Сабақ жоспары
Сабақ : Мен және менің отбасым | Мектеп: А.Навои атындағы №11 жарпы орта мектебі | |||||||||
Күні: 2 қыркүйек 2016 жылы | Мұғалімнің аты-жөні:Тасполатова Азиза Тұрғанқызы | |||||||||
Сынып: 2сынып | Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау. Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру. | |||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | ||||||||||
Сабақ мақсаттары: Табыс критерилері: 1.Таныс сөздердің мағынасын түсінеді; 2. Хабарламаны тыңдап, мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді; 3. Сұхбаттасына этика нормаларын сақтап жауап береді. | Барлық оқушылар орындай алады:таныс сөздердің мағынасын түсінеді, отбасы мүшелерін атай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: отбасы туралы әңгімеле алады. Кейбір оқушылар орындай алады: тірек сөздерін қолдана отырып отбасы жайлы 3-4 сөйлем жаза алады. | |||||||||
Тілдік мақсат: | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Мектеп, бала-бақша Оқиды, жұмыс істейді, барады, ойнайды, жақсы көреді; Тату, әдемі, үлкен, кішкентай; | |||||||||
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Отбасы мүшелерін ата. 2. Өз үйіңдегі отбасы мүшелерінің міндеттері туралы айтып бер? 3. Отбасыңа қандай көмек көрсетесің? 4. Ата – анаң қайда жұмыс істейді?
| ||||||||||
| Ишара: қимыл - әрекет арқылы отбасы мүшелерін көрсету | |||||||||
Алдыңғы оқу: | Оқушылар отбасы мүшелерін атай білуі тиіс(аяқ, қол, | |||||||||
Жоспар | ||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Стратегиялар/ жұмыс түрі | Ресурстар | |||||||
Басы 3 мин.
3 мин.
| 1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кел,санайық екеуміз. Бас бармағым –атам. Балаң үйрек-апам. Ортан терек –ағам. Шылдыр шүмек –мен. Кішкене бөбек- сен. Бір үйде біз нешеуміз? Бір үйде бесеуміз Екі топқа бөліну. (ата-әже) Жұмбақтардың шешуін табыңдар. Отбасы дегеніміз не?
Отбасы | Шаттық шеңбері «Ойға шабуыл» Топтық жұмыс | АКТ
АКТ, суреттер
| |||||||
Ортасы 5 мин. Зерттеу дағдыларын қолданады:
Бағалау критерийлері Қисынды ойлау дағдыларын қолданады: 7-8 мин.
Бағалау критерийлері Сұрақтарға толық , нақты , сауатты жауап беру.
5 мин.
Сергіту сәті 30 сек.
|
Сұрақтарға жауап жазыңдар. Бұл кім? Оның аты кім? Ол не істейді?
Жаңа сөздерді тыңдап, мағынасын түсініп алыңдар. Мектеп – школа Бала-бақша- детский сад Оқиды-учится жұмыс істейді-работает барады – ходит ойнайды-играет жақсы көреді-любит Тату-дружный Әдемі – красивый Үлкен-большой Кішкентай – маленький Жаңа сөздерді қолдана отырып сөйлемдер құрастырыңдар. Сурет бойынша әкең туралы шағын әңгіме құраңдар.
Тік ұста бойыңды
Сурет бойынша отбасы мүшелерін айтып бер.
|
Топтық жұмыс
Топтық бағалау
Жаңа сөздермен жұмыс
Суретпен жұмыӨзара бағалау Кері байланыс беру «Екі жұлдыз, бір тілек»
Топтық бағалау
|
Үлкен қағаз бен маркерлер
АКТ
Үлкен парақ
Маркерлер
| |||||||
Соңы 7-8 мин. Драма
4мин.
Қорытынды 4 мин
3 мин. |
«Шалқан» ертегісі драмаға салу Біз не білдік? • Ата,әже –отбасы тірегі.Оларды сыйлау керек. • Ата әже әке ана,ұл қыз –бәрін отбасы дейміз. • Біздің кішкентай жүрегіміз бәрін жақсы көреді. Отбасы атауларының орыс және ағылшын тілінде баламасын айтыңдар. Қорытынды сөз. Отбасы -әр адамның шағын отаны. Отбасы шағын-мемлекет.
|
Топтық жұмыс Кері байланыс жүргізу.
«Аудармашы» ойыны
«БББ» кестесі |
Сурет
Сурет, микрафон
Стикер, қалам | |||||||
|