Меню
Разработки
Разработки  /  Внеурочка  /  Разное  /  4 класс  /  Розробка уроку з курсу за вибором "Хореографія" "Український народний танець"

Розробка уроку з курсу за вибором "Хореографія" "Український народний танець"

Материал на украинском языке. У поданій розробці уроку з курсу за вибором "Хореографія" для 4 класу представлено завершальний етап творчого проекту "Стильові особливості українських народних танців та Їх ройонування". Через проведення групової форми роботи з учнями узагальнено раніше вивчений матеріал, представлено його у формі презентації та танцювальних композицій.
04.11.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: ознайомити з різновидами українських народних танців, навчити вільно оперувати набутим досвідом, закріпити уміння і навички виконання танцювальних рухів, розвивати вміння розпізнавати стилістичні особливості українського танцювального мистецтва, прищепити відчуття власної національної приналежності, виховувати почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу.

Тип уроку: показовий.

Обладнання: музичний центр, диски, фотоматеріали.

Хід уроку

Вхід учнів до класу під музичний супровід.

І. Організаційний момент:

 - шикування учнів біля станка;

 - привітання (уклін).

ІІ. Підготовча частина.

1. Мотивація до навчання.

Вступне слово вчителя.

У повсякденному житті ми не зустрічаємося з мірою, за допомогою якої можна було б виміряти патріотизм. Любов до Батьківщини стає силою руху тоді, коли у людини відображені у свідомості образи, пов’язані з рідним краєм, мовою, коли з’являється почуття гордості від того, що все це – твоя Батьківщина. У процесі патріотичного виховання відіграє гармонійний розвиток особистості, де значне місце займає народне хореографічне мистецтво. Завдяки вивченню національної танцювальної культури ви зростете справжніми патріотами. Український народний танець формувався і вдосконалювався протягом віків та був тісно пов’язаний із життям народу, його побутом, працею.

2. Актуалізація опорних знань.

Які ви знаєте українські народні танці?

Який танець виник в побуті Війська Запорозького?

Як називають танець, що нагадує сніжну заметіль?

Який танець виконують чоловіки із топірцями в руках?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель.

Ви вже знаєте, що на танцювальне мистецтво нашого народу впливає географічний фактор. Зокрема, танці степових районів у стилістичному аспекті помітно відрізняються від танців гірських районів України.

Тож, ваше завдання за такою ознакою виділити на карті окремі райони.

(Учні отримують маркери за допомогою яких виділяють на карті формату А 1пяти районів)

ІV. Оголошення теми і завдань уроку

Ми продовжуємо працювати над творчим проектом «Стильові особливості українських народних танців та їх районування».

Завдання уроку:

ознайомити з різновидами українських народних танців;

навчити вільно володіти набутим танцювальним досвідом;

розвивати культуру виконання рухів українського танцю і точну передачу стилю і манери виконання;

виховувати відчуття власної національної приналежності.

урок украинский народный танец

Весь материал – смотрите документ.

Содержимое разработки


Чередніченко Евеліна Петрівна

вчитель хореографії

Уманської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №11 ім. М.П.Бажана

Уманської міської ради Черкаської області

м. Умань пр. Богуна 10, кв.6

тел.(0938171221)


Анотація. У поданій розробці уроку з курсу за вибором «Хореографія» для 4 класу представлено завершальний етап творчого проекту «Стильові особливості українських народних танців та їх районування». Через проведення групової форми роботи з учнями узагальнено раніше вивчений матеріал, представлено його у формі презентації та танцювальних композицій. Для вчителів хореографії та керівників гуртків.


Клас. 4

Тема. Український народний танець.

Мета: ознайомити з різновидами українських народних танців, навчити вільно

оперувати набутим досвідом, закріпити уміння і навички виконання

танцювальних рухів, розвивати вміння розпізнавати стилістичні особливості

українського танцювального мистецтва, прищепити відчуття власної

національної приналежності, виховувати почуття патріотизму, національної

свідомості, любові до українського народу.

Тип уроку: показовий.

Обладнання: музичний центр, диски, фотоматеріали.

Хід уроку

Вхід учнів до класу під музичний супровід.

І.Організаційний момент:

- шикування учнів біля станка;

- привітання (уклін).

ІІ. Підготовча частина.

1.Мотивація до навчання.

Вступне слово вчителя.

