Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  Пристрої виводу інформації та їх робота. Склад механізмів друкуючих пристроїв

Пристрої виводу інформації та їх робота. Склад механізмів друкуючих пристроїв

Материал на украинском языке. В даній методиці розглянуто приклад організації заняття по вивченню роботи принтерів Обґрунтована важливість вивчення теми. Наведений план викладення матеріалу, хід проведення заняття.
29.11.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке

Навчальна мета заняття:

  вивчення роботи пристроїв виводу інформації на папір;

 навчитися використовувати знання механізмів для осмислення роботи пристрою;

чітко розрізняти роботу механічної частини пристроїв та електроніки

Дидактична мета:

­ усвідомлення значимості базових знань для майбутньої професії;

 придбання знань та вмінь для майбутньої професії.   

Міжпредметні зв’язки:

Навчально – методичне забезпечення заняття

Технічні засоби навчання:

- Комп’ютер, мультимедійний проектор з екраном

Роздатковий матеріал:

  • ­  тести для перевірки знань пристроїв вводу-виводу інформації  Наочність:
  • матричні та струйні принтери

Матеріал для перегляду на проекторі:

   класифікація методів реєстрації;

   принтер з літероносієм в вигляді шара;

   кінематична схема алфавітно-цифрового друкуючого пристрою;

   кінематична схема ланцюгового пристрою;

  схема друкуючої головки матричного принтера;

   механізм нанесення фарби на папір струйного принтера.

      схема пристрою лазерного принтера.  

Хід заняття

Організація заняття:

  • перевірка присутності студентів;
  • оголошення теми заняття

Мотивація вивчення теми:

Вивчення  електроніки неможливе без знань механіки та усвідомлення того, що вона забезпечує та які можливості надає.

Постановка проблемного завдання:

Вивчення роботи матричного, струменевого, лазерного принтерів

Перевірка знань вивченого матеріалу по тестам

Викладення матеріалу лекції:

На сьогоднішній день ремонт принтерів є однією з найактуальніших тем, так як будь який принтер, незалежно від марки та принципу дії, є дуже складним пристроєм, як з точки зору механіки, так и з точки зору електроніки, і як в наслідок дуже схильний до різних поломок. Поломки можуть бути самими різними, і сильно залежать від принципу дії принтера. Наприклад,  абсолютно всі струменеві принтери в силу конструктивних особливостей схильні до засихання друкуючих головок, у той час як в лазерних принтерах  нерідко зустрічаються несправності механічного типу, а також поломки, які з’являються в наслідок зношування або забруднювання  механізму принтера. Основною проблемою струменевих принтерів являється засихання сопел друкуючих головок, в результаті чого при друці не друкується частина зображення, або все зображення, в залежності від ступеня забрудненості.  Також нерідко зустрічаються проблеми з електронікою та механікою, особливо в дешевих моделях. Найслабша частина принтерів – друкуюча голівка. Вона влаштована таким чином, що потребує постійної роботи, інакше фарба засихає і геть забиває сопла – відновити  роботу  вдається далеко не завжди. Причиною забруднення також можуть бути неякісні, дешеві чорнила. Єдиний спосіб цього уникнути – просто не заливати в принтер дешевих чорнил та регулярно друкувати на принтері, щоб автоматика час від часу прочищала сопла. Якщо немає можливості регулярно друкувати (наприклад , через від’їзд на довгий час) треба «законсервувати» друкуючу головку принтера.

Завданням  нашого сьогоднішнього заняття є вивчення роботи пристроїв  виводу інформації, роботи деталей і механізмів.

Проведення тестування знань.

Всі сучасні пристрої виводу інформації на паперовий носій застосовують метод нанесення фарби  на папір.

На екрані демонтрується таблиця «Клисифікація способів регистрації»

Друкуючі пристрої оцінюють за такими основними ознаками:

  1. За якістю друку – знакодрукуючі пристрої (АЦДП, ДП типу «Ромашка» або «Куля», електродрукарські машинки);

На екрані демонструється літероній і кінематична схема АЦДП, схема друкуючого пристрою «Куля»

  1. За швидкістю друку – це струменеві та лазерні принтери;
  2. За простотою реалізації – струменеві принтери;
  3. За ціною друку –струменеві.

