Меню
Разработки
Разработки  /  Внеурочка  /  Уроки  /  9 класс  /  Сабақтың тақырыбы: Халықтану

Сабақтың тақырыбы: Халықтану

Саба? жоспары

Саба?:

Халы?тану

К?ні:22. 09.16.

М??алімні? аты-ж?ні: Утегенова К. Р.

Сынып:9 ж

?атыс?андар: 10

?атыспа?андар: 0

Осы саба? ар?ылы ж?зеге асатын о?у ма?саттары

9. О1 Назарын шо?ырландырып о?ыту.

М?тіндегі а?паратты аны?тау.

9. А4 Сенімді ж?не еркін жауап беру.

9. Ж4 Грамматикалы? нормаларды са?тау.

Саба? ма?саттары

Барлы? о?ушылар орындай алады: м?тінні? мазм?нын т?сінеді.

О?ушыларды? к?пшілігі орындай алады: грамматикалы? нормаларды са?тап жазады.

Кейбір о?ушылар орындай алады:еркін жауап береді.

Тілдік ма?сат

О?ушылар орындай алады: м?тіндегі а?паратты т?сінеді.

П?нге ?атысты с?здік ?ор мен терминдер: ?оныс аудар?ан, ынтыма?, татулы?, сана?,т?р?ын.

Диалог ??ру?а/шы?арма жазу?а арнал?ан пайдалы тіркестер: халы? сана?ы, ?оныс аудар?андар, мемлекеттік саясат,басты ба?ыт.

Ба?алау критерийлері:

О?ушылар м?тінні? мазм?нын т?сінеді.

Негізгі а?параттарды аны?тайды.

Дескриптор

- 3-5 жа?а с?з ?олданады;

- 4-5с?йлем айтады;

-грамматикалы? нормаларды са?тап, айтылым?а к??іл б?леді.

2 мин.

Алды??ы о?у

?аза?стан Республикасыны? р?міздері

Жоспар

Халы?тану

5 минут

Басы

?йымдастыру кезе?і

С?лемдесу.

О?ушыларды? саба??а дайынды?ын тексеру.

Шатты? ше?берін ??ру, ынтыма?тасты? атмосферасын ?алыптастыру.

Топ?а б?лу. Досты?, Ынтыма?

?й тапсырмасын тексеру.

«Кіру билеті» ?дісі

С?ра?тар шай?асы.

10 минут

Ортасы

С?зж?мба? шешу.

Халы?тану – белгілі бір халы?ты тану.

Саба?ты? ма?сатымен таныстыру.

Жа?а с?здер: т?р?ын-житель

сана?-перепись

татулы?-согласие

ынтыма?-солидарность

Фонетикалы? жатты?улар.?аза? тіліне т?н дыбыстарды д?рыс дыбыстау.

«Белсенді о?у» ?дісі

М?тін « Халы?тану»

Мемлекетті? негізі-халы?.?аза?стан Республикасыны? 16,3 миллион?а жуы? т?р?ыны бар.Б?л -т?уелсіздік ал?аннан кейінгі екінші,я?ни 2009 жыл?ы халы? сана?ыны? алдын ала ?орытындысы бойынша берілген к?рсеткіші.

Республикада?ы негізгі ?лт- ?аза?тар.Сонымен бірге саны жа?ынан к?бірек ?лттар – орыстар, украиндар, ?збектер,немістер, татарлар ж?не т.б. Оларды? к?пшілігі сталиндік ?у?ын-с?ргін кезінде,ты? ж?не ты?ай?ан жерлерді игеру жылдары ?оныс аудар?андар.

ХІХ ?асырды? ая?ында ?аза?стан?а 1,5 миллион орыс шаруалары к?шірілді.

Елімізді мекендеген халы?тарды? ынтыма?ты ?мір с?руі – мемлекет саясатыны? басты ба?ыттарыны? бірі.

Халы?ты? ?штен бірінен астамы – балалар.

«Дара диаграмма» ?дісі.

4-тапсырма. С?здерді? синонимін тауып жазу.

5-тапсырма.С?здерді? антонимін тауып жазу.

«Халы? »с?зін септеу.

«?лт» с?зін т?уелдеу.

« ?аза?» с?зін жіктеу.

10 мин.

Со?ы

«Ысты? орынды?» ?дісі.

«?з миы?ды сал» ?дісі

5 минут

Ба?алау

П?наралы? байланыс:

орыс тілі, тарих, математика.

3 минут

Рефлексия:

1.Саба?ты? о?у ма?саттары ?олжетімді болды ма?

2.Б?гін о?ушылар не ?йренді?

3.О?ыту ортасы ?андай болды?

4.Мені? б?ліп о?ыт?аным ?з м?нінде ж?зеге асты ма?

5. Мен ?з уа?ытымды тиімді пайдалана алдым ба?

6.Мен жоспарыма ?андай ?згерістер енгіздім ж?не неліктен?

?й ж?мысын беру. 6-тапсырма, 21-22 бет

« Басбарма?»

О?ушылар барма?тарын к?рсету ар?ылы саба?та?ы к??іл -к?йлерін, ?на?анын аны?тайды.

11.02.2017

Содержимое разработки

Сабақ жоспары


Сабақ:

Халықтану


Күні:22. 09.16.

Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова К. Р.


Сынып:9 ж

Қатысқандар: 10

Қатыспағандар: 0


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

9. О1 Назарын шоғырландырып оқыту.

Мәтіндегі ақпаратты анықтау.

9. А4 Сенімді және еркін жауап беру.

9. Ж4 Грамматикалық нормаларды сақтау.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: мәтіннің мазмұнын түсінеді.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: грамматикалық нормаларды сақтап жазады.


Кейбір оқушылар орындай алады:еркін жауап береді.



Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: мәтіндегі ақпаратты түсінеді.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қоныс аударған, ынтымақ, татулық, санақ,тұрғын.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: халық санағы, қоныс аударғандар, мемлекеттік саясат,басты бағыт.


Бағалау критерийлері:

Оқушылар мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Негізгі ақпараттарды анықтайды.



Дескриптор

- 3-5 жаңа сөз қолданады;

- 4-5сөйлем айтады;

-грамматикалық нормаларды сақтап, айтылымға көңіл бөледі.






2 мин.

Алдыңғы оқу

Қазақстан Республикасының рәміздері


Жоспар

Халықтану

5 минут

Басы

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Шаттық шеңберін құру, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Топқа бөлу. Достық, Ынтымақ

Үй тапсырмасын тексеру.

«Кіру билеті» әдісі

Сұрақтар шайқасы.

10 минут

Ортасы

Сөзжұмбақ шешу.

Халықтану – белгілі бір халықты тану.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Жаңа сөздер: тұрғын-житель

санақ-перепись

татулық-согласие

ынтымақ-солидарность

Фонетикалық жаттығулар.Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс дыбыстау.

«Белсенді оқу» әдісі

Мәтін « Халықтану»

Мемлекеттің негізі-халық.Қазақстан Республикасының 16,3 миллионға жуық тұрғыны бар.Бұл -тәуелсіздік алғаннан кейінгі екінші,яғни 2009 жылғы халық санағының алдын ала қорытындысы бойынша берілген көрсеткіші.

Республикадағы негізгі ұлт- қазақтар.Сонымен бірге саны жағынан көбірек ұлттар – орыстар, украиндар, өзбектер,немістер, татарлар және т.б. Олардың көпшілігі сталиндік қуғын-сүргін кезінде,тың және тыңайған жерлерді игеру жылдары қоныс аударғандар.

ХІХ ғасырдың аяғында Қазақстанға 1,5 миллион орыс шаруалары көшірілді.

Елімізді мекендеген халықтардың ынтымақты өмір сүруі – мемлекет саясатының басты бағыттарының бірі.

Халықтың үштен бірінен астамы – балалар.

«Дара диаграмма» әдісі.

4-тапсырма. Сөздердің синонимін тауып жазу.

5-тапсырма.Сөздердің антонимін тауып жазу.

«Халық »сөзін септеу.

«Ұлт» сөзін тәуелдеу.

« Қазақ» сөзін жіктеу.


10 мин.

Соңы

«Ыстық орындық» әдісі.

«Өз миыңды сал» әдісі


5 минут


Бағалау



Пәнаралық байланыс:

орыс тілі, тарих, математика.

3 минут

Рефлексия:

1.Сабақтың оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

2.Бүгін оқушылар не үйренді?

3.Оқыту ортасы қандай болды?

4.Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

5. Мен өз уақытымды тиімді пайдалана алдым ба?

6.Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Үй жұмысын беру. 6-тапсырма, 21-22 бет

« Басбармақ»

Оқушылар бармақтарын көрсету арқылы сабақтағы көңіл -күйлерін, ұнағанын анықтайды.






-75%
Курсы повышения квалификации

Исследовательская деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Сабақтың тақырыбы: Халықтану (38.35 KB)
