Меню
Разработки
Разработки  /  Физкультура  /  Уроки  /  5 класс  /  "Степ платформада би элементтерін орындау"

"Степ платформада би элементтерін орындау"

Спортпен шүғылдануға бағыт беру, өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерінен алған білімдерін практикада үштастырып,оқушыларға степ платформа не екенің үйретіп,степ платформаның жаттығуларын меңгерту,биге деген қабілеттерін арттыру.

15.09.2018

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Гимнастикалық жинтықтың негізін құру.

Мектеп: №1 о.м.

Күні: 10.04.2018

Мұғалімнің аты-жөні:Нихамбаева Э.К.

Сынып:

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

5.2.5.5 Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін білу және түсіну, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсыну.

Сабақ мақсаттары : Спортпен шүғылдануға бағыт беру, өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерінен алған білімдерін практикада үштастырып ,оқушыларға степ платформа не екенің үйретіп ,степ платформаның жаттығуларын меңгерту,биге деген қабілеттерін арттыру.

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылар спортпен шұғылдануға бағыт алады, алған білімдерін практикада ұштастырады, степ платформа не екенің үйренеді, степ платформаның жаттығуларын меңгереді, биге деген қабілеттерін арттырады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Степ платформадағы би жаттығуларды оқушылар қабылдайды, икемділігін дамытады, өзара көмектесіп үйретеді, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсынады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Гимнастикалық жаттығуларды би элементтерімен ұштастырып жоғары деңгейде орындай алады.Гимнастикалық билерді құрастыру арқылы шығармашылық қабілеттерін көрсетеді.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Степ платформада жаттығуларды көрсетіп , түсіндіре алады . Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушының жаңа ойлау дағдысын, мәнерін,амалдарын қалыптастыруға ықпал жасау.

Пәнге қатысты сөздік пен терминдер:

платформа, -«Степ марш»,-«Степ Бейсик»

«Ви степ»,-«Степ колено»,«Степ кийк»,«Степ захлест»,-«Степ татч»,-«Степ ланч»

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

1.Бидін денсаулыққа қандай пайдасы бар?

2.Степ деген не ?

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Платформаны қандай материалдан жасауға болады?

2. Би мен гимнастика арасында айырмашылығы қандай?

Не себепті .....деп ойлайсыз?

Бимен және гимнастикамен айналысатын адамдардың дене бітімі адемі болады деп ойлайсыз?

Жоспарланған уақыт 40 мин

Ишара

Жаттығулар элементтерін көрсету

Алдыңғы оқу Ритмика биді музыкамен орындай алады.

Жоспар

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы







10 мин

*Оқушыларды залға шақырады.

*Салемдесу.

*Түгендеу.

«Миға шабуыл» тәсілі арқылы

жаңа тақырыпты түсіндіру.

1.Бидін денсаулыққа қандай пайдасы бар?

2.Степ деген не ?

*Жүру жане жүгіру жаттығуларын орындайды.

Тәж *Үй тапсырмасын тексеру арқылы, алдынғы сабақта дайындаған биді , денені қыздыру ретінде орындайды сергіту сәті.

«Шапалақ» тәсілі арқылы бағалау.

Ғаламтор беттерінен жүктелген деректер, әдістемелік оқулық,ғаламтор желісінен алынған видео.Автор: С.Т Макаров «Степ аэробика»

АКТ



Ортасы





25 мин

* Интерактивтік тақтадан слайд көрсету арқылы степ платформада орындалатын жаттығуларды қайталап орындау.

