Меню
Разработки
Разработки  /  Физкультура  /  Презентации  /  7 класс  /  Презентация1.pptx

Презентация1.pptx

о?ушыларды салауатты ?мірге ?алыптастыру, денсаулы?тарын ны?айту, ал?а ?ой?ан ма?саттарына жетуге ?лес ?осу

 

14.10.2016

Содержимое разработки

Волейбол ойнау тәсілдері Волейбол алаңы Мұғалім  туралы мағлұмат Ойын техникасы Сабақтың мақсаты Арнайы жаттығулар Сабақтың кезеңдері Тест сұрақтар Негізгі бөлім Бейне клип

Волейбол ойнау тәсілдері

Волейбол алаңы

Мұғалім туралы мағлұмат

Ойын техникасы

Сабақтың мақсаты

Арнайы жаттығулар

Сабақтың кезеңдері

Тест сұрақтар

Негізгі бөлім

Бейне клип

Мұғалім туралы түйіндеме Аты-жөні: Тлеумбетова Жанайым Кургуловна Мамандығы: Дене тәрбиесі мұғалімі. Жұмыс орны: Ырғыз ауданы, Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі Еңбек өтілімі: 6 жыл Мақсатым: Сапалы білім бере отырып оқушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыруға баулу, қоғам талабына сай шығармашыл тұлға қалыптастыру.

Мұғалім туралы түйіндеме

Аты-жөні: Тлеумбетова Жанайым Кургуловна

Мамандығы: Дене тәрбиесі мұғалімі.

Жұмыс орны: Ырғыз ауданы, Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі

Еңбек өтілімі: 6 жыл

Мақсатым: Сапалы білім бере отырып оқушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыруға баулу, қоғам талабына сай шығармашыл тұлға қалыптастыру.

Сабақтың мақсаты:  А)  Допты қабылдау әдісін толық меңгерту  Ә)  Спорттық қабілеттерін дамыту  Б)  Салауаттылыққа тәрбиелеу

Сабақтың мақсаты:

А) Допты қабылдау әдісін толық меңгерту

Ә) Спорттық қабілеттерін дамыту

Б) Салауаттылыққа тәрбиелеу

Сабақтың кезеңдері а)Түсіндірме кезең ә)Практикалық кезең б)Аяқталу кезеңі

Сабақтың кезеңдері

а)Түсіндірме кезең

ә)Практикалық кезең б)Аяқталу кезеңі

Негізгі бөлім  Волейболшының қалыпты тұрысы. Волейболшының қалыпты тұрысы оның кез келген бағытта қозғалысты бастауына, сонымен бірге қажетті жағдайда кез келген тәсілді орындауына мүмкіндік беретін бастапқы жағдайы. Ойын барысында ойыншы көп уақыт бойы негізгі тұрыста болады .

Негізгі бөлім

Волейболшының қалыпты тұрысы.

Волейболшының қалыпты тұрысы оның кез келген бағытта қозғалысты бастауына, сонымен бірге қажетті жағдайда кез келген тәсілді орындауына мүмкіндік беретін бастапқы жағдайы. Ойын барысында ойыншы көп уақыт бойы негізгі тұрыста болады .

Волейбол алаңы Бос аймағы Алмасу аймағы Бос аймағы Бос аймағы Алдыңғы аймақ Артқы аймақ Допты ойынға қосу аймағы

Волейбол алаңы

Бос аймағы

Алмасу аймағы

Бос аймағы

Бос аймағы

Алдыңғы аймақ

Артқы аймақ

Допты ойынға қосу аймағы

Алаңдағы ойынға әрқайсысында 6 ойыншысы бар екі команда қатысады. Әр команданың ойыншылары өз алаңына орналасады.

Алаңдағы ойынға әрқайсысында 6 ойыншысы бар екі команда қатысады. Әр команданың ойыншылары өз алаңына орналасады.

Тордың ені 1 м. ұзындығы 9,5 м. Тор жардығы темір бағаналарға бекітіледі. Жасөспірімдер 13-14 жастағы лар үшін Ер балалар 15-16 жастағылар үшін 2 м 20 см қыздар 17-18 жастағы лар үшін 2 м 35 см 2 м 10 см 2 м 43 см 2 м 20 см 2 м 24 см

Тордың ені 1 м. ұзындығы 9,5 м. Тор жардығы темір бағаналарға бекітіледі.

Жасөспірімдер

13-14 жастағы лар үшін

Ер балалар

15-16 жастағылар үшін

2 м 20 см

қыздар

17-18 жастағы лар үшін

2 м 35 см

2 м 10 см

2 м 43 см

2 м 20 см

2 м 24 см

Ойын техникасы Техникасы  Тосқауыл қою Шабуылдау Допты ойынға  қосу Құлау Доптың Кері берілуі қайтару Қабылдау

Ойын техникасы

Техникасы

Тосқауыл қою

Шабуылдау

Допты

ойынға

қосу

Құлау

Доптың

Кері

берілуі

қайтару

Қабылдау

Арнайы жаттығулар  Алаңда орын ауыстыра білу  Алғашқыда асықпай орынды ауыстыра білуге дағдылану. Мұғалімнің ысқырығы арқылы бір мезгілде алаңда орынды тез ауыстыра білуіне көңіл бөлу. 2. Допты төменнен алу әдісінің алғашқы элементтерін үйрену. Волейбол ойынының элементтері бар арнайы ойын ұйымдастыру.  Мұғалімнің бұйрығы арқылы алаңдағы оқушылар қолды бір мезгілде допты төменнен қабылдау әдісін үйрену.

