Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  2 класс  /  Сөйлемдердің жазылуы

Сөйлемдердің жазылуы

Сыныбы: 2«г»

К?ні: 01.12.2015

Саба?ты? та?ырыбы: С?йлем.

Саба?ты? ма?саты: Балалар?а с?йлем туралы т?сінік беру. Суретке ?арап с?йлем ??рау. О?ушыны? ой-?рісін, тіл байлы?ын дамыту.

?олданатын к?рнекі ??ралдар: Сюжетті суреттер, айна.

Саба? барысы:

І. ?йымдастыру кезе?і

ІІ. Саба? мазм?ны:

О?ушы назарын саба??а аудару.

Ж?мба? шешу. Ж?мба?ты? жауабын тауып сол с?здерге с?йлем ??растыру.

К?к ала костюм киеді

К?нні? к?зін с?йеді

(?арбыз)

Аспай піскен

?айнамай т?скен

(жеміс)

-Мен ?арбыз жедім.

-К?зде жемістер піседі.

ІІІ. «Кім шапша? с?йлем ??райды?»

Айна, ?алам, машина с?здеріне

-Мен айна?а ?арадым.

-Менде ?алам бар.

ІV. «Артикуляциялы? жатты?у:

  1. «Т?тікше» жалпа? тілді ауыз ?уысынан шы?арып, б?йірлерін жо?ары к?теріп, т?тікшеге ??сатып ?стап т?ру керек.
  2. «Са?ат» жі?ішке тілді ауыз ?уысынан шы?арып о??а, сол?а ?имылдату керек.
  3. «Са?ырау??ла?» ауызды ке? ашып, тіл ?шын та?дай?а жабыстырып ?стап т?ру керек.

V.Сергіту с?ті:

Сол?а, сол?а т?зу т?р

О??а, о??а т?зу т?р

Ал?а ?арай бір адым

Арт?а ?арай бір адым

Жо?ары, т?мен ?арайы?

VІ.Тыныс белгілерін ?ойып, м?нда неше с?йлем бар екенін аны?та.

?айрат-о?у?а ынталы бала ол саба?тан кешігуді білмейді о?улы?тарын таза ?стайды саба?тан кейін апасына к?мектеседі ол ?арындасын далада ойнатады.

VІІ.?орытындылау

30.11.2016

Содержимое разработки

Сыныбы: 2«г»

Күні: 01.12.2015

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем.

Сабақтың мақсаты: Балаларға сөйлем туралы түсінік беру. Суретке қарап сөйлем құрау. Оқушының ой-өрісін, тіл байлығын дамыту.

Қолданатын көрнекі құралдар: Сюжетті суреттер, айна.



Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Сабақ мазмұны:

Оқушы назарын сабаққа аудару.

Жұмбақ шешу. Жұмбақтың жауабын тауып сол сөздерге сөйлем құрастыру.

Көк ала костюм киеді

Күннің көзін сүйеді

(Қарбыз)

Аспай піскен

Қайнамай түскен

(жеміс)

-Мен қарбыз жедім.

-Күзде жемістер піседі.


ІІІ. «Кім шапшаң сөйлем құрайды?»

Айна, қалам, машина сөздеріне

-Мен айнаға қарадым.

-Менде қалам бар.


ІV. «Артикуляциялық жаттығу:

  1. «Түтікше» жалпақ тілді ауыз қуысынан шығарып, бүйірлерін жоғары көтеріп, түтікшеге ұқсатып ұстап тұру керек.

  2. «Сағат» жіңішке тілді ауыз қуысынан шығарып оңға, солға қимылдату керек.

  3. «Саңырауқұлақ» ауызды кең ашып, тіл ұшын таңдайға жабыстырып ұстап тұру керек.

V.Сергіту сәті:

Солға, солға түзу тұр

Оңға, оңға түзу тұр

Алға қарай бір адым

Артқа қарай бір адым

Жоғары, төмен қарайық

VІ.Тыныс белгілерін қойып, мұнда неше сөйлем бар екенін анықта.

Қайрат-оқуға ынталы бала ол сабақтан кешігуді білмейді оқулықтарын таза ұстайды сабақтан кейін апасына көмектеседі ол қарындасын далада ойнатады.


VІІ.Қорытындылау


-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Сөйлемдердің жазылуы (31.66 KB)
