Меню
Разработки
Разработки  /  Биология  /  Презентации  /  5 класс  /  Презентация по биологии "Властивості грунтів"

Презентация по биологии "Властивості грунтів"

Материал на украинском языке. Презентация кратко рассказывает об основных свойствах грунта.
29.01.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Презентация предназначена для изучения и заочного расмотрения свойств грунта.

На слайдах детально описаны все возможные свойства, которые характерны для грунтов, это и общие физические свойства, и физико-механические свойства и водные свойства грунта. некоторое свойства имеют подсвойства грунта.

Презентация по биологии "Властивості грунтів"

Скільки років землі –  і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна! 

Ґрунт — поверхневий шар літосфери Землі, що володіє родючістю.

Родючість — головна властивість ґрунту

Загальні фізичні властивості ґрунту залежать від мінерального, механічного і структурного складу. Так, гумусний горизонт структурного ґрунту (наприклад, чорнозему) має високу пористість (до 70%), а безструктурного глинистого ґрунту значно меншу (<50%).

Содержимое разработки

Властивості  грунтів.

Властивості грунтів.

Скільки років землі –  і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!

Скільки років землі –

і мільярд, і мільйон,

а яка вона й досі ще гарна!

Ґрунт — поверхневий шар літосфери Землі, що володіє родючістю .

Ґрунт — поверхневий шар літосфери Землі, що володіє родючістю .

Родючість — головна властивість ґрунту

Родючість — головна властивість ґрунту

Загальні фізичні властивості ґрунту 2 щільність твердої фази (1) щільність непорушеного ґрунту (2) пористість (3) Загальні фізичні властивості ґрунту залежать від мінерального, механічного і структурного складу. Так, гумусний горизонт структурного ґрунту (наприклад, чорнозему) має високу пористість (до 70%), а безструктурного глинистого ґрунту значно меншу ( 3 2 1

Загальні фізичні властивості ґрунту

2

  • щільність твердої фази (1)
  • щільність непорушеного ґрунту (2)
  • пористість (3)

Загальні фізичні властивості ґрунту залежать від мінерального, механічного і структурного складу. Так, гумусний горизонт структурного ґрунту (наприклад, чорнозему) має високу пористість (до 70%), а безструктурного глинистого ґрунту значно меншу (

3

2

1

Щільність твердої фази інтегрована щільність всіх компонентів твердої фази ґрунту (уламки гірських порід, новоутворені мінерали, органічні частки).

Щільність твердої фази

інтегрована щільність всіх компонентів твердої фази ґрунту (уламки гірських порід, новоутворені мінерали, органічні частки).

Щільність непорушеного грунту маса одиниці об'єму ґрунту в непорушеному і сухому стані. Завдяки наявності пор, виповнених повітрям, щільність ґрунту значно менша, ніж щільність його твердої фази.

Щільність непорушеного грунту

маса одиниці об'єму ґрунту в непорушеному і сухому стані. Завдяки наявності пор, виповнених повітрям, щільність ґрунту значно менша, ніж щільність його твердої фази.

Пористість сумарний об'єм всіх пор між частками твердої фази одиниці об'єму.

Пористість

сумарний об'єм всіх пор між частками твердої фази одиниці об'єму.

Фізико – механічні властивості грунту липкість пластичність набухання  та усадка

Фізико – механічні

властивості грунту

  • липкість
  • пластичність
  • набухання

та усадка

властивість ґрунту, яка корегує з пластичністю і теж залежить від вмісту глинистих часток та води. Липкість визначається силою, яка потрібна для відриву металевої пластинки від ґрунту, та виражається в г/см 2 . Липкість  Визначення липкого стану ґрунту

властивість ґрунту, яка корегує з пластичністю і теж залежить від вмісту глинистих часток та води. Липкість визначається силою, яка потрібна для відриву металевої пластинки від ґрунту, та виражається в г/см 2 .

Липкість

Визначення липкого стану ґрунту

Пластичність  здатність ґрунту змінювати свою форму під впливом сили та зберігати її після усування цієї сили. Найбільшу пластичність мають ґрунти з великим вмістом глини, у песчаних ґрунтів пластичність відсутня. При збільшенні вмісту гумусу пластичність ґрунту зменшується.

Пластичність

здатність ґрунту змінювати свою форму під впливом сили та зберігати її після усування цієї сили. Найбільшу пластичність мають ґрунти з великим вмістом глини, у песчаних ґрунтів пластичність відсутня. При збільшенні вмісту гумусу пластичність ґрунту зменшується.

Набухання та усадка  збільшення об'єму ґрунту при зволожуванні Найбільше набухання мають глинисті ґрунти з високим вмістом колоїдів. При значному набуханні руйнується структура ґрунту. Усадка - процес, протилежний набуханню. При сильній усадці розриваються корні рослин, збільшуються витрати вологи. Чим більше набухання ґрунту, тим сильніше його усадка.

Набухання та усадка

збільшення об'єму ґрунту при зволожуванні

Найбільше набухання мають глинисті ґрунти з високим вмістом колоїдів. При значному набуханні руйнується структура ґрунту. Усадка - процес, протилежний набуханню. При сильній усадці розриваються корні рослин, збільшуються витрати вологи. Чим більше набухання ґрунту, тим сильніше його усадка.