Арнайы жаттығулар

  • Алаңда орын ауыстыра білу

Алғашқыда асықпай орынды ауыстыра білуге дағдылану. Мұғалімнің ысқырығы арқылы бір мезгілде алаңда орынды тез ауыстыра білуіне көңіл бөлу.

2. Допты төменнен алу әдісінің алғашқы элементтерін үйрену. Волейбол ойынының элементтері бар арнайы ойын ұйымдастыру.

Мұғалімнің бұйрығы арқылы алаңдағы оқушылар қолды бір мезгілде допты төменнен қабылдау әдісін үйрену.

3. Допты жоғарыдан беру, қабылдау әдісінің алғашқы элементтерін үйрету. Тік тұрған қалыптан ойыншы бір аяқты екіншісінің жанына қойып, допты жоғарыдан берудің ерекше жағдайына көшеді. Бұл жағдайда бүгілген аяқтар бір бағытта болады. 4. Допты жоғарыдан беру, қабылдау кезінде кететін кемшіліктер. Қатар қойылған аяқтардың қозғалысындағы кішкентай сәтсіздік, кез-келген қозғалыстың дәлдігін бұзып, кеуденің қисаюына әкеледі.

3. Допты жоғарыдан беру, қабылдау әдісінің алғашқы элементтерін үйрету.

Тік тұрған қалыптан ойыншы бір аяқты екіншісінің жанына қойып, допты жоғарыдан берудің ерекше жағдайына көшеді. Бұл жағдайда бүгілген аяқтар бір бағытта болады.

4. Допты жоғарыдан беру, қабылдау кезінде кететін кемшіліктер.

Қатар қойылған аяқтардың қозғалысындағы кішкентай сәтсіздік, кез-келген қозғалыстың дәлдігін бұзып, кеуденің қисаюына әкеледі.

Допты ойынға қосу

Допты ойынға қосу

5. Допты төменнен тіке тура беру арқылы ойынға қосу. Шынтақ буыннан бүгілген бір қолмен белдің деңгейінде допты алға ұстап тұрады,екінші қол сермеу үшін артқа қарай созылады.Допты алға сәл лақтыру арқылы допты ойынға қосады. 6. Допты төменнен қабылдау әдісін үйрету.  Ұшып келе жатқан доптың шапшаңдығына сәйкес қолын жәй ғана тосады және білегін артқа төмен қарай тартып соққыны азайтады.

5. Допты төменнен тіке тура беру арқылы ойынға қосу.

Шынтақ буыннан бүгілген бір қолмен белдің деңгейінде допты алға ұстап тұрады,екінші қол сермеу үшін артқа қарай созылады.Допты алға сәл лақтыру арқылы допты ойынға қосады.

6. Допты төменнен қабылдау әдісін үйрету.

Ұшып келе жатқан доптың шапшаңдығына сәйкес қолын жәй ғана тосады және білегін артқа төмен қарай тартып соққыны азайтады.

Ұшып келе жатқан доптың шапшаңдығына сәйкес қолын жәй ғана тосады және білегін артқа төмен қарай тартып соққыны азайтады .

Ұшып келе жатқан доптың шапшаңдығына сәйкес қолын жәй ғана тосады және білегін артқа төмен қарай тартып соққыны азайтады .

Допты жоғарыдан екі қолмен жанға құлап алу

Допты жоғарыдан екі

қолмен жанға құлап алу

Допты ойынға қосу әдістері

Допты ойынға қосу әдістері

Допты жоғарыдан екі қолмен жанға құлап  алу

Допты жоғарыдан екі

қолмен жанға құлап алу

Тест сұрақтар Волейбол сөзі қандай ұғымды береді? А. Ұшу, доп Б. Тор, доп С. Аяқ, доп Доптың пішіні қандай ? А. Үшбұрышты. Б. Дөңгелек. С. Төртбұрышты Волейбол добының салмағы қанша грамм? А. 210-240гр Б. 205-220гр С. 260-280гр Тордың ұзындығы және ені қанша метор болады? А. 5.3м, 1м Б. 7.4м, 1м С. 9.5м, 1м Ойын техникасы қанша бөлімнен түрады? А. 6 Б. 7 С. 8 Волейбол ойынына қанша ойыншыдан қатысады? А. 4 ойыншы Б. 5 ойыншы С. 6 ойыншы

Тест сұрақтар

Волейбол сөзі қандай ұғымды береді?

А. Ұшу, доп Б. Тор, доп С. Аяқ, доп

Доптың пішіні қандай ?

А. Үшбұрышты. Б. Дөңгелек. С. Төртбұрышты

Волейбол добының салмағы қанша грамм?

А. 210-240гр Б. 205-220гр С. 260-280гр

Тордың ұзындығы және ені қанша метор болады?

А. 5.3м, 1м Б. 7.4м, 1м С. 9.5м, 1м

Ойын техникасы қанша бөлімнен түрады?

А. 6 Б. 7 С. 8

Волейбол ойынына қанша ойыншыдан қатысады?

А. 4 ойыншы Б. 5 ойыншы С. 6 ойыншы

-80%
Курсы дополнительного образования

Основы правильного питания

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Презентация1.pptx (663.13 KB)