У повсякденному житті ми не зустрічаємося з мірою, за допомогою якої можна було б виміряти патріотизм. Любов до Батьківщини стає силою руху тоді, коли у людини відображені у свідомості образи, пов’язані з рідним краєм, мовою, коли з’являється

почуття гордості від того, що все це – твоя Батьківщина. У процесі патріотичного

виховання відіграє гармонійний розвиток особистості, де значне місце займає народне хореографічне мистецтво. Завдяки вивченню національної танцювальної культури ви

зростете справжніми патріотами. Український народний танець формувався і вдосконалювався протягом віків та був тісно пов’язаний із життям народу, його побутом, працею.

2.Актуалізація опорних знань.

  • Які ви знаєте українські народні танці?

  • Який танець виник в побуті Війська Запорозького?

  • Як називають танець, що нагадує сніжну заметіль?

  • Який танець виконують чоловіки із топірцями в руках?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель.

Ви вже знаєте, що на танцювальне мистецтво нашого народу впливає географічний фактор. Зокрема, танці степових районів у стилістичному аспекті помітно відрізняються від танців гірських районів України.

Тож, ваше завдання за такою ознакою виділити на карті окремі райони.

(Учні отримують маркери за допомогою яких виділяють на карті формату А 1пяти районів)

ІV. Оголошення теми і завдань уроку

Ми продовжуємо працювати над творчим проектом «Стильові особливості українських народних танців та їх районування».

Завдання уроку:

  • ознайомити з різновидами українських народних танців;

  • навчити вільно володіти набутим танцювальним досвідом;

  • розвивати культуру виконання рухів українського танцю і точну передачу стилю і манери виконання;

  • виховувати відчуття власної національної приналежності.

V. Основна частина уроку

Сьогодні настав завершальний етап нашого творчого проекту «Стильові особливості українських народних танців та їх районування». Ви працювали в групах протягом двох тижнів і підготували необхідну інформацію по даній темі, також знайшли фотоматеріали з костюмами, які б відповідали стильовим особливостям кожного району, а також вам потрібно продемонструвати танцювальні композиції вивчені на попередніх уроках.

Завдання групам

І група - перший локальний район.

ІІ група - другий локальний район.

ІІІ група - третій локальний район.

ІV група - четвертий локальний район.

V група - п’ятий локальний район.

Презентація учнями матеріалу


І група. Перший район слід вважати центральну частину України. Тут побутують всі жанри степової України, «Гопак», «Козачка», «Мете-лиця».

Вчитель. Підберіть будь ласка фото з відповідним костюмом і розміс-тіть його на карті.

Виконання танцю «Метелиця»


ІІ група. До другого району, можна віднести Закарпатську, Чернігівську, Івано-Франківську, південну частину львівської області, Тернопільської та Хмельницької областей. Цьому району притаманні танці: «Аркан», «Коломийка», «Гайдук».

Вчитель. Підберіть будь ласка фото з відповідним костюмом і розмістіть його на карті. Виконання танцю «Аркан»


ІІІ група. До третього району входять Волинь, Полісся, північна частина Галичини та більша частина Житомирської області. Властиві такі: «Крутях» та «Волинянка».

Вчитель. Підберіть будь ласка фото з відповідним костюмом і розмістіть його на карті. Виконання танцю «Волинянка»



ІV група. Четвертим районом вважається Тернопільська, Хмельницька, Вінницька, Одеська та Миколаївська області. Тут поширені різні танці «Гопаки», «Козачки», «Коломийки» танці, що характерні для Гуцульщини. Але ж у Вінницькій області можна побачити російські танці «Комаринська» та «Бариня».

Вчитель. Підберіть будь ласка фото з відповідним костюмом і

розмістіть його на карті.

Виконання учнями танцю «Бариня»



V група. До п’ятого району слід віднести Донбас, Крим, всю південну частину степової України. Велике місце в житті населення цього району посіли також російські танці, а в українських зустрічаються російські дрібушки та присядки.

Вчитель. Підберіть будь ласка фото з відповідним костюмом і розмістіть його на карті.

Виконання учнями танцю «Херсонський гопак»


VІ. Заключна частина.

Ми створили чудовий творчий проект «Стильові особливості українських народних танців та їх районування». На карті чітко видно локальні райони України і які костюми притаманні тому чи іншому населенню. Ми дізнались, що географічне розміщення та національний склад відповідно позначилися на стилістичних особливостях танцювального мистецтва, оскільки у хореографію українських народних танців впроваджуються елементи хореографічного мистецтва інших народів.


















-80%
Курсы повышения квалификации

Организация образовательного процесса: воспитательная работа, дополнительное образование, внеурочная деятельность

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Розробка уроку з курсу за вибором "Хореографія" "Український народний танець" (0.36 MB)