Друкуючі пристрої за методами нанесення знаків на папір розділяються:

1. Знакодрукуючі - АЦДП, ДП типу «Ромашка», електродрукарські машинки, в АЦДП використовується паралельний друк, решта – послідовний;

2. Знакосинтезуючі – матричні принтери. Можуть працювати у двох режимах – текстовому та графічному. У текстовому режимі на принтер посилаються коди символів, які потрібно надрукувати, причому контури символів вибираються із знакогенератора принтера. В графічному режимі на принтер посилаються коди, які визначають послідовність і місце знаходження точок зображення. В голчатих (ударних) матричних принтерах друк точок відбувається за рахунок тонких голок,що ударяють через фарбувальну стрічку на папір. Кожна  голка керується власним електромагнітом. Друкуючий вузол переміщується у горизонтальному напрямку і знаки у рядку друкуються послідовно. Чимало принтерів виконують друк як при прямому, так і при зворотному русі. Кількість голок в друкуючій головці визначає якість друку. Недорогі принтери мають 9 голок. Матриця символів в таких принтерах має розмірність 7*9 або 9*9  точок. Більш сучасні матричні  принтери мають 18 голок або навіть 24. Якість друку матричних принтерів визначається також можливістю введення точок у процесі друку з частковим перекриттям за декілька  проходів друкуючої головки. На екрані демонструється друкуюча головка  матричного принтеру.

3. Знакосинтезуючі – струменеві принтери.  Друкуючим пристроєм в цьому принтері вже не голки, а ємність з спеціальними чорнилами, які вибризкуються на папір з маленьких дірочок – сопел під великим тиском. На папері залишається маленька капля, діаметр якої в десятки разів менше, ніж діаметр точки від матричного принтеру. І при цьому струменеві принтери – безшумні. Були (та є до сих пір) і недоліки. По-перше, швидкість друку однієї сторінки тексту на струменевому принтері займає від 30 секунд до 1-2 хвилин, а зображення – і того довше. По-друге, вартість друку на струменевому принтері на сьогодні залишається високою: з урахуванням витрат на  чорнила та вартості спеціального паперу. А головне – варто капнути на папір зі «струменевою» друківкою каплю води, як чорнила одразу ж попливуть, утворивши потворну краплину. На екрані  демонструється друкуюча головка  стуменевого принтеру.

4. Лазерні принтери – в них застосовується електрографічний спосіб формування зображення, який застосовується в однойменних копіювальних апаратах. Лазер використовується  для створення надтонкого променя, який викреслює на поверхні попередньо зарядженого світлочутливого барабану контури невидимого  електронного зображення – електричний заряд зникає з засвічених променем лазера точок на поверхні барабану де не має зображення. До  електронного зображення яке залишається на поверхні барабану налипає порошок фарбника (тонера), потім тонер з барабану переноситься  на папір .Закріплення зображення на папері виконується розігрівом тонера до його розплавлення.Лазерні принтери забезпечують найбільш якісний друк з розрішенням до 50 точок/мм (1200 dpi) та швидкість друку 1000 зн./с. Широко застосовуються кольорові лазерні принтери. Наприклад, лазерні принтери фірми Tektronix (США) Phaser 500 має розрішення і по горизонталі і по вертикалі 1200 dpi; швидкість кольорового друку – 5 сторінок формату А4 в хвилину, швидкість монохромного друку – 14 сторінок за хвилину.

Весь материал - смотрите документ.

Содержимое разработки


Методична розробка заняття

Тема заняття: «Пристрої виводу інформації та їх робота. Склад механізмів друкуючих пристроїв»

Вид заняття: лекція

Тип заняття: лекція з використанням зворотного зв’язку

Навчальна мета заняття:

  • вивчення роботи пристроїв виводу інформації на папір;

  • навчитися використовувати знання механізмів для осмислення роботи пристрою;

  • чітко розрізняти роботу механічної частини пристроїв та електроніки

Дидактична мета:

  • ­ усвідомлення значимості базових знань для майбутньої професії;

  • придбання знань та вмінь для майбутньої професії.

Міжпредметні зв’язки:

Навчальні дисципліни, які забезпечують:

  • фізика,

  • математика,

  • нарисна геометрія,

  • обчислювальна техніка та програмування.

