Материал на украинском языке.
Мета уроку:
Введення поняття степеня з натуральним показником;
Розвиток якостей мислення – інтуїції, уяви, винахідливості, як елементів творчої діяльності;
Розвиток інтересу до вивчення алгебри і навичок самостійної роботи;
Виховання математичної культури, мовлення, поважного ставлення до однолітків.
Тип уроку: урок засвоєння та формування нових знань
Обладнання: Комп’ютер, проектор
План урока:
Повідомлення теми та мети уроку-1 хв
Математична хвилинка – 9 хв.
Пояснення нового материалу – 5 хв.
Закріплення материалу – 15 хв.
Перевірочная робота – 10 хв.
Перевірка результатів, підведення підсумків уроку, домашнє завдання – 5 хв.
Хід уроку.
І. Організація класу
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Записати тему уроку у зошит. (Cлайд 1).
ІII. Математична хвилинка.
1. Відгадати ребуси.(Слайд 2)
Відповідь. Показник
Відповідь: Множник
2. Знайти закономірність у записі. (Слайд 3)
3. Обчисліть. (Слайд 4)
23 = 2 ∙ 2 ∙ 2 = ?
34 = 3 ∙ 3 ∙ 3 ∙ 3 = ?
IV. Пояснення нового матеріалу.
Зверніться до підручники та запишіть означення 1 та означення 2 до зошита.
(Слайд 4)
V. Закріплення матеріалу.
Завдання 1: Запишіть добуток у вигляді степеня, назвіть основу та показник степеня. (Слайд 6)
1) 0,5· 0,5 · 0,5 · 0,5 · 0,5 · 0,5
2) (-ас) · (-ас) · (-ас) · (-ас) · (-ас)
3) 8· 8· 8· 8· 8· 8· 8· 8· 8· 8
4) (a+3) · (a+3) · (a+3) · (a+3)
Завдання 2. Обчисліть: (Cлайд 7)
1) 53
2) 23 – 62
3) (-5) 2+ 43
4) 17 – 112 + 103
Завдання 3. Представити число у вигляді степеня будь-якого числа
1) 64
2) 36
3) 121
4) 27
Завдання 4. (Cлайд 8) Знайти х, якщо
1) 2х = 32
2) х 3 = 125
Завдання 5. (Слайд 9) Обчислити квадрат куба числа:
1) 2
2) 4
Весь материал - в архиве.