Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  1 класс  /  Ұұ дыбысы мен әрпі

Ұұ дыбысы мен әрпі

Пәні:

Сауат ашу

Мұғалімнің есімі:

Орынбаева М

Сабақтың тақырыбы:

Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? № 76-сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла масына сілтеме)

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесеиллюстрациясы бойынша болжау.

1.2.1.1 Сөз, сөйлем сызбасын оқу.

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.

1.3.8.1 Жазу жолын,жоларлық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфкалық талаптарға сай жазу

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Сөйлем сызбасын сызады.

Оқушылардың асым көпшілігі: Жасырынған сөзді анықтайды.

Жекелеген оқушылар: Сөз ретімен орналастырып, сөйлем құрайды.

Жетістік критерийлері

Сөйлем сызбасын сызады. Сызба бойынша сөйлем құрайды.Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Нақты сөйлейді. Түсінгенін айта алады.

Алдыңғы оқу

Менің отбасым. Іі дыбысы мен әрпі № 75 сабақ

Бастапқы білімі

Сөйлем, сөз, дыбыс, әріп анықтамасын біледі. Сөз,сөйлемдерді сызба арқылы сыза алады. Сөйлем соңына нүкте, сұрау, леп белгісі қойылатынын біледі.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы:

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Тыңдалым,теледидар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Сергіту сәті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Әріптерді үйреніп,

Білімді шәкірт боламыз.

Мадақтау

3 мин

Ой қозғау

Артығын тап

А, о, ұ,і,ы

р, л, м,қ,н

қ, м, р, о, с,т

Неліктен артық екеніні анықта.

ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

Адасқан әріптер

суреті

Сөздер

Сабақтың ортасы

30 мин

Жаңа материалды меңгерту бөлімі

Қолдану, талдау

Оқулықпен жұмыс Суретпен жұмыс

1.Суретте кімдер бейнеленген?

Ана, әке, әже, ата, қыз

-Бір ауыз сөзбен қалай айтуға болады?

-Отбасы

2. ,

Сызбаларына суреттегі қай сөздер сәйкес келеді?

ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

Сергіту сәті

3.Дәптермен жұмыс

*Ауада жаздыру

*Тақтаға жаздыру

*Дәптерге жаздыру

Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.

4.Әріптер мен сандардың көмегімен сөз құра.

а

н

л

р

о

т

у

ш

с

ы

д

м

қ

ұ

і

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

15

16

5

6

1

2

О

т

а

н

11

5

9

6

10

13

д

о

с

т

ы

қ

10

2

6

10

12

1

13

ы

н

т

ы

м

а

қ

6

1

6

7

3

10

13

т

а

т

у

л

ы

қ

ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

Жұптық жұмыс

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой. Сөйлемді оқы.

Мар.л алм.ртты сан.ды.

Д.лат мыс.қ сурет.н ал.ы.

Шапалақ

Жұлдызша

Мадақтау

Мадақтау

Оқулық

Сюжетті сурет

Іі әрпі

Баспа, жазба

Суреттер

кесте

Сабақтың соңы

2мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

Тапсырма

Берілген әріптер бойынша қандай сөз жаз

қ

ұ

м

а

ш

с

3 мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Дыбыстық талдау жаса

Ніл, шіл, іні, ірі

Рефлексия

«Бір ауыз сөз»

(ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)

16.12.2017

Содержимое разработки


Бекітемін: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Е. Байдрахманов


Күні: 27.11. 2017ж

Сынып: 1 «А»

Қатысқандар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Пәні:

Сауат ашу

Мұғалімнің есімі:

Орынбаева М

Сабақтың тақырыбы:

Менің отбасым. Ұұ дыбысы мен әрпі № 68 сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла масына сілтеме)

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді.

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі

сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Ұұ дыбысының жуан , дауысты дыбыс екенін біледі. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Оқушылардың асым көпшілігі: Сурет бойынша әңгіме құрай алады.

Жекелеген оқушылар:  Сөйлемді толықтыра алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Нақты сөйлейді. Түсінгенін айта алады.

Алдыңғы оқу

Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі № 67 сабақ

Бастапқы білімі

Сөйлем, сөз, дыбыс, әріп анықтамасын біледі. Сөз,сөйлемдерді сызба арқылы сыза алады. Сөйлем соңына нүкте, сұрау, леп белгісі қойылатынын біледі.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы:

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Тыңдалым,теледидар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Сергіту сәті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Әріптерді үйреніп,

Білімді шәкірт боламыз.



Мадақтау


3 мин

Ой қозғау

Білу, түсіну

Жұмбақ

Тастамайды бір елі, 
Үйін сүйреп жүреді. (Ұлу)

ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

Қарақат суреті


Сөздер

Сабақтың ортасы

30 мин

Жаңа материалды меңгерту бөлімі

Қолдану, талдау

-Ұлу сөзі қай дыбыстан басталып тұр?

-Ол қандай дыбыс

-Ұұ дыбысы жуан дауысты дыбыс

ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.


Оқулықпен жұмыс

Топтық жұмыс

Суретпен жұмыс

Нені , кімді көріп тұрсыңдар?

Ұстаз, ұста, ұршық, мұғалім, ұшақ сөздерінде қай дыбыс жаңа?

Дыбыстық талда жаса.

-Суреттегі заттар кімге тиесілі?

Әжеге ұршық, әкеге ұшақ, атаға домбыра, ұстазға мектеп


ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.


Сергіту сәті

2.Дәптермен жұмыс

*Ауада жаздыру

*Тақтаға жаздыру

*Дәптерге жаздыру

Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.

2.Жұптық жұмыс

Қатесін тап

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.





Шапалақ




Жұлдызша



Мадақтау



Мадақтау



Оқулық


Ұұ әрпі



Баспа, жазба



Сюжетті сурет

Сөздер






Суреттер

Сабақтың соңы

2мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары

Тапсырма

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н


2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А....... т......... м...........

ұ....... қ........ с............

Л....... о.............. д............


3 мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

«Екі жалған бір шындық»

*Ұ дыбысы дауыссыз, қатаң

*Ұ дыбысы тек сөздің ортасында кездеседі.

*Құмырсқа сөзінде 3 буын, 3 дауысты дыбыс бар.

Рефлексия

«Бір ауыз сөз»

(ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)







Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Ұұ дыбысы мен әрпін таныстырып, жаздырамын.

Ұұ дыбысы кездесетін сөздерді айтамын. Сөздерге дыбыстық талдау жасатамын. Ұұ дыбысы бар сөздерден сөйлем құратамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қолдау көрсету

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушыға көңілді смайликтер моделін ұсынып, жұлдызшалармен бағалап тырамын.

Партада отыру қадағалаймын. Жазу барысында партада отыру, дене, басты қалыпты ұстауын ескертемін, жазу барысында дәптерді сол жаққа қарай сәл бұруын сұраймын.

























Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н

2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А

Т

М

ұ

Қ

С

қ

О

Д








Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н

2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А

Т

М

ұ

Қ

С

қ

О

Д








Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н

2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А

Т

М

ұ

Қ

С

қ

О

Д






Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н

2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А

Т

М

ұ

Қ

С

қ

О

Д








Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н

2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А

Т

М

ұ

Қ

С

қ

О

Д






Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------

1.Көп нүктенің орнына тиісті әріпті жаз

Ұрш....қ, құла...., ұш...қ, Нұрл...н


2. Берілген әріптен басталатын сөз жаз.

А

Т

М

ұ

Қ

С

қ

О

Д

Қаса

тамық алықан

қасым

қуат

қалқа



Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола


Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола


Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола


Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола

Қаса, тамық, алықан, қасым, қуат, қоола



-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ұұ дыбысы мен әрпі (83.79 KB)