Навчальні дисципліни, які забезпечуються:

  • пристрої та механізми ЕОТ;

  • конструювання ВЕТ и САПР;

Навчально – методичне забезпечення заняття

Технічні засоби навчання:

- Комп’ютер, мультимедійний проектор з екраном

Роздатковий матеріал:

  • ­ тести для перевірки знань пристроїв вводу-виводу інформації Наочність:

  • матричні та струйні принтери

Матеріал для перегляду на проекторі:

  • класифікація методів реєстрації;

  • принтер з літероносієм в вигляді шара;

  • кінематична схема алфавітно-цифрового друкуючого пристрою;

  • кінематична схема ланцюгового пристрою;

  • схема друкуючої головки матричного принтера;

  • механізм нанесення фарби на папір струйного принтера.

  • схема пристрою лазерного принтера.

Список літератури:

  1. Мовнін М.С., Ізраєліт А.Б., Рубашкін А.Г. Основи технічної механіки – Ленінград: “Машинобудівництво”, 1990

  2. Іванов У.Л., Степанов Н.М., Хом¢яков К.С. Периферійні пристрої ЕОМ і систем – Москва: “Вища школа”, 1987

  3. Куркін В.І., Козінцев Б.С., Деталі механізмів радіопристроїв – Москва: “Вища школа”, 1998

  4. Гук Михайло Апаратні засоби ІВМ РС енциклопедія – Санкт-Петербург: “Пітер”, 2002







План заняття

        1. Перевірка опорних знань за допомогою тестів

        2. Класифікації засобів реєстрації інформації на носій

        3. Аналіз друкуючих пристроїв за різними ознаками

        4. Аналіз роботи друкуючих пристроїв за методами нанесення знаків на папір

        5. Перевірка знань роботи механізмів на прикладі матричного принтера

        6. Оцінка роботи команд, пояснення роботи матричних принтерів

        7. Підведення підсумку заняття

        8. Домашнє завдання

Хід заняття


  1. Організація заняття:

  • перевірка присутності студентів;

  • оголошення теми заняття

  1. Мотивація вивчення теми:

  • Вивчення електроніки неможливе без знань механіки та усвідомлення того, що вона забезпечує та які можливості надає.

  1. Постановка проблемного завдання:

  • Вивчення роботи матричного, струменевого, лазерного принтерів

  1. Перевірка знань вивченого матеріалу по тестам

  2. Викладення матеріалу лекції:

На сьогоднішній день ремонт принтерів є однією з найактуальніших тем, так як будь який принтер, незалежно від марки та принципу дії, є дуже складним пристроєм, як з точки зору механіки, так и з точки зору електроніки, і як в наслідок дуже схильний до різних поломок. Поломки можуть бути самими різними, і сильно залежать від принципу дії принтера. Наприклад, абсолютно всі струменеві принтери в силу конструктивних особливостей схильні до засихання друкуючих головок, у той час як в лазерних принтерах нерідко зустрічаються несправності механічного типу, а також поломки, які з’являються в наслідок зношування або забруднювання механізму принтера. Основною проблемою струменевих принтерів являється засихання сопел друкуючих головок, в результаті чого при друці не друкується частина зображення, або все зображення, в залежності від ступеня забрудненості. Також нерідко зустрічаються проблеми з електронікою та механікою, особливо в дешевих моделях. Найслабша частина принтерів – друкуюча голівка. Вона влаштована таким чином, що потребує постійної роботи, інакше фарба засихає і геть забиває сопла – відновити роботу вдається далеко не завжди. Причиною забруднення також можуть бути неякісні, дешеві чорнила. Єдиний спосіб цього уникнути – просто не заливати в принтер дешевих чорнил та регулярно друкувати на принтері, щоб автоматика час від часу прочищала сопла. Якщо немає можливості регулярно друкувати (наприклад , через від’їзд на довгий час) треба «законсервувати» друкуючу головку принтера.

Завданням нашого сьогоднішнього заняття є вивчення роботи пристроїв виводу інформації, роботи деталей і механізмів.

Проведення тестування знань.

Всі сучасні пристрої виводу інформації на паперовий носій застосовують метод нанесення фарби на папір.

