Материал на украинском языке.
Мета: здобути практичні навики роботи в програмах макетування друкованої продукції та моделювання і друку буклетів. Розвиток вмінь вирішення виробничих завдань, систематизації навчальних робіт, спрямованості на конкретні досягнення і успіх у роботі, високу продуктивність і результативність робіт. Розвиток комунікативних навичок учнів, конструктивної взаємодії в парах, самонавчання і взаємодопомоги. Розкриття особистих творчих здібностей учнів. Формування відповідальність про дотримання трудової дисципліни, безпеки праці під час виконання виробничого завдання. Розвиток інтересу учнів до обраної професії, повагу до наставників.
Навчально-виробничі роботи: дотримання учнями норм та правил безпеки праці на робочому місці при виконанні практичної роботи; показ нових трудових прийомів і операцій виконання практичних робіт; виконання виробничого завдання (робота учнів у парах); розвиток і закріплення знань, умінь та відпрацювання навиків, раціональне використання робочого часу.
Навчально-матеріальне забезпечення уроку: інструкційно-технологічні картки, зошит, конспект лекцій, роздатковий матеріал, комп’ютер ІВС РС.
Час на проведення заняття: 6 годин
Місце проведення заняття: лабораторія «Комп’ютерної обробки інформації»
ПЛАН
- Інструктаж за змістом занять і організації робочого місця, охорона праці.
- Створення буклету.
- Форматування та друк буклету.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент: 2 хв.
- перевірка наявності учнів;
- перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж: 40 хв.
- повідомити тему, мету та план уроку;
-
перевірити (повторити) знання учнів:
- Що таке візитка і для чого вона потрібна?
- Яке тиражування можливе?
- Які є види візитних карток?
- Які дії можна виконати створюючи візитку?
- інструктаж по новому матеріалу:
Видавнича система MS Publisher призначена для підготовки поліграфічних продуктів (публікацій, брошур, рекламних листівок, каталогів, книг).
Після завантаження програми відкриється її вікно, інтерфейс якого має багато спільних елементів з рештою програм Microsoft Office.
У вікні програми ліворуч знаходиться Область завдань у вигляді окремої панелі (містить команди, що часто використовуються. Її розташування та невеликі розміри дають змогу застосовувати ці команди, не припиняючи роботу над файлами).
Тут обирають варіант публікації:
Публікація для друку (Публикации для печати) містить шаблони основних видів публікації використовується для швидкого створення макету публікації;
Веб-вузли та електронна пошта (Веб-вузлы и электронная почта) призначена для створення веб-сайту чи веб-публікацій, які планується відправити як повідомлення електронною поштою;
Набори макетів (Набори макетов) містить впорядковані за кольоровим рішенням макети публікацій;
Пусті публікації (Пустые публикации) використовується для створення власного макету публікації.
Створення публікації на основі шаблону
Обрати в Області завдань пункт Публікації для друку ð відкриється перелік категорій (Швидкі публікації, Бланки, Буклети, Бюлетні тощо) ð у вікні перегляду (відкриється в центральній частині) клацанням обрати потрібний макет публікації ð в Області завдань встановити параметри обраного макету (здійснити його форматування) ð замінити текстові фрагменти та графічні об’єкти на свої.
Форматування публікації полягає у виборі макету, колірної схеми та шрифтової схеми.
Вибір колірної схеми: у Області завдань вибрати пункт Колірні схеми (Цветовые схемы), обрати назву схеми (Альпійська, Водопад, Гори тощо) і клацнувши по, ній застосувати її.
Вибір шрифтової схеми (набору шрифтів, призначеного для оформлення публікацій): у Області завдань вибрати пункт Шрифтові схеми (Шрифтовые схемы), обрати назву схеми (Архівна, Базова тощо) і клацнувши по ній, застосувати її.
Введення тексту
На відміну від MS Word публікація складається лише з об’єктів. Об’єкти розташовують на сторінці у певних місцях. Головним об’єктом є текстовий блок (напис). На сторінці може бути декілька текстових блоків. Якщо створено публікацію на основі шаблону, то вона вже містить текстові блоки, готові для введення даних. Достатньо клацнути в блоці, видалити введений там текст і ввести свій.
ІІІ. Самостійна робота учнів і поточний інструктаж майстра в/н: 220хв.
- повідомити завдання:
Створіть буклет групи за допомогою публікації –– інформаційний бюлетень. Прийоми виконання завдання аналогічні до попереднього. Виберіть макет бюлетеня –– Ритм. При виконанні завдання користуйтеся матеріалами з папки Буклет (на робочому столі).
ІV. Заключний інструктаж:
- підведення підсумків уроку;
- закріпити новий матеріал;
- оголошення оцінок;
завдання до дому: опрацювати конспекту уроку, підготувати власну візитну картку, як майбутнього спеціаліста за обраною професією.
-
відповісти на контрольні запитання:
- Що таке буклет?
- Що таке публікації для друку?
- Які ви знаєте шаблони?
- Що таке область завдань?
- Етапи створення буклету?