітає Вінні Пух.
- Ой, допоможіть, спасіть, лечу!!!
- Доброго дня, Вінні! Як ти до нас потрапив?
- Доброго дня! Я збирався з повітряними кульками в гості до бджіл. Аж зненацька вітер підхватив мене і поніс, поніс і приніс...

Куди я потрапив?

  • В 2 клас на урок природознавства.

  • Як у вас тут цікаво! Чи можна мені залишитись?

  • В обмін на твої чарівні кульки

  • Згода? Так! (Б’ють долонька об долоньку)

  • Ці кульки не прості, вони нам допоможуть з’ясувати про що буде йти мова на уроці. Дивіться на них щось написано!Але що це? Поки наш Вінні залітав до нас в клас букви переплуталися.

Що ж робити? Давайте спробуємо скласти з них слово.

Яке ж слово утворилося?

  • Вітер.

  • А що знаходиться всередині кульок?

  • Повітря

  • Тож ми сьогодні з будемо вести розмову про повітря та вітер.

  • А щоб краще засвоїти матеріал налаштуємо свій мозок на потрібну хвилю сприйняття матеріалу за допомогою «психоформули».

2.«Психоформула»

Люблю я свій розум,

Увагу та пам'ять.

Працює мій мозок.  

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Учителя слово здійсню я практично.


Вінні - А що таке повітря? Щось я про нього не чув і ніколи з ним не зустрічався. Може його зовсім не має, навіщо воно? 

  • Повітря ніхто не бачить, тому його називають «невидимка».

  • Діти давайте доведемо Вінні, що повітря є.

Зробіть глибокий вдих і видих. Що потрапляє в наші легені?

  • Повітря.

Повітря, діти, - цінність надзвичайна.

Для нас – це існування джерело.

У ньому вічна сила життєдайна.

Живих істот без нього б не було.

3.Робота з підручником

Пригадай! Які властивості має повітря? Склади розповідь.

Вправа «Мікрофон»

Якось вранці я вийшла на подвір’я, вдихнула свіжого повітря на повні груди і подумала: як це може бути, що я не бачу повітря, воно що одягло шапку - невидимку і стало прозоре і безбарвне. Хотіла його потримати в руках не змогла, бо не впіймала, воно газоподібне і займає весь простір. Коли я зайшла до хати там тепло. А холодне повітря теж вскочило в двері. Тепле повітря піднялося вгору, а холодне залишилося внизу. Як усе дивно в природі!

Словник. Що означає слово «газ»?

Слово «газ» означає безформний стан.


(Говорять учні) Слайд1

Слухайте, слухайте, це вже давно не секрет

Газові ковдри вкривають всі дев’ять планет.

Ковдри оці захисні атмосферами звати,

Є і в Землі атмосфера своя шарувата


Можливо, вам цікаво буде знати,

Що нашу атмосферу залюбки

Ще можна парасолькою назвати

Або ж – планети панциром легким.

Атмосфера- повітряна оболонка Землі.

Висновки: Пові́тря (рос. воздух, англ. air, нім. Luft f) – природна суміш газів, з яких складається атмосфера Землі. Чистоту повітря необхідно берегти.

  • Ну що, Вінні,тепер ти зрозумів, що таке повітря?

  • Так.



Фізкультхвилинка відео

4. Робота над загадкою

Гуляє в полі, та не кінь,

Літа на волі, та не птиця. (Вітер)

5. Розповідь учителя про вітер

Вітер завжди впливав на життя людини. У давнину люди вірили: якщо сильно свистіти, можна викликати сильний вітер. Тому, коли віяли зерно, тихенько насвистували, щоб вітерець був тихий, лагідний. Вважали також, що вітри — це чотири істоти, що дмуть з чотирьох боків світу. Яка істота дме сильніше, з того боку і вітер віє.

Від вітру залежала погода, а від погоди — життя людини, тому вітру поклонялися, задобрювали його.

