Меню
Разработки
Разработки  /  Биология  /  Уроки  /  8 класс  /  Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары

Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары

Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Теріні шынықтыру.

19.04.2018

Содержимое разработки

ҚМЖ

Биология

Күні 12. 04.18

Сыныбы 8


Сабақтың тақырыбы

Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Қышыма қотыр ауруы т.б.. Жылу реттелуде терінің рөлі. Теріні шынықтыру. Жылу өту, күн өту және үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек. Терінің және киімнің гигиенасы.

Мақсаты

Тақырыптың өзектілігін аша отырып, тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Қышыма қотыр ауруы т.б.. Жылу реттелуде терінің рөлі. Теріні шынықтыру. Жылу өту, күн өту және үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек. Терінің және киімнің гигиенасы.туралы білім қалыптастыру

Жұмыс нәтижесі

1 Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Қышыма қотыр ауруы т.б.. Жылу реттелуде терінің рөлі. Теріні шынықтыру. Жылу өту, күн өту және үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек. Терінің және киімнің гигиенасы. рөлі туралы біледі

2.Өз ойларын тұжырымдап толық жеткізеді.

3.Өздерін бағалай біледі.

4.Бірін-бірі тыңдауды үйренеді

5.Басқалардың және өз пікірін сыни тұрғыда бағалайды.

6. Шығармашалық қабілеттері байқалады.

Сілтеме

Р.Әлімқұлова, Р. Сәтімбекова, А. Соловьева Биология. 8-сынып. Алматы «Атамұра» 2012 жыл. 42-62 беттер.

Негізгі идеясы

Диалогты оқыту; СТО және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

Ресурстар

Интерактивті тақта, слайд, білім ленд, оқулық,сурет,кесте, электрон оқулық.

Сабақтың өтілетін уақыты

40 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Үй тапсырмасын сұрау

  3. Сабақ барысы:

  4. Рефлексия

  5. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

§ 56


Тапсырма түрлері

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының әрекеті

Тапсырмалар жүйесі

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

Сәлемдесу, түгендеу. Сан бойынша топқа бөлу. Топ басшыны тағайындау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

1) Білу 4 мин

Үй тапсырмасын сұрау.

Үйге берілген тапсырманы айтады. Талдайды.

Оқушылар өз ойларын жеткізе алады, сөйлеу мәдениеті қалыптасады, сыни ойлай алады.

Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру.


1.Терінің атқаратын қызметі қандай?

2.Тері қандай қабаттардан

тұрады?

3.Терінің сыртқы қабатының

құрылысы мен қызметі қандай?

4.Терінің түсі неге байланысты?

5.Нағыз тері қандай ұлпалардан

тұрады? Май және тер бездері

қандай қызмет атқарады?

6.Терінің мүйізді түзілісіне не

жатады?


2) Түсіну

8 мин

Оқулықта берілген Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Теріні шынықтыру. Жылу өту, күн өту және үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек. Терінің және киімнің гигиенасы. рөлі туралы түсінік алу Оқулықпен жұмыс.

Тақырыптың басты идеясын табу.

Оқушылар оқулықпен жұмыс істей отырып, алған білімдерін , түйген ойларын, шығармашылық қабілеттерін постерге түсіреді, топтан бір оқушы шығып қорғайды.



Өзіндік жұмыс. Алған мәліметті жүйелейді.


Оқушылар өз бетінше жеке ойланады, мәтінге талдау жасауды үйренеді, белсенді тыңдайды, постер мен жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.


3) Қолдану

5 мин

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады. Терминдік болжам


Әр топ оқушыларына тақырапшалы мәтін беріледі Қажетті жерлерін дәптерлеріне жазып отырады

Зерделей отырып өз ойларын дәптерге түсіреді.


Сергіту сәті

«қара жорға» биі

Оқушылардың қызуғышылығы оянады

Оқушылар сергиді

4) Талдау

8мин

Алған білімін нақтылау. тақырыпты оқу

Оқулықтағы тапсырманы

оқиды, тері аурулары

Тері ауруларына анықтама береді

5) Жинақтау

7 мин

Тақырыптың меңгерілгендігін байқаймыз

«Ыстық орындық» әдісі





Оқушлар бір-біріне сұрақ қойып жауап береді

1) Тері – жабын мүшесі, неге?
2) Тері – қорғаныш мүшесі, неге?
3) Тері – сезім мүшесі, неге?
4) Тері – дене температурасының тұрақтылығын сақтаушы, неге?
5) Тері –бөліп шығару мүшесі, неге?
6) Тері – тыныс алу мүшесі, неге?
7) Теріде дәрумені түзіледі, қандай?
8) Теріде қоңыр пигмент түзіледі, неге?
9) Теріде бездер бар, қандай

Берілген сұрақтарға жауап береді .

6) Бағалау

6 мин

Оқушыларды топтық бағалайды.

Кері байланыс.

Не ұнады?

Не ұнамады?

Сұрақ, ұсыныс?

Оқушылар өздерін смайлик арқылы бағалайды, кері байланыс:

3 балдық жүйе арқылы топ басшысы кестеге түсіреді.


Үйге тапсырма

1мин

Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Қышыма қотыр ауруы т.б.. Жылу реттелуде терінің рөлі. Теріні шынықтыру. Жылу өту, күн өту және үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек. Терінің және киімнің гигиенасы.

Не сәтті өтті?

1мин


Не сәтсіз болды?



Нені дамыта алар едім?






Бағалау шкаласы (Смайлингтерді қою арқылы)

Толық жауапқа 3 балл

Орта жауапқа 2 балл

Әлсіз жауап 1 балл

«5» - 8-10 жоғары балл

«4» - 4-7 балл

«3» -1-3 балл


Оқушының аты-жөні


Үй тапсырмасын сұрау


Мәтінмен жұмыс

постер қорғау

Терминдік болжам

«Дерматолог былай дейді»

«Ыстық алақан» әдісі

Сұрақ-жауап

Алты қалпақ


Қорытынды

1









2









3









4









5









6










-75%
Курсы повышения квалификации

Медико-биологические основы безопасности жизнедеятельности

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Тері аурулары. Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары (23.5 KB)
