Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Уроки  /  6 класс  /  Розробка уроку "Відкриття нових земель і навколосвітні подорожі Нового часу

Розробка уроку "Відкриття нових земель і навколосвітні подорожі Нового часу

Разработка урока "Відкриття нових земель і навколосвітні подорожі Нового часу". Географія 6 клас. Урок - гра.

01.06.2018

Содержимое разработки

Тема. Відкриття нових земель і навколосвітні подорожі Нового часу

Мета. Продовжити знайомство з історією пізнання Землі; висвітлити основні етапи відкриття нових земель та їхній вплив на розвиток географічних знань; формувати пізнавальний інтерес, вміння узагальнити матеріал.

Тип уроку. Гра.

Обладнання. Підручники, атласи, глобуси, презентації, зошити, контурні карти.

Хід уроку


I.Організаційний момент


Попередньо учні були поділені на групи, кожна одержала завдання. Підсумком досліджень повинна бути презентація по темі.


II. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності


Коли раніше мандрівки здійснювались переважно з метою відкриття нових земель і розширення торгівельних меж, то з часом на хвилі зростаючого значення наукових досліджень виріс інтерес до розкриття особливостей нових відкритих земель. Девізом життя Джеймса Кука був вислів « Прагнути і досягти». На карті багато географічних об'єктів названих його іменем. Сьогодні на уроці ми дізнаємося більше про цього видатного мореплавця. Нас також чекають захопливі навколосвітні експедиції та відкриття Антарктиди. То ж у путь - нашу вертуальну мандрівку.


III. Вивчення нового матеріалу


Звіти експедицій, які побували в різних куточках Землі (використовуються відповідні презентації)

  1. Пройдіть маршрутом І. Крузенштерна. Якими сучасними географічними знаннями можна поповнити звіт мореплавців про експедицію?

  2. Ви тільки но повернулися з Антарктичної експедиції. Поділіться враженнями про цей материк. Розкажіть про результати вашої мандрівки.

  3. Здійсніть подорож до Північного полюсу, виберіть спосіб пересування. Які труднощі зустріли на своєму шляху?

  4. Уявіть себе на місці Робінзона Крузо. Опишіть декілька днів з його життя.

  5. Вам довелося здійснити мандрівку шляхами Джеймса Кука, але на повітряній кулі. Поділіться своїми спостереженнями.


IV. Закріплення вивченого матеріалу


  1. Назвіть материки, але по черзі в порядку відкриття їх європейцями.

  2. Географічні відкриття це не тільки мандпівки, але й омани. Назвіть першовідкривачів, які потрапили в полон оман.

  3. На глобусах знайдіть території, об′єкти названі в честь видатних мореплавців та дослідників. Ім' я Кука найбільш популярне на карті – більше, ніж 20 об'єктів. Серед них три затоки, дві протоки, дві групи островів. Знайдіть їх і надпишіть на контурній карті.


V. Підсумки уроку


Мандрівники та значення експедицій (прийом «мікрофон»). Учні називають мандрівника і розповідають про його здобутки. Всі інші уважно слухають відповідь і якщо щось той не сказав, то перебирають на себе розповідь. Цей ланцюжок тягнеться доти, поки навіть дрібнички не будуть згадані.


VI. Домашнє завдання


1. Опрацювати відповідний параграф підручника.

2. Разом з членами своєї родини підготуйте звіт про власну навколосвітню подорож.

-80%
Курсы повышения квалификации

Интерактивные методы в практике школьного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Розробка уроку "Відкриття нових земель і навколосвітні подорожі Нового часу (29.5 KB)
