Материал на украинском языке.
Мета: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп'ютерів, а саме: стаціонарні, портативні, планшети, комунікатори; навчити підготовувати комп'ютер до роботи і завершувати роботу з ним;
сприяти розвитку загально - навчальних умінь (аналізувати, розрізняти), розвивати логічне мислення, кмітливість, навики самостійної роботи з комп'ютером;
виховувати інформаційну культуру учня та відповідальне ставлення до роботи.
Завдання уроку:
* дізнатись, про стаціонарні, портативні комп'ютери, планшети та комунікатори;
* навчитись правильно вмикати і завершувати сеанс роботи за комп'ютером;
* повторити правила техніки безпеки за комп'ютером.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок
Обладнання: МS Power Point презентація “Види сучасних комп'ютерів”, телевізор;
Наочність: картки із завданнями , картки“Інформаційне лото”;
Програмне забезпечення: Windows XP MyTest;
Форми роботи : індивідуальна, групова;
Методи навчальної діяльності:
* словесні: бесіда, розповідь;
* наочні: демонстрація;
* практичні: робота за ПК.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Слайд 1
Привітання, перевірка готовності і присутності до уроку
Перевірка домашнього завдання
Тестування на комп'ютері в програмі MyTester з теми “Складові комп'ютера”.
II. Актуалізація опорних знань
Робота з групах
Інформаційне лото” установити відповідність між назвами системного блоку та їх призначеннями.
III. Мотивація навчальної діяльності
XXI століття—це бурхливий розвиток інформаційно - комунікаційних технологій, який прогресує з кожним роком. Наше життя вже стає неможливим без використання комп'ютера. Вони є досить різноманітні починаючи від абака і закінчуючи нетбуком. Сьогодні ми з вами з'ясуємо, які це нові сучасні комп'ютери?
IV. Оголошення теми, мети і завдання уроку
Слайд 2 «Тема»
Слайд 3 «Мета»
Слайд 4 «Завдання»
V. Пояснення нового навчального матеріалу з елементами демонстрування
Слайд 5
Перед початком роботи за комп'ютером ви повинні дотримуватись таких правил:
примати безпечну відстань від очей до екрана монітора—50 см;
не торкатися проводів живлення, розеток, задньої панелі системного блоку і монітора;
не використовуй сторонні предмети;
руки мають бути чистими і сухими;
час безперервної роботи за комп'ютером не має перевищувати—15 хв.
Сучасні комп'ютери дуже різні. Слово комп'ютер походить від англ. слова computer, яке перекладається як обчислювач.
Слайд 6
Стаціонарний персональний комп'ютер—це комп'ютер який встановлено у певному приміщені та постійно підключений до електромережі.
Слайд 7
Офісні персональні комп’ютери призначені для опрацювання та зберігання в першу чергу текстових і числових даних.
Слайд 8
Домашні комп’ютери використовуються не тільки для розв’язування задач, а й для відтворення музики, відеофільмів, створення комп’ютерних фотоальбомів тощо.
Слайд 9
Ігрові персональні комп’ютери для комп’ютерних ігор. Можуть мати додаткові ігрові пристрої введення та виведення даних: джойстик, руль і педалі для комп’ютерних автоперегонів.
Слайд 10
Портативний комп'ютер—це комп'ютер, з яким можна переміщуватись.
Робота з підручником ст. 49.
Ноутбуки зазвичай мають параметри, схожі з параметрами стаціонарних комп’ютерів, їх використовують для виконання досить складних завдань. Деякі ноутбуку мають параметри, достатні для якісного відтворення відео і звуку й використання сучасних ігрових програм. Нині ноутбуки використовують у багатьох школах України як засоби навчання.
Нетбуки – менш досконалі, але дешевші і портативніші, ніж ноутбуки. Зазвичай їх використовують для виконання завдань, пов’язаних із телекомунікацією, обміну повідомленнями, перегляду документів, відеоматеріалів.
Планшетні комп’ютери – керування у них відбувається без використання миші і клавіатури. Поверхня екрана планшетних комп’ютерів сенсорна. Тобто є первинним перетворювачем сигналу, який сприймає дотик до нього і перетворює його на електричний сигнал, що відповідає точні, у якій здійснено натискання.
Кишенькові ПК ( Комунікатори) – використовуються нині дедалі рідше, оскільки їх функції здебільшого виконують смартфони.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VII. Усвідомлення набутих знань
Робота на картках в групах
VIII. Формування вмінь та навичок
Інструктаж з ТБ
Робота за ПК “ Підготовка комп'ютера до роботи та коректне завершення”
Релаксація
“Вправа для зняття зорової втоми”
IX. Підсумок уроку
Рефлексія
Працюючи в групі, ви спілкувалися. Як це впливало на результат?
Робота стала більш ефективною;
Ми зрозуміли….
Ми дізнались….
Ми навчились….
Оголошення і мотивація оцінок
X. Домашнє завдання
Читати § 6, завдання 5 ст. 53.