Меню
Разработки
Разработки  /  Психологу  /  Уроки  /  Прочее  /  Тұлғаның қалыптасуы мен дамуы

Тұлғаның қалыптасуы мен дамуы

Сабақтың тақырыбы: Тұлғаның қалыптасуы мен дамуы. Сабақтың түрі: Аудиториялық Сабақтың әдісі: түсіндіру, жазбаша, сұрақ – жауап. Сабақтың мақсаттары: Білімділік оқушыларды тақырып мазмұны бойынша жаңа ақпаратпен, жаңа ұғымдармен таныстыру. Дамытушылық жаңа білімді меңгеру барысында талдау, жүйелеу, салыстыру арқылы ойлау қабілеттерін арттыру, өзбетті әрекет жасау дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік қарым – қатынас арқылы сөйлеу мәдениетін қалыптастыруға, өз ойын толық жеткізе алуға тәрбиелеу. Сабақтың міндеттері: - тақырып бойынша жаңа білімді меңгерту - оқушылардың сабақта алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету - оқушылардың өзіндік жұмысты орынау дағдысы арқылы белсенділіктерін көтеру
01.06.2020

Содержимое разработки

Сабақ жоспары Топ __


Пән «Психология негіздері және коммуникативтік дағдылар»


Сабақтың тақырыбы: Тұлғаның қалыптасуы мен дамуы..

Сабақтың түрі: Аудиториялық


Сабақтың әдісі: түсіндіру, жазбаша, сұрақ – жауап.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік оқушыларды тақырып мазмұны бойынша жаңа ақпаратпен, жаңа ұғымдармен таныстыру.

Дамытушылық жаңа білімді меңгеру барысында талдау, жүйелеу, салыстыру арқылы ойлау қабілеттерін арттыру, өзбетті әрекет жасау дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік қарым – қатынас арқылы сөйлеу мәдениетін қалыптастыруға, өз ойын толық жеткізе алуға тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері:

- тақырып бойынша жаңа білімді меңгерту

- оқушылардың сабақта алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету

- оқушылардың өзіндік жұмысты орынау дағдысы арқылы белсенділіктерін көтеру



Өткізетін орны: аудиториялық кабинет №423


Пәнаралық байланыс: Анатомия


Сабақтың қамтылуы:

а) Сабақтың оқу – әдістемелік қамтылуы (көрнекіліктер, үлестірме материалдар және т.б.): тақырып бойынша дәріс материалдары, тірек сызба, оқулық, қосымша мәліметтер картасы, слайд

б) Оқытудың техникалық құралдары:

в) Әдебиет: негізгі Жалпы психология/ Сәбет Бап – Баба, 2006

Қосымша Медициналық псиология / Илешов 2014

Уақыт есебі:


Ұйымдастыру кезеңі:

а) сабақта жұмыс жағдайын ұйымдастыру.

б) сабақтың міндеті мен мақсатын анықтау.

5 минут

Өткен тақырып бойынша тірек білімінің сай келуі (қолданылатын әдістер және тәсілдер).

15 минут

Жаңа материалды мазмұндау (дәріс жоспары)

15 минут

Өткен материалды бекіту (қолданылатын әдістер және тәсілдер)

10 минут

Сабақтың қорытынды кезеңі:

а) үйге тапсырма.

б) оқушыларды бағалау.


5 минут













Сабақтың мазмұны


Сабақтың кезеңдері

Уақыт

Тапсырмалардың түрі

Тапсырмаларды орындау әдістері мен тәсілдері

Іс әрекеттің түрі, нысаны

Ұйымдастыру кезеңі:

а) сабақта жұмыс жағдайын ұйымдастыру.

б) сабақтың міндеті мен мақсатын анықтау.



5 мин

Сәлемдесу. Психологиялық көңіл-күй қалыптастыру.


Оқытушының сөзі

Топпен жұмыс

Білім алушыларды түгендеу.

Сабаққа дайындығын тексеру.


Есеп


Сұрау

Сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтау.


Шағын дәріс

Өткен тақырып бойынша тірек білімінің сай келуі (қолданылатын әдістер және тәсілдер).







15 мин

Топты 2 бөліп, 1 топ өткен тақырып бойынша тест құрастырып, 2 ші топқа ұсынады. Топтан сұрақ жауап әдісі арқылы өткен материалды пысықтау.

Тест құрастыру

Сұраққа жауап



Топпен жұмыс

Жаңа материалды мазмұндау (дәріс жоспары)








15 мин

1.Жеке тұлғаның дамуы мен қалыптасуы

2. Тұлғаның жас сатылары туралы жаңа материалды түсіндіру

Дәріспен танысу

Конспект жасау



Жеке жұмыс

Өткен материалды бекіту (қолданылатын әдістер және тәсілдер)






10 мин

1) «Қалыптасу» және «даму» ұғымдарының айырмашылығы

2) Тұлғаның жас сатылары ерекшеліктерін атау

Салыстырмалы кестені толтыру, сұраққа жауап



Топпен жұмыс

Сабақтың қорытынды кезеңі:

а) үйге тапсырма.

б) оқушыларды бағалау.






5 мин

Тұлғаның әр жас кезеңдеріндегі физиологиялық және психологиялық ерекшеліктерін топтастыру,(өткен сабақ та алған білімді қолдану)

Мәлімет жинау




Студентер тобы

Оқытушы



Оқытушы __________________ _________________ ________________

ТАЖ қолы күні, айы, жылы


Сабақ жоспары Топ Лабд - 11


Пән «Психология негіздері және коммуникативтік дағдылар»


Сабақтың тақырыбы: Тұлғаның қалыптасуы мен дамуы..

Сабақтың түрі: Аудиториялық


Сабақтың әдісі: түсіндіру, жазбаша, сұрақ – жауап.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік оқушыларды тақырып мазмұны бойынша жаңа ақпаратпен, жаңа ұғымдармен таныстыру.

Дамытушылық жаңа білімді меңгеру барысында талдау, жүйелеу, салыстыру арқылы ойлау қабілеттерін арттыру, өзбетті әрекет жасау дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік қарым – қатынас арқылы сөйлеу мәдениетін қалыптастыруға, өз ойын толық жеткізе алуға тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері:

- тақырып бойынша жаңа білімді меңгерту

- оқушылардың сабақта алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету

- оқушылардың өзіндік жұмысты орынау дағдысы арқылы белсенділіктерін көтеру



Өткізетін орны: аудиториялық кабинет №423


Пәнаралық байланыс: Анатомия


Сабақтың қамтылуы:

а) Сабақтың оқу – әдістемелік қамтылуы (көрнекіліктер, үлестірме материалдар және т.б.): тақырып бойынша дәріс материалдары, тірек сызба, оқулық, қосымша мәліметтер картасы, слайд

б) Оқытудың техникалық құралдары:

в) Әдебиет: негізгі Жалпы психология/ Сәбет Бап – Баба, 2006

Қосымша Медициналық псиология / Илешов 2014

Уақыт есебі:


Ұйымдастыру кезеңі:

а) сабақта жұмыс жағдайын ұйымдастыру.

б) сабақтың міндеті мен мақсатын анықтау.

5 минут

Өткен тақырып бойынша тірек білімінің сай келуі (қолданылатын әдістер және тәсілдер).

15 минут

Жаңа материалды мазмұндау (дәріс жоспары)

15 минут

Өткен материалды бекіту (қолданылатын әдістер және тәсілдер)

10 минут

Сабақтың қорытынды кезеңі:

а) үйге тапсырма.

б) оқушыларды бағалау.


5 минут














Сабақтың мазмұны


Сабақтың кезеңдері

Уақыт

Тапсырмалардың түрі

Тапсырмаларды орындау әдістері мен тәсілдері

Іс әрекеттің түрі, нысаны

Ұйымдастыру кезеңі:

а) сабақта жұмыс жағдайын ұйымдастыру.

б) сабақтың міндеті мен мақсатын анықтау.



5 мин

Сәлемдесу. Психологиялық көңіл-күй қалыптастыру.


Оқытушының сөзі

Топпен жұмыс

Білім алушыларды түгендеу.

Сабаққа дайындығын тексеру.


Есеп


Сұрау

Сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтау.


Шағын дәріс

Өткен тақырып бойынша тірек білімінің сай келуі (қолданылатын әдістер және тәсілдер).







15 мин

Өткен сабақ та алған білімді қолданып, келесі жоспар сұрақтарын түсіндіру

Саластырмалы кестені қолдану



Топпен жұмыс

Жаңа материалды мазмұндау (дәріс жоспары)








15 мин

3. Жеке тұлғаның қалыптасуындағы биологиялық және әлеуметтік факторлар

(3топқа бөліп, дәріс материалын бір-біріне түсіндіреді)

Топтық жұмыс



Топпен жұмыс

Өткен материалды бекіту (қолданылатын әдістер және тәсілдер)






10 мин

Рефлексия

«+» жаңалық

«?» түсінбедім

«V» білемін

Тақырыпқа шолу жсап, сәйкес белгіні қою



Жеке жұмыс

Сабақтың қорытынды кезеңі:

а) үйге тапсырма.

б) оқушыларды бағалау.






5 мин

Жалпы жаңа тақырып бойынша өткен материалдарды қайталау.

Негізгі және қосымша әдебиет көздерімен жұмыс



Студентер тобы

Оқытушы



Оқытушы __________________ _________________ ________________

ТАЖ қолы күні, айы, жылы

-80%
Курсы повышения квалификации

Смысловое чтение как основа формирования читательской компетенции школьника

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Тұлғаның қалыптасуы мен дамуы (73 KB)
