Меню
Разработки
Разработки  /  Физика  /  Уроки  /  8 класс  /  Практикалық жұмыс «Элерктр тізбегін есептеу.»

Практикалық жұмыс «Элерктр тізбегін есептеу.»

Сабақ : Практикалық жұмыс «Элерктр тізбегін есептеу.»

Күні:

Мұғалімнің есімі:

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары)

Оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу, алған білімдерін тақырыптық есептер шығару барысында қолдана біледі.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

А. Электрлік шамалардың анықтамаларын,бірліктерін,өлшейтін құралдардын біледі ;

Оқушылардың басым бөлігі:

В. Алған білімдерін тақырыптық есептер шығару барысында қолдана алады ;

Кейбір оқушылар:

С. Физикадан алған білімдерін есте қайта жаңғыртып, білімдерінің қай дәрежеде екенін салыстыра біледі.

Тілдік мақсат

Оқушылар:Өз ойларын еркін жеткізе біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Аңықтамалармен жұмыс жасайды

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Оқулықпен жұмыс (тыңдалым)

Оқушылар сабақ барысында пайдаланған терминдерді еркін қолдана алады

Сіз неліктен. екенін аласыз ба?(айтылым)

  1. Ток күші деп нені айтады? Оның өлшем бірлігі.
  2. Өткізгіштегі ток күшін қандай құралмен өлшейді? Ол тізбекке қалай қосылады?
  3. Электр кернеу деп нені айтады? Ол қандай бірлікпен беріледі?
  4. Тізбектің бөлігі үшін Ом заңын тұжырымда.
  5. Өткізгіштің кедергісі неге және қалай тәуелді?
  6. Ток көзіне нелер жатады?
  7. Токтың әсерлері қандай?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Есептер шығару

Алдыңғы оқу

Электр тогының химиялық әсерi. (Фарадейдiң заңы).

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз )

Формативті бағалау (ОҮБ)

Басталуы

  1. мин)
  • 2мин)

І.Ұйымдастыру

1.1. Сәлемдесу

1.2. Түгелдеу

1.3. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу-шаттық шеңбер «Ыстық алақан»

ІІ. БІЛУ- Үй тапсырмасын сұрау -Ж

2.1 “Өрмекші торы”- сұрақ-жауап

  1. Ток күші деп нені айтады? Оның өлшем бірлігі.
  2. Өткізгіштегі ток күшін қандай құралмен өлшейді? Ол тізбекке қалай қосылады?
  3. Электр кернеу деп нені айтады? Ол қандай бірлікпен беріледі?
  4. Тізбектің бөлігі үшін Ом заңын тұжырымда.
  5. Өткізгіштің кедергісі неге және қалай тәуелді?
  6. Ток көзіне нелер жатады?
  7. Токтың әсерлері қандай?

2.2 Балама тесті (иә, жоқ)

  1. Өткізгіштің материалын сипаттайтын шаманы кедергі деп атайды.
  2. Ток күшін өлшейтін құралды вольтметр деп атайды.
  3. Электр тогының қуаты деп уақыт бірлігіндегі жасалған жұмысты айтады.
  4. Уақыт бірлігіндегі өндірілген токтың жұмысы кернеу деп аталады.
  5. Меншікті кедергінің өлшем бірлігі

Оқушыларға бағалау парақтары таратылады. Сабақтың әр кезеңінде оқушылар өздерін бағалап отырады.

Бағалау критерийлері:

1-ұпай – “2”

2-3 ұпай– “3”

4 ұпай– “4”

5ұпай– “5”

Ортасы

(18 мин)

Негізгі бөлім: Сабақтың тақырыбы тақтаға, дәптерге жазылады.

ІІІ. ТҮСІНУ-ЖЖ

Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғаудын тасілдерін қарастырайық.

“көпір тапрсырмалары” –топтық жұмыс“Ойлан, жұптас, талқыла”

1-тапсырма. Егер бірінші өткізгіштің соңы екінші өткізгіштің басымен, екіншінің соңы үшіншінің басымен жалғанса, онда мұндай қосуды тізбектей жалғау деп атайды.