На екрані демонтрується таблиця «Клисифікація способів регистрації»

Друкуючі пристрої оцінюють за такими основними ознаками:

  1. За якістю друку – знакодрукуючі пристрої (АЦДП, ДП типу «Ромашка» або «Куля», електродрукарські машинки);

На екрані демонструється літероній і кінематична схема АЦДП, схема друкуючого пристрою «Куля»

  1. За швидкістю друку – це струменеві та лазерні принтери;

  2. За простотою реалізації – струменеві принтери;

4. За ціною друку –струменеві.
Друкуючі пристрої за методами нанесення знаків на папір розділяються:

1.Знакодрукуючі - АЦДП, ДП типу «Ромашка», електродрукарські машинки, в АЦДП використовується паралельний друк, решта – послідовний;

2. Знакосинтезуючі – матричні принтери. Можуть працювати у двох режимах – текстовому та графічному. У текстовому режимі на принтер посилаються коди символів, які потрібно надрукувати, причому контури символів вибираються із знакогенератора принтера. В графічному режимі на принтер посилаються коди, які визначають послідовність і місце знаходження точок зображення. В голчатих (ударних) матричних принтерах друк точок відбувається за рахунок тонких голок,що ударяють через фарбувальну стрічку на папір. Кожна голка керується власним електромагнітом. Друкуючий вузол переміщується у горизонтальному напрямку і знаки у рядку друкуються послідовно. Чимало принтерів виконують друк як при прямому, так і при зворотному русі. Кількість голок в друкуючій головці визначає якість друку. Недорогі принтери мають 9 голок. Матриця символів в таких принтерах має розмірність 7*9 або 9*9 точок. Більш сучасні матричні принтери мають 18 голок або навіть 24. Якість друку матричних принтерів визначається також можливістю введення точок у процесі друку з частковим перекриттям за декілька проходів друкуючої головки. На екрані демонструється друкуюча головка матричного принтеру.

3. Знакосинтезуючі – струменеві принтери. Друкуючим пристроєм в цьому принтері вже не голки, а ємність з спеціальними чорнилами, які вибризкуються на папір з маленьких дірочок – сопел під великим тиском. На папері залишається маленька капля, діаметр якої в десятки разів менше, ніж діаметр точки від матричного принтеру. І при цьому струменеві принтери – безшумні. Були (та є до сих пір) і недоліки. По-перше, швидкість друку однієї сторінки тексту на струменевому принтері займає від 30 секунд до 1-2 хвилин, а зображення – і того довше. По-друге, вартість друку на струменевому принтері на сьогодні залишається високою: з урахуванням витрат на чорнила та вартості спеціального паперу. А головне – варто капнути на папір зі «струменевою» друківкою каплю води, як чорнила одразу ж попливуть, утворивши потворну краплину. На екрані демонструється друкуюча головка стуменевого принтеру.

4.Лазерні принтери – в них застосовується електрографічний спосіб формування зображення, який застосовується в однойменних копіювальних апаратах. Лазер використовується для створення надтонкого променя, який викреслює на поверхні попередньо зарядженого світлочутливого барабану контури невидимого електронного зображення – електричний заряд зникає з засвічених променем лазера точок на поверхні барабану де не має зображення. До електронного зображення яке залишається на поверхні барабану налипає порошок фарбника (тонера), потім тонер з барабану переноситься на папір .Закріплення зображення на папері виконується розігрівом тонера до його розплавлення.Лазерні принтери забезпечують найбільш якісний друк з розрішенням до 50 точок/мм (1200 dpi) та швидкість друку 1000 зн./с. Широко застосовуються кольорові лазерні принтери. Наприклад, лазерні принтери фірми Tektronix (США) Phaser 500 має розрішення і по горизонталі і по вертикалі 1200 dpi; швидкість кольорового друку – 5 сторінок формату А4 в хвилину, швидкість монохромного друку – 14 сторінок за хвилину.

6. Перевірка засвоєння матеріалу в формі гри. Студенти поділяються на 3 команди, кожній з яких надається матричний принтер. Після вивчення принтера необхідно записати перелік його механізмів та пояснити їх роботу. За результатами гри визначається команда-переможець. Проводиться оцінка роботи команд, пояснюється робота матричних принтерів, Перелік механізмів матричного принтеру записуємо в конспект

Вивчення роботи струйних та лазерних принтерів

7. Підведення підсумку заняття:

– оцінки за тестові завдання;

– оцінки за роботу по вивченню принтерів

8. Домашнє завдання (з поясненням):

Вичення роботи струменевих та лазерних принтерів.


-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель математики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 3560 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Пристрої виводу інформації та їх робота. Склад механізмів друкуючих пристроїв (26.19 КB)
