Меню
Разработки
Разработки  /  Всем учителям  /  Разное  /  Прочее  /  Роль циклової комісії у формуванні професійних навичок студентів

Роль циклової комісії у формуванні професійних навичок студентів

Робота циклової комісії спрямована на формування особливості виховання національної свідомості студентів. Розвиток національної гідності, засвоєння загальнолюдських та національних цінностей. Викладачі циклової комісії орієнтують студентів на високу активність самостійної та навчально-підготовчої діяльності, та проникнення в процес наукових знань, в першу чергу лекції, консультації, практичні заняття, заліки, екзамени, індивідуальну роботу. Першочергове завдання циклової комісії це формування творчих здібностей майбутніх спеціалістів, використання найсучасніших методів проведення занять.

Викладачі постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня. З цією метою:

  • вдосконалюють зміст навчальних програм;
  • розробка та вдосконалення начально-методичних комплексів дисциплін;
  • організація та проведення відкритих занять з подальшим обговоренням на засіданні циклової комісії;
  • використання сучасних технологій для підготовки та проведення занять;
  • організація семінарів, бесід за круглим столом на яких обговорюється та узагальнюється досвід роботи викладачів циклової комісії;
  • участь у предметних олімпіадах;
  • організація самостійної роботи студентів;
  • викладачі працюють над підвищенням кваліфікаційного рівня, застосування передового педагогічного досвіду, нових педагогічних технологій.
24.10.2018

Содержимое разработки

«Роль циклової комісії у формуванні професійних навичок студентів»

Циклова комісія комп’ютерної інженерії

Голова комісії: Маюк Роман А.

Члени комісії: Підгурська О.М., Підгурський М.Г., Маюк Руслан А., Калугін Д.В., Недождій М.М.

Склад циклової комісії – 6 чоловік. З них: вища категорія – 3 чоловік; I категорія – 3 чоловік.

Робота циклової комісії спрямована на формування особливості виховання національної свідомості студентів. Розвиток національної гідності, засвоєння загальнолюдських та національних цінностей. Викладачі циклової комісії орієнтують студентів на високу активність самостійної та навчально-підготовчої діяльності, та проникнення в процес наукових знань, в першу чергу лекції, консультації, практичні заняття, заліки, екзамени,  індивідуальну роботу.
Першочергове завдання циклової комісії це формування творчих здібностей майбутніх спеціалістів, використання найсучасніших методів проведення занять.


Викладачі постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня. З цією метою:

  • вдосконалюють зміст навчальних програм;

  • розробка та вдосконалення начально-методичних комплексів дисциплін;

  • організація та проведення відкритих занять з подальшим обговоренням на засіданні циклової комісії;

  • використання сучасних технологій для підготовки та проведення занять;

  • організація семінарів, бесід за круглим столом на яких обговорюється та узагальнюється  досвід роботи викладачів циклової комісії;

  • участь у предметних олімпіадах;

  • організація самостійної роботи студентів;

  • викладачі працюють над підвищенням кваліфікаційного рівня,  застосування передового педагогічного досвіду, нових педагогічних технологій.

Тижні циклічної комісії викликають інтерес серед студентів та викладачів.  Ми проводимо науково-практичні конференції, виховні години, екскурсії, олімпіади.

Основний девіз циклової комісії: «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців та свідомого громадянина своєї держави». 

Навчальна робота

Навчальна робота циклової комісії організовується з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання, демократизації навчального процесу та направляється на поліпшення успішності студентів. Циклова комісія постійно проводить аналіз успішності студентів, визначає причини неуспішності окремих студентів та намічає шляхи усунення цих проблем на щомісячних засіданнях членів комісії.

Циклова комісія систематично проводить аналіз змісту навчальних програм, вносить до них  зміни. На основі аналізу підсумків поточного чи рубіжного контролю циклова комісія виявляє причини неуспішності студентів і визначає дидактичні засоби їх ліквідації.

До основних дидактичних засобів попередження та усунення причин неуспішності належать:

• чергове та позачергове засідання членів циклової комісії з невстигаючими студентами, які спрямовані на те, щоб спрямувати навчальну діяльність та не допустити методичних помилок у роботі викладачів, підвищувати ефективність процесу навчання;

• педагогічна діагностика, яка є системою педагогічних дій, що дозволяють виявляти недоліки в знаннях, вивчити особливості окремих студентів і на цій підставі здійснювати індивідуалізацію навчально-виховної роботи на занятті та під час позааудиторної роботи (предметних консуль­тацій).

У центрі уваги циклової комісії завжди є індивідуальна робота викладачів із студентами, зокрема, вивчення та запровадження досвіду роботи з обдарованою молоддю, методики індивідуальних консультацій, консультацій з використанням ПЕОМ під час проектування курсового проекту, тощо.

Поряд із навчальною роботою циклова комісія вирішує і виховні завдання: організація методичної роботи в позааудиторній діяльності, зокрема, й гурткової роботи, проведення масових предметних заходів (конференцій, олімпіад, конкурсів, "круглих столів", брейн-рингів тощо) під час проведення тижня циклової комісії, який традиційно проходить у квітні.

Методична робота

Методична робота є засобом реалізації навчально-виховних цілей, які стоять перед цикловою комісією. Зміст цієї роботи полягає в удосконаленні методичної майстерності викладачів і керівників навчання; підвищення ділової кваліфікації; впровадження в навчальний процес технічних засобів навчання.

Метою методичної роботи є модернізація діючих методичних вказівок з організації і проведення лабораторно-практичних занять, семінарських і самостійної роботи стедентів.

Для надання викладачам допомоги в поповненні та оновленні психологічно-педагогічних знань, підвищення морального рівня, професійної та ділової кваліфікації і методичної майстерності цикловою комісією організо­вуються такі заходи:

• обговорення індивідуальних планів викладачів щодо підвищення теоретичного рівня та професійної кваліфікації;

• підготовка викладачами методичних доповідей та рефератів; обговорення їх на засіданнях комісії;

• залучення викладачів до участі в підготовці методичних конференцій і семінарів, активного обговорення питань, що на них розглядаються;

Робота циклової комісії щодо вдосконалення навчально-матеріальної бази

Навчально-матеріальну базу складають дидактичні засоби разом із навчальними приміщеннями та їх обладнаннями, що забезпечує нормативні умови процесу навчання та робочої гігієни.

Навчально-матеріальна база дисциплін зосереджується в навчальних кабінетах і лабораторіях.

Циклова комісія спрямовує роботу на вдосконалення навчально-матеріальної бази з кожної дисципліни, яка входить до її складу, вирішує методичні питання щодо використання цієї бази в навчальному процесі.

Організаційна робота

Циклова комісія проводить організаційну роботу для створення оптимальних умов методичної діяльності викладачів з реалізації навчально-виховних цілей.

Зміст організаційної роботи включає такі заходи:

• організація роботи  із обдарованими студентами, надання їм індивідуальної допомоги в розширенні знань;

• організація самостійної навчальної діяльності студентів;

•  організація вивчення індивідуальних особливостей слабо встигаючих студентів для виз­начен­ня дидактичних методів усунення причин неуспіш­ності;

• вивчення і вироблення рекомендацій щодо оснащення кабінетів і лабораторій дидактичними засобами;                                                                          



-75%
Курсы повышения квалификации

Мотивация учебной деятельности обучающихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Роль циклової комісії у формуванні професійних навичок студентів (18.25 KB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт