| Сабақ тақырыбы: Сөз таптары. Сын есім (қайталау) | Мектеп: Ю.Гагарин атындағы жом. | |||||
| Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні: Мирманова Т. | |||||
| СЫНЫП: 4 «В»
| Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | Сын есім және оның түрлері туралы берілген білімді қайталайды және бекітеді, сын есімнің түрлерін ажырата білуге үйренеді. | |||||
| Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: Сын есімдердің қандай сұрақтарға жауап беретінін айтады, мысалдар келтіреді. | |||||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сөйлем арасындағы сын есімдерді сұрақ қою арқылы табады, сын есімдерді сөз құрамына талдай отырып, жалғанған жалғауларын атайды. | ||||||
| Кейбір оқушылар орындай алады: Сойлемдерді сөйлем мүшелеріне, сын есімдерді сөз құрамына талдайды, түрлерін ажырата біледі. | ||||||
| Тілдік мақсат: | Оқушылар орындай алады: | |||||
|
| Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Сөз таптары, сын есім, негізгі, туынды, дара, күрделі, сөз құрамы. | |||||
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар: | ||||||
| ||||||
| Сіз не себепті .... деп ойлайсыз? | ||||||
| Не себепті сын есімдер мұндай топтарға бөлінеді деп ойлайсыңдар? | ||||||
| Жазылым: Кесте толтыру, сызба, сим.карта. | ||||||
| Алдыңғы оқу: | Етістік | |||||
| Жоспар | ||||||
| Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған уақыт мөлшері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығулармен қатарескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||
| Басы 5минут
| Ынтымақтастық атмосферасы - Әрбір адам? Туысым, досым, жұрағат.
Топ құру. Түстер таңдау арқылы (ашық, қанық). Тақтада бағалау критерийлері: 1-ұпай – түсіндірмей орындаса. 2-ұпай – түсіндіре отырып орындаса. 3-ұпай – толық мазмұнын ашып, талдаса. 4.Топтың жұмысына ортақ баға 4-7 ұпай - «3» 8-14 ұпай - «4» 15-18 ұпай - «5» 5. Бағалау парағын тарату. Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қатысты сұрақтар |
Қима қағаздар.
Бағалау парағы Сұрақтар салынған ұяшықтар | ||||
|
Ортасы 35 мин
| Венн диограммасын жасау арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру.
«Топтастыру» арқылы жалыпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әрекетіне балайнысты сабаққа тапсырмалар қолдану Әр топқа жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар татату, Әр топ өз беттеріншге ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табады, сол арқылы тақырыптың мағанасын ашады Сергіту сәті. «Балапандар биі» атты жаттығу жасау Бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. «Ойлан, бірік, бөліс» арқылы тақырыпты талдау. | Венн диограммасы СТО
Оқу құралдары
Бейнероик
Плакат, маркер,
| ||||
| Соңы 5 мин | «Мен қандаймын» ойыны Сабақ бойынша не үйренгендері туралы әр қайсысы стикерге жауаптарын жазады.( тақтаға іледі) |
Стикерлер | ||||
| Қосымша мәліметтер | ||||||
| Саралау-оқушыға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай жоспарлайсыз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||
| Қосымша тапсырма беру | өзін-өзі және өзара бағалау, Сабақ соңында бағалау критерийлері бойынша бағалау.Сумативті баға қоямын.
| Әдебиеттік оқу АКТ- мен (бейнеролик), ғылыммен (материалдарды зерттеу) | ||||
| Рефлексия Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма)? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
| Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе табысты болды(оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? 1. 2. | ||||||

Сөз таптары. Сын есім (қайталау) (20.03 KB)

