Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Уроки  /  7 класс  /  Урок географии на тему "Північна Америка"

Урок географии на тему "Північна Америка"

Материал на украинском языке. Під час уроку у формі командної гри проводиться закріплення та перевірка знань, умінь та навичок з теми "Північна Америка".
01.04.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

узагальнити і систематизувати знання учнів з вивчених тем; удосконалити навички та вміння роботи з картами; розвивати творчий потенціал, просторову уяву; виявити рівень засвоєння учнями учбового матеріалу; виховувати бережне ставлення та любов до природи нашої планети.

Хiд уроку.

Вступне слово вчителя.

Шановні друзі! Сьогоднішня наша зустріч дасть змогу нам ще раз отримати задоволення від природи одного з найдивовижніших материків Землі – Північної Америки – та виявити серед трьох команд знавців цього материка найкращу! А оцінити ваші знання й вміння нам допоможе почесне журі, до складу якого ввійшли учні 10-го класу, які в цьому році вже закінчують вивчення географії.

1. Оголошую 1й конкурс – конкурс ПРИВІТАННЯ, в яком команди повинні представити себе, разом з девізом та емблемою. Максимальна оцінка конкурсу – 5 балів.

2. Конкурс РОЗМИНКА. За дві хвилини командам потрібно відгадати назви дванадцяти об’єктів, пов’язаних з Північною Америкою. Максимальна кількість балів за конкурс – 12. Хай щастить!

Кросворд "Північна Америка".

По горизонталі:

1. Найвище в світі дерево сімейства кипарисових.

2. Найбільше в світі місто за чисельністю населення.

3. Стихійне природне лихо, повітряний вихор.

4. Найбільший острів нашої планети, сусід Північної Америки.

5. Північноамериканський олень, що живе в зоні тундри.

6. Найбільший представник класу плазунів Північної Америки.

7. Найпотужніша океанська течія поблизу Північної Америки.

8. Найбільше за площею прісноводне озеро світу.

9. Одна з крайніх точок Північної Америки.

10. Назва цього півостріва означає "квітуча" з латинської.

Урок географии на тему Північна Америка

По вертикалі:

Правильні відповіді до кросворду «Північна Америка».

3. Конкурс КАРТОГРАФІЧНИЙ.

Кожна група отримує контурну карту з числовими позначками, якими зашифровані об’єкти гідрографії, рельєфу та фізико-географічного положення Північної Америки. Їх треба розшифрувати, а назви об’єктів записати на карті біля позначок. Максимальна кількість балів за конкурс – 12. Хай щастить!

Прийшла черга конкурсу капітанів!

4. Конкурс КАПІТАНІВ.

Завдання конкурсу.

Нам, шановні капітани, випала честь розповісти присутнім про не менш славетних капітанів, мореплавців, землепрохідців та мандрівників, що першими вирушили на вивчення природи Північної Америки і завдяки подвигам яких ми маємо змогу уявити всю чарівність і неповторну красу цього материка.

Перед вами п’ять мандрівників, які зашифровані під номерами від 1 до 5. Вибираючи одного з них, ви отримуєте п’ять питань про діяльність кожного з них. Якщо ви вгадаєте, про кого йдеться мова з першого питання, то отримуєте 5 балів; якщо з другого – чотири і так далі. За п’ятим разом ви можете заробити для команди лише 1 бал. Але якщо і за п’ять спроб ми не почуємо від вас вірної відповіді, то право на ваш 1 бал отримують ваші суперники. 

(Х. Колумб)

1. Народився в Італії, в місті Генуя,

2. Під впливом книги Марко Поло вирішив дістатися до Індії західним шляхом.

3. З його легкої руки туземців Нового світу до сього дня називають індіанцями.

4. За великі відкриття йому присвоїли звання Віце-Короля Індії та Головного Адміралу Океану.

5. Він привіз до Європи тютюн і картоплю.

(Г. Гудзон)

1. Англійський мореплавець, що у 1607-1609 році вирушає у 3 плавання на пошуки морського шляху в Індію та Китай через Арктику навколо північного узбережжя Азії.

