| Пәні: Биология | Сынып: 7-ә
| Күні: 19.12.2017 ж | Мектеп: №86 | Мұғалім:Турлыбекова М . Қатысқаны: Қатыспағаны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың тақырыбы: | Құрттардың жалпы сипаттамасы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты: | Оқушыларға құрттар туралы мағлұмат беру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Құрттарға тән сипаттаманы білу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқушылардың басым бөлігі : Құрттарды кластарға жіктеп ерекшеліктерін талдай алу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Кейбір оқушылар: Құрттарға тән тіршілік әрекеттерін (тынысалу,қанайналым,бөліп шығару,жүйке жүйесі,сезім мүшелері,көбеюін) біліп, талдай алу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Тілдік мақсат | Оқушылар: Оқушылар биология пәнінен термин сөздерді біледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| Негізгі сөздер мен тіркестер:Гермофродит,аутотомия,зоология,паренхима,жабын,дәнекер,бұлшықет,мезодерма,энтодерма,эктодерма,симетрия,эндопаразиттер т.б. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Алдыңғы оқу | Ішекқуыстылар типі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Уақыты | Табыс критерийі | Ресурс тар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Басталуы
Қызығу шылықты ояту 16 мин
|
2.Психологиялық ақуал орнату(шаттық шеңбері)Әр оқушы өз атын тез-тез кезекпен атап, есімінің бас әрпінен басталатын сын есім сөз айтады. Мысалы: Сандуғаш қандай? Сұлу, сымбатты т.б.
2.Топқа бөлу (түрлі-түсті қағаз) 1-топ- Қызыл 2-топ-Жасыл 3-топ-Сары 4-топ-Көк
«Сиқырлы дорба» әдіс
Биологиялық диктант 1.Ішекқуыстылардың денесі...........қабаттан тұрады
| 2 мин
3 мин
1 мин
7 мин
3 мин | Сәлемдесу
Бір - біріне сәттілік тілеуді жалғастырады.
1 - топ«Кірпікшелі құрттар» 2 - топ «Таспа құрттар» 3 - топ «Сорғыш құрттар» 4-топ «Жалпақ құрттар»
әр бір дұрыс жауап 1-балл бұрыс жауап 0-балл Көп нүктенің орнына тиісті сөз қою арқылы орындайды
әр бір дұрыс жауап 1-балл бұрыс жауап 0-балл 10- --10 балл 9-7- --8 балл 6-5 ---5 балл 4-1---2 балл |
АКТ
Үлестірме қағаздар АКТ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ортасы
Мағананы ажырату 20 мин
|
Миға шабуыл Ребус шешу (тақырыпты ашу)
«Құрттар» видеоролик
1 – топ . «Күн сәулесі әдісі» Кірпікшелі құрттар 2 – топ «Себет» әдісі Таспа құрттар 3 – топ «Өрмек торы» әдісі Жалпақ құрттар 4-топ « Т » кестесі Сорғыш құрттар |
|
Тақырып толық ашылса-2 балл Жартылай-1 балл |
АКТ (Компьютер, проектор) .
АКТ
АКТ Слаид | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сергіту сәті. | 4 сурет-1 жауап
| 2 мин | Оқушылар слаидта бейнеленген төрт суреттен 1 жауап жазады Белсенді қатысса-1 балл |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Аяқталуы
|
Жаңа сабақты бекіту ВЕЕН диаграммасы | 4 мин |
Толық ақпарат қамтылса-3 балл Жартылай қамтылса-1 балл | Бағалау парақшасы, АКТ (Компьютер, проек Ватман, маркер Дәптер, қаламсап | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Рефлексия | 2 жұлдыз, бір тілек | 2 мин | Оқушылар өз пікірін білдіреді. | Стикерлер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Үй тапсыр- масы
|
Құрттардың жалпы сипаттамасы | 1мин | Үй тапсырмасын орындап келеді. | оқулықтар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Бағалау | Топтық бағалау (смайликтер арқылы))
| 2мин | Оқушылар өзін - өзі смайликтер рақылы бағалайды. 20= "5" 17-15="4" 6-4="3" | Бағалау парағы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Қосымша ақпарат: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқушылардың қабілетіне қарай, тақырыбына байланысты тапсырманы күрделендіремен. Әртүрлі деңгейлік тапсырманы талдау, талқылау, дәлелдеу, қорғау жұмыстарын ұйымдастырамын. | - формативті (критерийалды, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау); - суммативті бағалау түрлерін қолданамын. | - Тарих, көркем әдебиет пәндерімен байланыс бар; - Интерактивті тақта, ноутбук пайдаланамын; - Тәрбиелік мәні жоғары. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Рефлексия - Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? 1.................................................................................................................................................................. 2.................................................................................................................................................................. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1................................................................................................................................................................. 2................................................................................................................................................................. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


Презентация на тему "Құрттар" (77.08 KB)

