Сабақ жоспары
| Бекітемін: | Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | |||||||
| Мұғалімі: | Бекбаева А | |||||||
| Мерзімі: | 5.12.2016 ж | |||||||
| Сынып | 2 «Ә» | |||||||
| Пәні: | Қазақ тілі | |||||||
| Тақырыбы: | Сөз және оның мағынасы | |||||||
| Негізгі түйінді идея: | Сөз мағынасының түрлерін біледі.Мысал келтіреді.Дәлелдейді | |||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Сөз және оның мағынасын біледі. Мысал келтіреді. | |||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі: Мағынасы жуық сөздерге,мағынасы қарама-қарсы сөздерге,дыбысталуы бідей,мағыналары әр басқа сөздерге сөйлем қүрайды. | |||||||
| Жекелеген оқушылар: Сөйлемнен мағынасы жуық сөздерге, мағынасы қарама-қарсы сөздерге, дыбысталуы бідей,мағыналары әр басқа сөздерді анықтайды. | ||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: жай сөйлем,құрмалас сөйлем. | ||||||||
| Табыс критерийлері | ||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||
| Сөз және оның мағынасын біледі. Мысал келтіреді. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде мағынасы жуық сөздерге,мағынасы қарама-қарсы сөздерге,дыбысталуы бідей,мағыналары әр басқа сөздерге сөйлем қүрайды | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде сөйлемнен мағынасы жуық сөздерге, мағынасы қарама-қарсы сөздерге, дыбысталуы бідей,мағыналары әр басқа сөздерді анықтайды. | ||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе
| 5 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады,сергіту сәтін жасайды. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: 6-жаттығу | Сөздер арқылы арқылы 3 топқа бөлінеді.
|
Ашық журнал | түрлі түсті қағаз дар
| |||
| Ой қозғау
| 2 мин | Сәйкестендіру тесті | Сөздерді мағынасы жуық сөздерге,мағынасы қарама-қарсы сөздерге,дыбысталуы бірдей,мағыналары әр басқа сөздермен сәйкестендіреді. | Мадақ тау | Үлестірме қағаз | |||
| Іс-әрекет
| 33 мин | Жаңа сабақ 8-жаттығу Өлеңді оқу ұсынылады
9-жаттығу Мақалды жатқа жазады.
10-жаттығу Берілген сөздерге мағынасы қарама-қарсы сөздерді табу ұсынылады.
11-жаттығу Мағынасы қарама-қарсы сөздер жұбын табу ұсынылады.Кестені пайдаланып дәлелдейді.
Сергіту сәті Қай топ жылдам?
12-жаттығу Ребус жаңылпашты табу,оны жаңылмай айту ұсынылады.
14-жаттығу Мәтінді оқу,мағынасы қарама-қарсы сөздерді табу ұсынылады.
Кейінгі тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Мағынасы жуық сөздер 2-топ Мағынасы қарама-қарсы сөздер 3-топ Жазылуы бірдей,мағынасы әр басқа сөздер
| Жеке жұмыс
Өлеңнен қарама-қарсы сөздерді табу ұсынылады.
Жұптық жұмыс Мақалды жатқа жазады. Қарама-қарсы сөздің астын сызады.
Жеке жұмыс Мейрімді- Жуас- Қымбат-арзан Сұйық-қою Қашық-жақын
Топтық жұмыс Кестені пайдаланып дәлелдейді.
Қай топ жылдам? Көп мағыналы сөздер жазады
Жеке жұмыс Жаңылпашты жатқа жазады.
Топтық жұмыс Ашық күн-бұлтты күн
Тапсырманы топта орындайды.
| Форм бағалау
Мадақ тау
| Оқулық
Кесте
Оқулық
оқулық
| |||
|
|
| Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: 12-жаттығу | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
|
| |||
| Рефлексия
| 5 мин | «Еркін микрафон» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) | Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді |
|
| |||
| Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
| Не сәтті болды? |
|
| Не сәтті болмады? |
|
| Нені жақсартуға болады? |
|
| Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|


Сөз және оның мағынасы (20.84 KB)

