Меню
Разработки
Разработки  /  Английский язык  /  Разное  /  Работа по английскому языку "Особливості впровадження інформаційно-комп`ютерних технологій при вивченні англійської мови"

Работа по английскому языку "Особливості впровадження інформаційно-комп`ютерних технологій при вивченні англійської мови"

Материал на украинском языке. В работе говорится о значении использования информационных технологий на уроках английского языка, что, в свою очередь, активизирует учебно-познавательную деятельность учащихся, значительно повышает эффективность самостоятельной работы, а также помогает реализовывать новые формы и методы обучения.
21.11.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Оскільки наш час – це століття високих комп’ютерних технологій, то існує необхідність впровадження нових інформаційно-комп’ютерних технологій в сферу освіти, тому що сучасна дитина живе у світі електронної культури.

Інформаційно-комп’ютерні технології це різноманітні технологічні інструменти і ресурси, які використовуються для забезпечення процесу комунікації та створення і розповсюдження  інформації. Під цими технологіямирозуміють перш за все комп’ютер та мережу Інтернет, радіо- та телепередачі, телефоннийзв'язок, відеоматеріали та аудіо записи.

Впровадженнясучаснихінформаційно-комунікаційнихтехнологійрегулюєтьсянаступними документами:

- Законом України "Про освіту",

- Законом України "Про загальнусереднюосвіту",

- Законом України "Основні засади розвиткуінформаційногосуспільства в Україні на 2007-2015 роки".

Перетворення в галузі освіти торкнулися й навчання іноземної мови в школі. Зокрема стали інтенсивно впроваджуватися в навчальний процес нові інформаційні технології, такі як використання Інтернет-ресурсів, комп'ютерних програм, відеофільмів, комп'ютерних лекцій, мультимедійних проектів, тощо.

Розробкою й впровадженням у навчальний процес нових інформаційних технологій активно займаються такі дослідники як, Полат Е. С., Дмитрієва Е. И., Новиков С. В. Полілова Т. А., Цвєткова Л. А. та інші.

На сьогоднішній день найпоширенішим та дієвим методом викладання та навчання  іноземних мов, безперечно, є комунікативно-орієнтований, який максимально наближений до реальних умов іншомовної середи.

Одним із засобів реалізації цього методу є активне застосування  комп'ютерних технологій, тому що саме вони відкривають доступ до нових джерел інформації, активізують навчально-пізнавальну діяльність учнів, скорочують час вивчення мови, дають нові можливості для розвитку професійних навичок та їх вдосконалення, значно підвищують ефективність самостійної роботи, а також допомагають реалізувати нові методи та форми навчання.

Тому перед спеціалістами в галузі комп'ютерних технологій, лінгвістами, методистами та викладачами іноземних мов виникла необхідність створення якісних навчаючих та контролюючих програм, які отримали назву мультимедійні програми.

На сучасному етапі навчання іноземних мов  значну увагу необхідно приділяти застосуванню мультимедійних технологій, в яких одночасно використовуються тексти, графіка, відеоматеріали, звукові ефекти, анімація - все це є сукупністю аудіо та візуальних ефектів разом з інтерактивним програмним забезпеченням, які впливають на емоційні та понятійні сфери, сприяють більш ефективному засвоєнню мовного матеріалу.

Поєднання візуального зображення, тексту і звукового супроводження надає можливість для комплексного розвитку навичок мовної діяльності учня на іноземній мові. Загальновідомо, що ефективність навчання збільшується при використанні наочних ілюстрацій, а мультимедійні засоби об'єднують відео, аудіо матеріали, ілюстрації, таблиці тощо на одному носії. Завдяки таким технологіям з'явилися навчальні системи нового покоління, які перетворюють процес навчання в захоплюючу гру.

Работа по английскому языку Особливості впровадження інформаційно-комп`ютерних технологій при вивченні англійської мови

Пропоную розглянути практичне застосування інформаційно-комп’ютерних технологій під час уроків англійської мови, яке відкриває нові можливості у викладанні, відшукує нові форми и методи роботи.

На своїх уроках я використовую комп’ютер, мультимедійний проектор, аудіотехніку, окрім стандартних засобів навчання.

На своїх уроках у старших класах я застосовую комп'ютер у декількох режимах:

- демонстраційному (демонстрація певної навчальної інформації);

- індивідуальному (організація індивідуальної роботи учнів);

- комбінованому (застосування на одному уроці демонстрації та індивідуальної роботи).

Для роботи в демонстраційному режимідостатньо мати на уроці один комп'ютер і мультимедійний проектор, за допомогою якого потрібну інформацію треба вивести на екран, як правило, у вигляді слайдів.

Щоб організувати індивідуальну роботу,кожен учень має бути забезпеченим комп'ютером, тому такі уроки треба проводити в комп'ютерному класі.

На своїх уроках ІКТ можна використовувати на будь - якому етапі уроку:

Згідно з функціями мультимедійних технологій я використовую такі програмні засоби:

- презентаційні (призначені для супроводу викладу нового матеріалу);

- контролюючі (для контролю засвоєння навчального матеріалу);

- інформаційно-довідкові (для надання необхідної інформації та застосування її під час самостійної роботи учнів).

Невеликий обсяг текстової інформації переважно комбінується з графічною: схемами, таблицями, діаграмами, які наочно відтворюють питання, що вивчаються.

Враховуючи принцип педагогічної доцільності можна використовувати навчальні відеофільми, електронні тести, електронні словники, програми, спрямовані на відпрацьовування граматичних, фонетичних, мовленнєвих навичок .

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки


































Підготувала

викладач англійської мови

Барвинська О.О.


Оскільки наш час – це століття високих комп’ютерних технологій, то існує необхідність впровадження нових інформаційно-комп’ютерних технологій в сферу освіти, тому що сучасна дитина живе у світі електронної культури.

Використання інформаційних технологій дозволяє здійснити задумане, зробити урок сучасним, освіжити його, урізноманітнити. Використання сучасних комп'ютерних технологій у процесі навчання впливає на зростання професійної компетентності вчителя, це сприяє значному підвищенню якості освіти, що веде до вирішення головного завдання освітньої політики.

Інформаційно-комп’ютерні технології це різноманітні технологічні інструменти і ресурси, які використовуються для забезпечення процесу комунікації та створення і розповсюдження інформації. Під цими технологіями розуміють перш за все комп’ютер та мережу Інтернет, радіо- та телепередачі, телефонний зв'язок, відеоматеріали та аудіо записи.

Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій регулюється наступними документами:

  • Законом України "Про освіту",

  • Законом України "Про загальну середню освіту",

  • Законом України "Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки".

Перетворення в галузі освіти торкнулися й навчання іноземної мови в школі. Зокрема стали інтенсивно впроваджуватися в навчальний процес нові інформаційні технології, такі як використання Інтернет-ресурсів, комп'ютерних програм, відеофільмів, комп'ютерних лекцій, мультимедійних проектів, тощо.

Розробкою й впровадженням у навчальний процес нових інформаційних технологій активно займаються такі дослідники як, Полат Е. С., Дмитрієва Е. И., Новиков С. В,Полілова Т.А., Цвєткова Л. А. та інші.

На сьогоднішній день найпоширенішим та дієвим методом викладання та навчання іноземних мов, безперечно, є комунікативно-орієнтований, який максимально наближений до реальних умов іншомовної середи. Одним із засобів реалізації цього методу є активне застосування комп'ютерних технологій, тому що саме вони відкривають доступ до нових джерел інформації, активізують навчально-пізнавальну діяльність учнів, скорочують час вивчення мови, дають нові можливості для розвитку професійних навичок та їх вдосконалення, значно підвищують ефективність самостійної роботи, а також допомагають реалізувати нові методи та форми навчання. Тому перед спеціалістами в галузі комп'ютерних технологій, лінгвістами, методистами та викладачами іноземних мов виникла необхідність створення якісних навчаючих та контролюючих програм, які отримали назву мультимедійні програми.

На сучасному етапі навчання іноземних мов значну увагу необхідно приділяти застосуванню мультимедійних технологій, в яких одночасно використовуються тексти, графіка, відеоматеріали, звукові ефекти, анімація - все це є сукупністю аудіо та візуальних ефектів разом з інтерактивним програмним забезпеченням, які впливають на емоційні та понятійні сфери, сприяють більш ефективному засвоєнню мовного матеріалу. Поєднання візуального зображення, тексту і звукового супроводження надає можливість для комплексного розвитку навичок мовної діяльності учня на іноземній мові. Загальновідомо, що ефективність навчання збільшується при використанні наочних ілюстрацій, а мультимедійні засоби об'єднують відео, аудіо матеріали, ілюстрації, таблиці тощо на одному носії. Завдяки таким технологіям з'явилися навчальні системи нового покоління, які перетворюють процес навчання в захоплюючу гру.

Пропоную розглянути практичне застосування інформаційно-комп’ютерних технологій під час уроків англійської мови, яке відкриває нові можливості у викладанні, відшукує нові форми и методи роботи.

На своїх уроках я використовую комп’ютер, мультимедійний проектор, аудіотехніку, окрім стандартних засобів навчання.

На своїх уроках у старших класах я застосовую комп'ютер у декількох режимах:

  • демонстраційному (демонстрація певної навчальної інформації);

  • індивідуальному (організація індивідуальної роботи учнів);

  • комбінованому (застосування на одному уроці демонстрації та індивідуальної роботи).

Для роботи в демонстраційному режимі достатньо мати на уроці один комп'ютер і мультимедійний проектор, за допомогою якого потрібну інформацію треба вивести на екран, як правило, у вигляді слайдів.

Щоб організувати індивідуальну роботу, кожен учень має бути забезпеченим комп'ютером, тому такі уроки треба проводити в комп'ютерному класі.

На своїх уроках ІКТ можна використовувати на будь - якому етапі уроку:

Таблиця 1.  Використання програм, надбудов (макросів) при підготовці та проведенні уроків англійської мови.

з/п

Засіб

Етап уроку,  мета використання

1.                  

Презентація Power Point

Активізація ЛО по темі

Фонетична зарядка

Введення нових ЛО або граматичного матеріалу

2.

Відео та аудіо файл

Мотивація навчальної діяльності учнів;

Розвиток навичок аудіювання, усного мовлення, письма

3.

Документ Word:

з використанням форм

 -використання надбудов (макросів)


 

Тести для перевірки рівня засвоєння фактичних знань, рівня сформованості вмінь, засвоєння лексичного матеріалу тощо з подальшим друком на мережевому принтері

Створення роздаткових друкованих матеріалів (тексти  з пропусками різних типів; кросворди, , сканворди тощо)

4.

Тестові оболонки (Test-W, Test-W2, )

 

Тренування та перевірка засвоєння лексичного, граматичного матеріалу з використанням тексту,  зображень, відео- та аудіо файлів; створення бази тестових завдань


Згідно з функціями мультимедійних технологій я використовую такі програмні засоби:

  • презентаційні (призначені для супроводу викладу нового матеріалу);

  • контролюючі (для контролю засвоєння навчального матеріалу);

-інформаційно-довідкові (для надання необхідної інформації та застосування її під час самостійної роботи учнів).

  • Невеликий обсяг текстової інформації переважно комбінується з графічною: схемами, таблицями, діаграмами, які наочно відтворюють питання, що вивчаються.

Враховуючи принцип педагогічної доцільності можна використовувати навчальні відеофільми, електронні тести, електронні словники, програми, спрямовані на відпрацьовування граматичних, фонетичних, мовленнєвих навичок .

Одне з провідних місць у моїй педагогічній практиці займають електронні підручники. в них комплексно акумульовані різноманітні функції. Основне призначення електронного навчального комплекту з іноземної мови, як і друкованого, - навчити учнів іншомовного спілкування. Пріоритети віддаються вправам і завданням, які безпосередньо сприяють формуванню умінь і навичок усної та писемної форм комунікації. У роботі з друкованим підручником, зазвичай, пріоритетним виступає зоровий аналізатор, за допомогою якого учень сприймає інформацію: вправи, тексти, діалоги тощо. У електронному підручнику акумульовані  можливості забезпечити учня  саме тими видами навчальної діяльності, які сприяють залученню і використанню різних аналізаторів для ефективного засвоєння навчального матеріалу (слухового, зорового, мовленнєво-моторного і рухового). А з психології відомо, чим більше аналізаторів бере участь у вивченні навчального матеріалу, тим він ефективніше і краще засвоюється. Цей чинник свідчить про переваги електронного навчального засобу.




Окрім того, обов’язковим є використання для 10-11класів аудіододатків (електронних навчально-методичних комплектів Англійська мова ,автор Карп’юк О.Д.).


Використання можливостей мережі Інтернет актуалізує поняття самостійної роботи учнів , наповнює його новим змістом. Так, ознайомлення учнів із сайтами, що пропонують онлайнове вивчення англійської мови, дозволяє задовольнити освітні потреби найактивніших учасників навчально-виховного процесу. Із цією метою учні ознайомлюються зі змістом сайтів, наприклад, http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/index.shtml – BBC Learning English, що пропонує фонетичні, граматичні, лексичні вправи, навчальні відео- та аудіоматеріали, новини англійською мовою, квізи; http://www.esl-lab.com/, що пропонує перевірити вміння сприймати на слух й містить квізи зі слухання для користувачів різних рівнів володіння навичками аудіювання. Сайт Language Directory містить гіперпосилання на онлайнові словники, газети, теле- та радіостанції й інші ресурси, корисні для тих, хто вивчає англійську мову; сайт ESL Galaxy пропонує безліч лексико-граматичних вправ для студентів, різні ігри для розвитку мовленнєвих навичок та розширення словника, матеріали для викладачів тощо.

Близько 650 вправ на розвиток лексичних та граматичних вмінь, граматичні правила, тести, мовні ігри, кросворди знайдуть відвідувачі сайту http://www.englisch-hilfen.de/en/index.htm.



Досвід використання Інтернет-ресурсів в процесі навчання англійської мови дозволяє припустити, що така форма організації навчання прискорює формування й розвиток навичок та вмінь студентів у продуктивних видах діяльності, підвищує мотивацію, інтерес до вивчення англійської мови, стимулює розвиток пізнавальної та творчої активності учнів.

Також в практиці викладання використовується мультимедійна система під час:

  • проведення уроків

  • при виступах на семінарах

  • проведення предметних тижнів

Отже, використання комп'ютера при вивченні іноземної мови не лише можливе, але й потрібне в сучасних умовах. Комп'ютер природно вписується в життя учбового процесу і є ще одним ефективним технічним засобом, за допомогою якого можна значно урізноманітнити навчання. Кожен такий урок ви­кликає в учнів емоційний підйом. З іншого боку, цей метод навчання дуже привабливий і для вчителів: допомагає їм краще оцінити можливості й знання дитини, проконтролювати їх, зрозуміти, спонукає шука­ти нові, нетрадиційні форми й методи навчання. Це більша область для прояву творчих можливостей для багатьох учителів, усіх, хто хоче й уміє працювати, може зрозуміти сьогод­нішніх дітей, їхні запити й інтереси, хто їх любить і віддає їм себе.

На відміну від звичайних технічних засобів навчання інформаційно-комп’ютерні технології дозволяють не тільки наситити учнів великою кількістю готових, суворо відібраних, відповідним чином організованих знань, але й розвивати інтелектуальні, творчі здатності учнів, їхнє вміння самостійно здобувати нові знання, працювати з різними джерелами інформації.

Підбиваючи підсумок, варто сказати, що використання інформаційно-комп’ютерних технологій у навчанні забезпечує:

  • інтенсифікацію всіх рівнів навчально-виховного процесу ;

  • багатоаспектний розвиток школяра ;

  • підготовку випускників школи до життя в умовах інформаційного суспільства;

  • реалізацію соціального замовлення, обумовленого процесами глобальної інформатизації.

Останнім часом набуває великої значущості питання про використання новітніх технологій в загальноосвітній школі. Це не тільки нові технічні засоби, але й нові форми та методи навчання, новий підхід до процесу навчання. Головна ціль навчання іноземних мов – це формування та розвиток комунікативної культури школярів, навчання практичного оволодіння іноземною мовою. Не можна заперечувати значущість традиційних шляхів оволодіння мовою та культурою, але ХХІ століття вимагає врахування сучасного стану науки та технологій, які дозволяють оптимізувати навчальний процес.

Також важливим завданням є призвичаювання учнів до цінностей народу - носія мови. Для виконання цього завдання велике значення має використання автентичних засобів (малюнок, текст, звукозапис, відеозапис, тощо). Знайомство з життям англомовних країн відбувається через текст та ілюстрації до нього, документальний відеофільм, або навіть краще, повний опис історії та мальовничі зображення відповідних подій на сайтах Інтернет



4


-80%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Работа по английскому языку "Особливості впровадження інформаційно-комп`ютерних технологій при вивченні англійської мови" (14.24 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт