| Сабақ: қазақ тілі | Мектеп: «Лингвистикалық және компьютерлік технологиялық Семей мектеп –гимназиясы» ЖШС | |
| Ортақ тақырып: | «Менің туған өлкем» | |
| Сабақтың тақырыбы: | Сөз және оның мағынасы | |
| Күні: 10.01.2020 ж | Мұғалімнің аты:Шакабаева Ж.С. | |
| Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: 17 | Қатыспағандар:0 |
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.1.5.1 Аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ... т.б.) білдіру; 2.2.3.1 Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.1.4.1 Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.2.1 Синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану | |
|
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: | |
| Сөйлемдегі сөздердің байланысын анықтай алады; | ||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
| Өз бетінше сөйлемдегі сөздердің байланысын анықтай біледі; | ||
| Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
| Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады; | ||
| Бағалау критерийлері | 1. Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жоспар құруды үйренеді; 2. Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды;3. Синоним, антоним, омоним сөздерді ажыратады және мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады; | |
| Тілдік мақсат | Сөз және оның мағынасы | |
| Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. | ||
| Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1.Сөйлем дегеніміз не? 2. Сөйлем нелерден құралады? 3. Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады? | ||
| Алдыңғы оқу | Сөйлемдегі сөздердің байланысы | |
| Ишара | Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Қызыл- көмек қажет, түсінбедім. | |
| Жоспар | ||
| Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар
|
| Басы
| «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. 1 – жаттығу «Түсініп оқы» ҰЖ | Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
| Ортасы
| Дескриптор: 1. Мәтінді тізбектеп оқиды; 2. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды, жауап береді; 3. Сөйлемдердің айтылу мақсатын ажыратады; 4. Тиісті сөздерді топқа бөліп, кестеге орналастырады; 5. Түсінбеген сөзді белгілейді, сөздіктен анықтайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»
2-жаттығу «Суретке қара» ӨЖ 1.Суреттегі ойын түрін табады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» Сергіту сәті 3-жаттығу «Әңгіме құра»ТЖ 1. Сурет бойынша әңгіме құрайды; 4. Әр топ бір-бірінің жұмыстарын тыңдап, толықтырады; 5. Бір-бірін бағалайды, ұсыныс білдіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»
4-жаттығу «Жатқа жаз» ӨЖ 1. Берілген өлеңді қайталап оқиды; 2.Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді; 3. Сөз мағынасының өзгеру себебін анықтайды; 4.Жатқа айтып, жазады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 5-жаттығу «Біліп ал» ӨЖ 1. Оқулықтың соңындағы түсіндірме сөздіктерді назар салады; 2. Сөздік сөзінің мағынасын анықтайды; 3. Түсіндірме сөздіктен денсаулық сөзінің мағынасын біледі; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» |
Бейджик Тер
іс-қимылмен көрсетеді
|
| Соңы
| Үй тапсырмасы: 8-бет 6-жаттығу
Кері байланыс: «Білім ағашы» | Білім ағашы парақ шасы стикер |
| Қосымша мәліметтер | ||
| Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – музыка, көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
| Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |


Сөз және оның мағынасы (21.04 KB)