2. У 1610 році на кораблі «Діскавері» здійснив експедицію до островів Ісландія, Гренландія та берегів Північної Америки.

3. У листопаді 1610 року, під час проведення картографічних досліджень, корабель «Діскавері» був скутий кригою і став на змушену зимівку у затоці Джеймс.

4. Влітку 1611 року через заколот на кораблі його разом з сином та частиною команди залишають на вірну погибель в лодці без води та припасів.

5. На честь цього дослідника названі затока, протока, річка, місто та міст в Північній Америці.

(О. Маккензі) 

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

Тема: Північна Америка(підсумковий урок)

Учитель географії Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11

з поглибленим вивченням математики в 8-11 класах Бабіч Олена Ігорівна

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з вивчених тем; удосконалити навички та вміння роботи з картами; розвивати творчий потенціал, просторову уяву; виявити рівень засвоєння учнями учбового матеріалу; виховувати бережне ставлення та любов до природи нашої планети.

Обладнання: варіанти завдань,карти, картосхеми, фотографії краєвидів та мешканців, дослідників материка.

Тип уроку: урок оцінювання учбових досягнень учнів.

ХІД УРОКУ

Вступне слово вчителя.

Шановні друзі! Сьогоднішня наша зустріч дасть змогу нам ще раз отримати задоволення від природи одного з найдивовижніших материків Землі – Північної Америки – та виявити серед трьох команд знавців цього материка найкращу! А оцінити ваші знання й вміння нам допоможе почесне журі, до складу якого ввійшли учні 10-го класу, які в цьому році вже закінчують вивчення географії.

  1. Оголошую 1й конкурс – конкурс ПРИВІТАННЯ, в яком команди повинні представити себе, разом з девізом та емблемою. Максимальна оцінка конкурсу – 5 балів.

  2. Конкурс РОЗМИНКА. За дві хвилини командам потрібно відгадати назви дванадцяти об’єктів, пов’язаних з Північною Америкою. Максимальна кількість балів за конкурс – 12. Хай щастить!



Кросворд "Північна Америка"
































11














1

 

 

 

 

 

 

 







2

 

 

 

 

 

 














3

 

 

 

 

 

 

 





4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 











5

 

 

 

 

 

 













6

 

 

 

 

 

 

 

 







7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





8

 

 

 

 

 

 














9

 

 

 

 

 

 

 

 







10

 

 

 

 

 

 

 



























По горизонталі:














1. Найвище в світі дерево сімейства кипарисових.






2. Найбільше в світі місто за чисельністю населення.







3.Стихійне природне лихо, повітряний вихор.







4. Найбільший острів нашої планети, сусід Північної Америки.




5. Північноамериканський олень, що живе в зоні тундри.




6. Найбільший представник класу плазунів Північної Америки.



7. Найпотужніша океанська течія поблизу Північної Америки.






8. Найбільше за площею прісноводне озеро світу.








9. Одна з крайніх точок Північної Америки.








10. Назва цього півостріва означає "квітуча" з латинської.






























По вертикалі:























Правильні відповіді до кросворду «Північна Америка»









11












1

С

Е

К

В

О

Й

Я





2

М

Е

Х

І

К

О












3

Т

О

Р

Н

А

Д

О



4

Г

Р

Е

Н

Л

А

Н

Д

І

Я









5

К

А

Р

И

Б

У











6

А

Л

І

Г

А

Т

О

Р





7

Г

О

Л

Ь

Ф

С

Т

Р

І

М



8

В

Е

Р

Х

Н

Є












9

М

Е

Р

Ч

И

С

О

Н





10

Ф

Л

О

Р

И

Д

А






  1. Конкурс КАРТОГРАФІЧНИЙ. Кожна група отримує контурну карту з числовими позначками, якими зашифровані об’єкти гідрографії, рельєфу та фізико-географічного положення Північної Америки. Їх треба розшифрувати, а назви об’єктів записати на карті біля позначок. Максимальна кількість балів за конкурс – 12. Хай щастить!



Прийшла черга конкурсу капітанів!

  1. Конкурс КАПІТАНІВ.

Завдання конкурсу

Нам, шановні капітани, випала честь розповісти присутнім про не менш славетних капітанів, мореплавців, землепрохідців та мандрівників, що першими вирушили на вивчення природи Північної Америки і завдяки подвигам яких ми маємо змогу уявити всю чарівність і неповторну красу цього материка. Перед вами п’ять мандрівників, які зашифровані під номерами від 1 до 5. Вибираючи одного з них, ви отримуєте п’ять питань про діяльність кожного з них. Якщо ви вгадаєте, про кого йдеться мова з першого питання, то отримуєте 5 балів; якщо з другого – чотири і так далі. За п’ятим разом ви можете заробити для команди лише 1 бал. Але якщо і за п’ять спроб ми не почуємо від вас вірної відповіді, то право на ваш 1 бал отримують ваші суперники.


(Х. Колумб)

  1. Народився в Італії, в місті Генуя,

  2. Під впливом книги Марко Поло вирішив дістатися до Індії західним шляхом.

  3. З його легкої руки туземців Нового світу до сього дня називають індіанцями.

  4. За великі відкриття йому присвоїли звання Віце-Короля Індії та Головного Адміралу Океану.

  5. Він привіз до Європи тютюн і картоплю.


(Г. Гудзон)

  1. Англійський мореплавець, що у 1607-1609 році вирушає у 3 плавання на пошуки морського шляху в Індію та Китай через Арктику навколо північного узбережжя Азії.

  2. У 1610 році на кораблі «Діскавері» здійснив експедицію до островів Ісландія, Гренландія та берегів Північної Америки.

  3. У листопаді 1610 року, під час проведення картографічних досліджень, корабель «Діскавері» був скутий кригою і став на змушену зимівку у затоці Джеймс.

  4. Влітку 1611 року через заколот на кораблі його разом з сином та частиною команди залишають на вірну погибель в лодці без води та припасів.

  5. На честь цього дослідника названі затока, протока, річка, місто та міст в Північній Америці.


(О. Маккензі)

  1. Народився у графстві Сторнвей у Шотландії, в 1764 році.

  2. Майже все доросле життя був службовцем у Північно-Західній Пушній Компанії.

  3. У 1789 році здійснює подорож на пошуки водного шляху, що поєднав би північ материка з Тихим океаном.

  4. Під час цієї подорожі відкрив велику річку, що тепер носить його ім’я та вийшов до акваторії Північного Льодовитого океану.

  5. У 1793 році знову шукає річку, що могла б привести до Тихого океану, знаходить її, але вона виявляється несудохідною.


(Е. Кортес)

  1. Іспанський ідальго, що 1519 році на чолі невеликого військового загону (508 піхотинців та 16 вершників) висаджується на узбережжі сучасної Мексики.

  2. У запеклих сутичках з індіанцями розбиває військо їх верховного вождя Монтесуми.

  3. 21 квітня 1519 року заснував перше іспанське місто в Північній Америці Веракрус.

  4. За короткий проміжок часу де за допомогою військової сили, а де хитрощами завойовує всю імперію ацтеків, розграбовує та нищить її.

  5. Налагоджує постачання до Іспанії награбованих індіанських цінностей.


(В. Беринг та О. Чіріков)

  1. Російські мореплавці, керівники Другої Камчатської Експедиції.

  2. У 1741 році, прибувши на півострів Камчатку, побудували два пакетботи «Св. Петро» та «Св. Павло»

  3. Вирушили на північний схід і відкрили протоку між Азією та Північною Америкою.

  4. Повернувши на схід, дійшли до берегів Аляски, відкрили Алеутські острови.

  5. Першими з європейців висадились на Тихоокеанському узбережжі Північної Америки.


  1. Конкурс БРЕХУНІВ. Цей конкурс потребує напруження уяви та гарних знань про природні зони Північної Америки та їх мешканців. Слухаючи розповіді місцевих жителів, приходиш інколи до висновку, що «двієчники» є скрізь, навіть у далеких-далеких місцях Західної півкулі. Зараз капітани команд виберуть номери питань і їх команди матимуть можливість навести лад у цих побрехеньках, зробити ці розповіді правдивими. Кожен член команди має можливість внести бали в загальну справу. Коли ви почули неправильне, на ваш погляд твердження, то піднімаєте руку і називаєте його. Якщо це й справді брехня то команда отримує бал, якщо ви ще скажете, а як повинно було бути насправді – ще 1 бал. Але якщо ви назвали брехнею правдиву інформацію, команда заплатить бал штрафу! То ж будьте уважні –і вперед, за істину!