-«Степ марш»,

-«Степ Бейсик»

-«Ви степ»

-«Степ колено»,

-«Степ кийк»,

-«Степ захлест»,

-«Степ татч»,

-«Степ ланч»

Бағалау критеийі

Білім алушы

«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

 Гимнастикалық билерді құрастыру арқылы шығармашылық қабілеттерін көрсетеді

 Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін қолданудағы жақсы жақтары мен кемшіліктерін және оны шешу жолдарын талқылайды

Тапсырма;

1. «Заманауи гимнастикалық билердің түрлері» тақырыбында гимнастикалық билерді құрастырыңыз. Әр топ өздері бір заманауи гимнастикалық биді таңдап, құрастырады. Білім алушылар биді синхронды, көркем, мәнерлеп орындайды.

2. Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін қолданудағы жақсы жақтары мен кемшіліктерін және оны шешу жолдарын талқылайды.

Екі топ бір-бірін бағалау. «Екі жұлдыз бір тілек»

Дескриптор Білім алушы

- әр топ заманауи гимнастикалық биді орындайды; - шығармашылық қабілеттерін көрсетеді;

- заманауи гимнастикалық биін синхронды орындайды;

- заманауи гимнастикалық биін көркем орындайды;

- заманауи гимнастикалық биін мәнерлеп орындайды;

- өзінің және басқалардың шығармашылық қабілеттерінің жақсы жақтарын сипаттайды;

- өзінің және басқалардың шығармашылық қабілеттерінің кемшіліктерін сипаттайды;

- жақсы жақтары мен кемшіліктерінің шешу жолдарын талқылайды.

АКТ











Плакаттар

Соңы



5 мин

*Сапқа тұру.

«Неліктен» тәсілі

1.Платформаны қандай материалдан жасауға болады?

2. Би мен гимнастика арасында айырмашылығы қандай?

*Үйге тапсырма: бүгінгі сабақта үйренген жаттығуларды пайдаланып би құрастыру.

* « Бас бармақ» тәсілі .

*Кері байланыс.







Қосымша ақпарат

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Заманауый би элэментерін орындауда қабілетті оқушылар жана би элементтерін ғаламтордан ізденіс жұмыстары арқылы үйренген би элементтерін оырындап қабілеті төмен оқушыларға көрсетіп, үйрету.

Дескриптор арқылы би элеметтерін орындауда нәтиже арқылы саралау.

Күрделі акробатикалық комбинацияларды жасау.

« Бас бармақ» тәсілі


Дескриптор арқылы би элеметтерін орындауда нәтиже арқылы бағалау,көніл күй смайликтері арқылы

тақырыпқа байланысты қойылған сұрақтарға жауап беру деңгейін бағалау. «Шапалақ» тәсілі

Ән ,би,ритмика.

Ынтымақтастық сақтандыру және көмектесу. Әлемдік қоғамдастыққа қарым –қатынастың өз ара байланысы жауапкершілік, жан жақтылық, жеке мәдениеті үғыну,жеке тұлғалық құндылықтары түсіну арқылы байқалады.

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қортынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.

2.





Бағалау критерийі

 Гимнастикалық билерді құрастыру арқылы шығармашылық қабілеттерін көрсетеді

 Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін қолданудағы жақсы жақтары мен кемшіліктерін және оны шешу жолдарын талқылайды

Б

а

л

ы

Дескриптор

Аты-жөні

- әр топ заманауи гимнастикалық биді орындайды; - шығармашылық қабілеттерін көрсетеді;

- заманауи гимнастикалық биін синхронды орындайды;


- заманауи гимнасикалық биін көркем орындайды;


- заманауи гимнастикалық биін мәнерлеп орындайды;


- өзінің және басқалардың шығармашылық қабілеттерінің жақсы жақтарын сипаттайды;

- өзінің және басқалардың шығармашылық қабілеттерінің кемшіліктерін сипаттайды;

- жақсы жақтары мен кемшіліктерінің шешу жолдарын талқылайды.



Гинаят Н.

+

+

+

+

+

+

+

7

Омарова З.

+

-

+

-

+

+

-

4







-80%
Курсы дополнительного образования

Основы правильного питания

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
"Степ платформада би элементтерін орындау" (161.93 KB)