Дослід
Зараз ми «зробимо» вітер самі. Помахайте «віялами» біля обличчя.
— Що ви відчуваєте? (Легкий вітерець)
— А звідки він узявся? ( рух повітря)

  • То що ж таке вітер?

Висновок. Рух повітря називається вітром.

  • Як же виникає вітер? Слайд 1

  • Хто спробує розказати за даною схемою?

6. Проблемна ситуація.

а)І наш іграшковий вітрячок плаче. Він не виграє своїми лопастями, немає вітру.

- Вітерцю, прилітай, пограємося!

( Виходить учень в голубій накидці – «вітерець» дмухає на вітрячок і той крутиться)

Слайд 2

Учень. Я – вітерець утворююся, коли тепле і прохолодне повітря змішується. Я ласкавий і добрий. Я люблю гратися з Вітрячком, з вами, діти, обвіваючи ваші гарячі личка, люблю шурхотіти листочками і шепотіти в траві, допоможу злетіти повітряному змію.

Вчитель. Це у нас вітерець. А ось «летить» вітер.

(Виходить учень у синій накидці) Слайд3

Учень. Я – Вітер. Буваю досить сильний і вмію виконувати роботу: кручу лопасті вітряного млина, надимаю вітрила човнів, дую на вітряні електростанції і утворюю електричний струм. Але будь обережним зі мною. В холодну погоду я можу тебе застудити. Тому – одягайся тепліше! Презентація

6. Проблемна ситуація.

б) А ось плаче шпак. Цієї ночі у нього сталося нещастя.

Вчитель читає вірш «Перекинута шпаківня». Л.Костенко

Плаче шпак уранці після зливи,

Де шумлять на греблі явори,

Що шпаківню вітер чорногривий

Перекинув денцем догори.

Борсаються бідні шпаченята,

Як його зарадити біді?

Кліпають із пітьми оченятами:

— Випадемо, татку, що тоді?

Ще якби їм день чи півторадні,

Ще якби їм днів хоча б із п'ять!

Бо вони ще ж зовсім безпорадні,

— Падаючи, ще не полетять.

Як же, хлопці, хатку ви прибили,

Що її порушили вітри?!

Плаче шпак уранці після зливи,

Де шумлять на греблі явори...



(продовження)

Вранці друзі Петрик і Миколка

Підійшли провідати пташок.

«Подивись!» − враз вигукнув Миколка.

Петрик зблід, а друг його замовк.

Враз вони поставили драбину,

У руці застукав молоток…

Вчасно юні друзі підоспіли, У

далось їм врятувать пташок.

Пораділи птахи мама й тато

– Не страшні хатинці вже вітри.

І зростають милі шпаченята

Де шумлять на греблі явори.

(Звучить запис сильного вітру)

(Вибігає хлопчик у чорній накидці)

А я – Вітрище – Буревій. Ще мене називають Вітрюганом, Смерчем, Ураганом. У мене недарма чорний одяг. Я сію розруху. Мені неважко вирвати з коренем дерево, підняти в повітря автомобіль, зірвати дах з будинку. Моя подружка – Гроза. А утворююся я, коли змішується дуже гаряче повітря з дуже холодним. Стережись мене! Ховайся в укриття!

ІV. Поглиблення та закріплення знань

  1. Вправа «Знайки»

  • Що ви ще знаєте про вітер?

Я читав в енциклопедії ….

  1. Робота в групах

Завдання:

  1. Повітря можна побачити і почути, коли воно рухається це - …..

  2. Відтворіть у рухах та звуках осінній вітер.

І група «Сонечко»

ІІ група «Веселка»

ІІІ група «Каштанчики»

Презентація завдань


V. Підбиття підсумків. Рефлексія

Слайд1


2.Вправа «Інтервю»

- Що таке вітер?

- Чому ми називаємо вітер по-різному?

- Що найбільше запам’яталося на уроці?






















-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок природознавства (195.5 KB)