Водні властивості грунту водопроникність водо утримуюча здатність (вологоємкість)

Водні властивості

грунту

  • водопроникність
  • водо утримуюча здатність (вологоємкість)
Водопроникність  здатність ґрунтів пропускати через себе воду, яка надходить з поверхні. Залежить від механічного, структурного і хімічного складу ґрунтів, його щільності, пористості, вологості і тривалості зволоження. Глинисті ґрунти мають низьку водопроникність, піщані і структурні - високу. Набухання колоїдів ґрунту різко знижує водопроникність ґрунту.

Водопроникність

здатність ґрунтів пропускати через себе воду, яка надходить з поверхні. Залежить від механічного, структурного і хімічного складу ґрунтів, його щільності, пористості, вологості і тривалості зволоження. Глинисті ґрунти мають низьку водопроникність, піщані і структурні - високу. Набухання колоїдів ґрунту різко знижує водопроникність ґрунту.

Вологоємкість  здатність поглинати і утримувати певну кількість води. Виділяють такі види вологоємкості: максимальна гігроскопічна, максимальна молекулярна (плівчаста), капілярна, найменша (польова) і повна.

Вологоємкість

здатність поглинати і утримувати певну кількість води. Виділяють такі види вологоємкості: максимальна гігроскопічна, максимальна молекулярна (плівчаста), капілярна, найменша (польова) і повна.

Повітряні властивості грунту Грунтове повітря суміш газів і летких органічних сполук, які заповнюють пори ґрунту. Основними джерелами надходження повітря в ґрунт є приземкуватий шар атмосфери і гази, які утворюються в ґрунті. Воно потрібне для дихання коренів рослин, аеробних мікроорганізмів, тваринних організмів. Стани грунтового повітря вільне адсорбоване розчинене

Повітряні

властивості грунту

Грунтове повітря

суміш газів і летких органічних сполук, які заповнюють пори ґрунту. Основними джерелами надходження повітря в ґрунт є приземкуватий шар атмосфери і гази, які утворюються в ґрунті. Воно потрібне для дихання коренів рослин, аеробних мікроорганізмів, тваринних організмів.

Стани грунтового повітря

  • вільне
  • адсорбоване
  • розчинене
Повітряні властивості і повітряний режим грунту Повітроємність грунту максимальна можлива кількість повітря (в %), яка міститься в повітряносухому непорушеному ґрунті. Ця величина залежить від гранулометричного складу і оструктуреності ґрунту. Піщані і структурні ґрунти мають високу повітроємкість. Вміст повітря величина, яка вказує, скільки повітря (в %) містить одна одиниця об’єму ґрунту в даний момент. Вона безперервно змінюється залежно від зміни вологості. Тому максимальний вміст повітря має сухий ґрунт.

Повітряні властивості

і повітряний режим

грунту

Повітроємність грунту

максимальна можлива кількість повітря (в %), яка міститься в повітряносухому непорушеному ґрунті. Ця величина залежить від гранулометричного складу і оструктуреності ґрунту. Піщані і структурні ґрунти мають високу повітроємкість.

Вміст повітря

величина, яка вказує, скільки повітря (в %) містить одна одиниця об’єму ґрунту в даний момент. Вона безперервно змінюється залежно від зміни вологості. Тому максимальний вміст повітря має сухий ґрунт.

Повітропроникність грунту здатність ґрунту пропускати крізь себе повітря. Вона залежить від гранулометричного складу і оструктуреності ґрунту, тобто від об’єму і конфігурації пор. Найкращу газопроникність мають структурні розпушені ґрунти. Аєрація грунту безперервний газообмін ґрунтового повітря з атмосферним. В процесі аерації ґрунтове повітря збагачується на кисень, потрібний для дихання живих організмів, а приземний шар повітря - вуглекислим газом, який використовують рослини в процесі фотосинтезу. Аерація ґрунту зумовлюється газовою дифузією внаслідок коливання температури, зміною атмосферного тиску, періодичним зволоженням і висиханням ґрунту та іншими факторами.

Повітропроникність грунту

здатність ґрунту пропускати крізь себе повітря. Вона залежить від гранулометричного складу і оструктуреності ґрунту, тобто від об’єму і конфігурації пор. Найкращу газопроникність мають структурні розпушені ґрунти.

Аєрація грунту

безперервний газообмін ґрунтового повітря з атмосферним. В процесі аерації ґрунтове повітря збагачується на кисень, потрібний для дихання живих організмів, а приземний шар повітря - вуглекислим газом, який використовують рослини в процесі фотосинтезу. Аерація ґрунту зумовлюється газовою дифузією внаслідок коливання температури, зміною атмосферного тиску, періодичним зволоженням і висиханням ґрунту та іншими факторами.

Дякую  за увагу !

Дякую

за увагу !

-80%
Курсы повышения квалификации

Медико-биологические основы безопасности жизнедеятельности

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Презентация по биологии "Властивості грунтів" (7.65 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт