Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі:1 бөлім. Жүгіру, секіру және лақтыру дағдыларын дамыту және жақсарту.
Тақырыбы: Әр түрлі құралдарды лақтыру
| Мектеп: №
| ||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып:7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар:
| |||||
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақ - саттары | 7.1.1.1 ¬ кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру | ||||||
Сабақ мақсаттары | Қ.Е. сақтауын қайталау Саусақпен снарядты, допты дұрыс ұстау Допты лақтыру техниксын қолдана отырып нәтижелі қашықтықа лақтырады Лақтыру техникасын жетілдіру | ||||||
Бағалау критерийі | Оқушылардың барлығы: - Қ.Е сактау - Дене қыздыру жаттығуларын қатесіз орындайды - ЖДЖ жаттығуларын орындайды;
| ||||||
Оқушылардың көпшілігі: Саусақпен снарядты дұрыс ұстай алады Бастапқы қалыпты дұрыс алу фазалары; Қ.Е ережесін сақтап қашықтыққа лақтырады | |||||||
Оқушылардың кейбірі: Лақтыру техникасын жоғары денгейде орындай арқылы басқа оқушыларды уәждейді; Дұрыс траектория аңықтай біледі Басқа оқушыларға белсенді қолдау көрсетеді | |||||||
Тілдік мақсат | Пәндік лексика және терминология: | ||||||
Қашықтыққа лактыру траекториясы,Техникалық тәсілдер,снаряд . | |||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: | |||||||
Снарядты дурыс ұстау техникасын айта аласыз ба? Лақтырытан снарядтардын кандай түрлерін білесіндер ? Қашықтыққа лақтыру техникасы неше кезеннен тұрады ? | |||||||
Неге екенін айта аласындар ма? | |||||||
Ағзадағы өзгеріс туралы. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ноутбук арқылы лактыру техниксын көрсету | ||||||
Пән аралық байланыс | Қазақ тілі, физика
| ||||||
Құндылықтар дамыту |
Қашықтыққа лақтыру арқылы оқушылардың бойында салауатты өмір салтын қалыптастыру. Қолдың күшін дамыту,топта бірігіп жұмыс атқару, төзімділікке тәрбиелеу , бір біріне сыйластық көрсету. | ||||||
Алдын ала оқыту
| 6.3.1.1 ¬ өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтай білу | ||||||
| Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар | |||||
Сабақтың басы
10 мин. | Б.К.Қ. - Балаларды сапқа тұрғызып,түгендеп тексеру, көніл күйлері мен денсаулыктары жөнінде аңыктама жасау, сабақ мақсаттарымен таныстырып талқылау өткізу. Орында жасалатын жаттығулары ( онға, солға , кери айнал)Жүру жүгиру турлерин жасату , Демді калыпка келтиру Бір орында ЖДЖ орындау және аяқтың сіңірлері мен , білезік және колға арнайы жаттығуларын бұлшықеттеріне арнайы созылу, керілу жаттығуларын жасату. Сынып оқушыларын тандаулары бойынша негізгі берілетін тапсырмалармен карточка аркылы таныстыру |
ысқырық, секундомер, | |||||
Сабақтың Ортасы 25 мин.
| №1 тапсырма: топтық жұмыс. (Т, К, Қ) - Қ.Е сақтауын қайталау - Саусакпен снарядты, допты дұрыс ұстау ( бастапқы қадам алу , екпін алады ,допты аспанға атып сермеу ) Дескрипторлар: -ҚЕ сақтауын қайталайды - Саусақпен снарядты, допты дұрыс ұстай алады ( бастапқы қадам алға жасай алады , екпін алады ,допты аспанға атып сермейді ) №2 тапсырма: Жұптық жұмыс. Допты лақтыру техниксын қолдана отырып нәтижелі қашықтықа лақтырау Дескрипторлар: Допты лақтыру техниксын қолдана отырып нәтижелі қашықтықа лақтыра алады Лактыру жаттығуын орындауда техникасын орындауда қауіпсіздік сақтау
№3 тaпсырмa: Топтық жұмыс. - Лақтыру техникасын жетілдіру жаттығулары: ( иттерілу аяғын дұрыс кою ,аяқты қайшылап тоқтау , допты аспанға сермеу , Дескрипторлар: Лақтыру техникасын жаттығуын орындауда кауіпсіздік ережесін сақтайды, иттерілу аяғын дұрыс кояды ,аяқты қайшылап тоқтайды , допты аспанға сермеп лақтырады ,
|
ысқырық, ,метр арнайы алан белгілері ,кіші доптар
| |||||
Сабақтың соңы
5 мин.
| Б. Рефлексия: Демді тұрақты жағдайға қалыптастыру. Бой жазу жаттығулары арқылы дене мүшелерінің бұлшық еттерін буын сінірлерін қалпына келтіру . Топтардың допты қашықтыққа лактыруда бір бірін бағалауы , оқушылардың жаттығу орндауда өзін өзі аяқ пен қолының үйлесімдігін бағалауы . Сабақтың қаншалықты мақсатына жетуін мұғалімнің бағалауы Бір - біріне сәттілік тілеу арқылы достық атмосфера қалыптастырады. Дескрипторлар арқылы бағалау: - -Қ.Е. сақтауын қайталайды -Саусакпен снарядты, допты дұрыс ұстайды -Допты лақтыру техниксын қолдана отырып нәтижелі қашықтықа лақтырады -Лақтыру техникасын жетілдіреді - Үйге тапсырма:Әр түрлі заттарды лақтыру арқылы сермеп лақтыру техникасын дамыту
|
ысқырық, ,метр арнайы алан белгілері ,кіші доптар | |||||
Қосымша мәлімет
| |||||||
Саралау- Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспар- лайсыз? Қабілеті жоғары бала- лардың алдына қандай міндет қоюды көздейсіз?
| Бағалау-балалардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланыс, техникалық қауіпсіздік. | |||||
Сараулау қабілеті жоғары оқушыларға допты лақтыруда қашықтығын ұзарту, денгейі төмен оқушыларға женілдетілген тапсырма:доп лақтыруда қайталауын азайту , әрбір оқушынын физиологиялық мүмкіндітеріне қарай сабақ үстінде жүргізіледі. Топта қабілеті әр денгейдегі балларды саралап ,бір топқа жинақтау. | Оқытуда техникалық дұрыс орындауын қадағалау: Өзара бағалауда бағалау критерилерін қолдану. Өзін - өзі бағалауға сыни тұргысынан қарау. |
Қазақ тілі, физика. ҚЕ сабак үстінде үздіксіз қадағалау |