Сабақтың тақырыбы | Ұлы жібек жолының қалыптасуы | ||||||||||||||||
Оқу мақсаты | 6.4.2.2. Ұлы Жібек жолының халықаралық қатынастардың дамуындағы орнын анықтау | ||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы: Ұлы Жібек жолының халықаралық қатынастардың дамуын білу Көбі: Ұлы Жібек жолы бағыттары, тасмалданған тауарлары туралы білу Кейбірі: Ұлы Жібек жолының бағыттарының ерекшеліктерін анықтау | ||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Негізгі сөздер мен терминдер Лазурт жолы, Нефрит жолы, Жібек, Керуен.
| ||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар |
| ||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||||||
Құндылықтарға баулы | Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы | ||||||||||||||||
АКТ | Білу, қолдану, түсіну, мәселелерді шешу дағдыларын қалыптастыру | ||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | География, дүние тарихы | ||||||||||||||||
Алдынғы білімі | 4 сынып Дүние тану: Ұлы Жібек жолы | ||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың барысы: 10 мин | Сәлемдесу, сыныпты 3 топқа бөлемін түрлі – түсті қағаздар арқылы
1 . «Ия – жоқ» әдісі арқылы үй тапсырмасын тесеремін
| Ия жоқ
| АКТ Оқулық | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 20-22 мин | Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында визуалды әдіс бойынша видеоролик «Ұлы Жібек жолы» Көрсетілім Дискриптор.
| Электрондық оқулық Карта Трек сызба
| |||||||||||||||
Жұптық жұмыс | «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі бойынша Ұлы Жібек жолының бағыты мен қалаларын көрсету.
| ||||||||||||||||
Жеке жұмыс | «Өзіңді – өзің тексер», әдісі Керекті сөздерді орнына орналастыр Керекті сөздер: Кілем, жапқыш, алтын, күміс, жібек, араб, арғымақтары, қаршыға, тотықұстар, түйеқұстар, аң терісі, иіссулар.
Дескриптор
| ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 8 мин | Қорытындылауға арналған тапсырма Кері байланыс БББ кестесін толтыру
| Кері байланыс | |||||||||||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз
|
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
| |||||||||||||||
Кейбір оқушыларға Тарихи диктант
Барлық оқушыларға: «Мені түсін» әдісі арқылы термин сөздер мен жұмыс
| Бақылау, қадағалау, түзету жұмыстары дұрыс жауаппен салыстыру
Өзін – өзі бағалау
| Техника қауіпсіздігін сақтау, укаскыны дұрыс ұстау, электр қауіпсіздігін сақтау |