5.1.2.34
Берілген санның пайызын табу;
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУДЫҢ ТАНЫСТЫРЫЛЫМЫ
№ 24 лицейдің математика пәні мұғалімі
Аймағамбет Айгүл Шахибадинқызы
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы:
5.4.A бөлім: Пайыз
Санның пайызын табу
Оқу
мақсаты
Бағалау критерийлері
Оқушылар:
- бөлшектерді пайыз арқылы өрнектеу алгоритмін түсіндіре алады;
Пәнге тән лексика мен терминалогия:
- пайыз:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
- санның жүзден бір бөлігі...деп аталады;
- пайызды ондық бөлшекпен өрнектеу үшін ... керек;
- пайызды жай бөлшекпен өрнектеу үшін ... керек;
Үш тілде терминдерді айта алады:
Пайыз – процент – percent
Тілдік мақсаттар
Пәнаралық байланыс
Экономика
Әдіс - тәсілдер
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
- Шаттық шеңбері Сәйкестендіру тесті Матрица әдісі Карточкалар арқылы топ құрау
- Шаттық шеңбері
- Сәйкестендіру тесті
- Матрица әдісі
- Карточкалар арқылы топ құрау
- Ширату жаттығулары Белсенді оқыту әдістері (нұсқау беру, зерттеу-зерделеу, бекіту және қолданысқа енгізу талдау, қорыту және есте сақтау); «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптық жұмыс «Қ,қ,қ» әдісі арқылы топтық жұмыс
- Ширату жаттығулары
- Белсенді оқыту әдістері (нұсқау беру, зерттеу-зерделеу, бекіту және қолданысқа енгізу талдау, қорыту және есте сақтау);
- «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы жұптық жұмыс
- «Қ,қ,қ» әдісі арқылы топтық жұмыс
- Тұжырымдық органайзердің «тұжырым» кестесі «Бес саусақ» әдісі (рефлексия)
- Тұжырымдық органайзердің «тұжырым» кестесі
- «Бес саусақ» әдісі (рефлексия)
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
№ 1
Тік төртбұрыштың ені 6 см, ұзындығы одан 75 % -ға ұзын.
Тік төртбұрыштың ауданын табыңдар.
Бағалау критерийі
Дескрипторлар
Санның пайызын таба біледі
Пайызды жай бөлшекке айналдырады
Ұпайлар
Санды жай бөлшекке көбейтеді
1
Барлығы:
Тік төртбұрыштың ауданының формуласын қолдана біледі
1
1
3
Критериалды бағалау
РЕФЛЕКСИЯ
Мен не үйрендім
Тренердің көмегі арқылы
Жеке
Топпен
- Сабақ тиімді өту үшін белсенді әдіс-тәсілдерді қолдану керек екенін әріптестердің көмегі арқылы түсіндім, себебі өзіміздің тәжірибемізде болды.
- Топтық жұмыста тренердің нұсқауымен берілген бағдарлама талаптарын басшылыққа ала отырып, қысқа мерзімді жоспар құру тапсырмасын талқылай отырып жоспар құруды үйрендік.
- Тренер өткен ықшамсабақ өткізу барысында қысқа мерзімді сабақ жоспарын құрудың маңыздылығын түсіндім.
- Тренер берген құнды материалдар менің педагогикалық тәжірибемді жетілдіруіме септігін тизгізді.
1. Жаңартылған білім беру бағдарламасының құрылымын, мазмұнын, мақсаттарын ықшамсабақтар арқылы толық игердім.