У преріях /«уривок з твору Фенімора Купера»/

Пішли ми з моїм другом , індіанцем Чингачгуком на полювання до прерій. Прерії - це такі лісові площини, серед яких ми побачили стадо бізонів – ну, вилиті наші зубри – які паслися собі потихеньку на галявині. Тихо, спокійно навкруги. У вишині небосхилу летить, майже не махаючи крилами кондор – хижий птах, який, до речі є одним із символів США – його зображення розміщене на гербі цієї країни. Саме тут, неподалік, бере початок найповноводніша річка материка, яку ще давним-давно пращури Чингачгука прозвали «мати вод» - Міссісіпі. Сонячні промені висвітлюють який-ся рух у кущах неподалік від бізонів. «Дивись уважніше, зараз почнеться дуже цікаве видовище» - шепоче мені на вухо Чингачгук. Тільки-но він це сказав, як тиша навкруг раптом змінилася на цілу какофонію звуків – гавкіт, гарчання, завивання невеликих сірих створінь, які стрімким потоком кинулися відразу з двох сторін галявини в бік бізонів. «Це лугові собачки – справжнє лихо цього краю» - сказав пошепки Чингачгук. «Тобі б краще на їхньому шляху не попадатися»- додав він трохи згодом, коли перелякані бізони кинулися врозтіч, залишивши тільки самих кволих – старих, хворих та тих, що зовсім недавно з’явилися на світ - малюків…

Зона широколистяних лісів

Зона широколистяних лісів розмістилася в східній частині материка, між Скелястими горами та Береговими хребтами Кордильєр, в умовах континентального помірного поясу, для якого характерні найнижчі в північній півкулі температури – взимку тут буває до - 70°С. Саме в таких умовах сформувалися лісові угрупування, які вражають своїм видовим багатством як серед рослин, так і серед тварин. Наприклад, одних видів дубів тут налічують декілька десятків видів! А ще тут є липи, клени, дугласії, попадаються ендеміки – тюльпанове та нарцисове дерева, магнолії, чорний горіх та західний платан. Серед тварин найчастіше попадаються на очі олень-карібу, скунс, куниця, білка-летяга, ведмеді грізлі та барібали.





Пустелі

Пустелі Північної Америки не утворюють суцільної полоси, а розміщуються невеликими ділянками на внутрішніх плоскогір’ях Кордильєр та займають більшу частину півострова Флорида. Серед ґрунтів цієї зони найбільше зустрічаються коричневі та буроземи звичайні. Серед рослин багато сукулентів та ендеміків, які розцвітають у період з квітня по вересень, та мають короткий вегетаційний період. Це – юкка, агави та кактуси, деінде зустрічаються поодинокі зонтичні акації, які змогли пристосуватися до посушливого клімату. Тварини цієї місцевості відносяться здебільш до плазунів – це різні види ящірок, гримуча змія та галапагоська черепаха, яка раз у три роки припливає сюди для розмноження. Також у фауні цієї частини материка зустрічаються південноамериканські види – такі як броненосець, пума та ягуар. Великої шкоди рослинному та тваринному світу завдає господарська діяльність людини. Одні «бедленди» чого варті!


  1. І нарешті, самий видовищний конкурс – ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ! Ще заздалегідь, за жеребкуванням, команди вибрали собі представників корінного населення Північної Америки, щоб розповісти про їх культуру, традиції, побут та історію(ескімоси, індіанці Півночі, Центру та Півдня материка) в музичній формі з використанням костюмів цих народів.

Підведення підсумків, нагородження переможців. Заключне слово вчителя.

Домашнє завдання – повторити номенклатуру Північної Америки та план характеристики ФГП материка.




-80%
Курсы дополнительного образования

Создание динамических веб-страниц с помощью PHP и MySQL

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок географии на тему "Північна Америка" (3.12 MB)