Өткізгіштерді тізбектей жалғағанда ток күштері тең, ал тізбектегі жалпы кернеу оның бөліктеріндегі кернеулердің қосындысына тең болады, ал жалпы кедергі әрбір өткізгіштің кедергілерінің қосындысынан тұрады.

2-тапсырма. Егер өткізгіштердің басын бір ғана А нүктесінде, ал ұштарын екінші бір В нүктесінде жалғасақ, онда мұндай жалғауды өткізгіштердің параллель жалғау деп атайды.

Өткізгіштерді параллель жалғағанда, тізбектің барлық бөліктерінде кернеу бірдей, ал жалпы ток күші әрбір өткізгіштегі ток күштерінің қосындысына тең, жалпы кедергі әрбір өткізгіштің кедергісінен кем болады.

3-тапсырма: кестені толтыру

Физикалық шамалар

Белгіленуі

Өлшем бірлігі

Ток күші

I

A

Кернеу

U

В

Кедергі

R

Ом

Меншікті кедергі

ρ

Ом•м

ҚОЛДАНУ.теориялық есептер шығару-жеке жұмыс

  1. Егер қалта фонары шамының кернеуі 3,5 В, ал ток күші 0,28 А болса,ондағы электр тогы 5 минутта қандай жұмыс істейді
  2. Егер резистордағы ток күші 10мА, ал кедергісі 1кОм болса, онда 10 минут ішінде қанша жылу мөлшері бөлініп шығады.
  3. Кедергісі 1кОм резисторды кернеуі 100 В тізбекке қоссақ,онда 10 минут ішінде қанша жылу мөлшері бөлініп шығады
  4. 4. Кернеуі 400 В электр двигателіндегі токтың күші 92А. Электр двигателінің орамындағы токтың қуатын анықтаңдар
  5. Кернеуі 220 В болатын дәнекелегіштегі ток күші 0,9А. Дәнекерлегіштегі токтың қуатын табыңдар

ТАЛДАУ.“Сапалық есептерден сұрақтар”-топтық жұмыс“Ойлан, жұптас, талқыла”

  1. Аккумуляторды зарядтау кезінде оның қақпақтарын ашып қояды неге?

Жауабы: аккумуляторды зарядтау кезінде сутегі мен оттегі бөлінеді. Егер қақпақ ашылмаса жиналған газ аккумуляторды жарып жіберуі мүмкін.

2. Қараңғыда қант сындырғанда әлсіз жарқылды байқауға болады. Осыны түсіндіріңдер.

Жауабы: Қант сындырғанда зарядталады.

3. Неге электр сымдарына қонып отырған құс, жоғары кернеуді қосқанда ұшып кетеді?

Жауабы: Электростатикалық өрістен құс қауырсындары өзара әсерлесіп аралары ашыла бастайды. Осы қолайсыз әсер құстың ұшуына себеп болады.

4. Электр желісіне ұшып келіп қонған құсқа токтың әсері неге білінбейді?

Жауабы: Құстың денесі мен оның аяқтары арасындағы өткізгіш бөлігі өзара параллель. Мұндай тізбектегі ток күші кедергіге кері пропорционал құс денесінің кедергісі АВ өткізгіш кедергісінен анағұрлым артық болатын, ондағы ток күші аз. Ол құсқа қауіпті.

Оқушылар әр тапсырма сайын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»айтады

Бағалау критерийлері:

2 ұпай – “2”

3 ұпай– “3”

4 ұпай– “4”

5 ұпай– “5”

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Аяқталуы

(5 минут)

(5 минут)

ЖИНАҚТАУ -“эксперименттік есептер шығару”-жеке жұмыс

1. Суретте тізбектей жалғанған үш өткізгіштің сұлбасы берілген. Кедергісі өткізгіштегі кернеудің төмендеуі . Кедергісі болатын өткізгіштің кернеуін және олардың ұштарындағы кернеу 120 В болғандағы өткізгіштің кедергісін анықтаңдар.

2. Кедергілері 20 Ом және 30 Ом болатын екі резистор кернеуі 24 В электр тізбегіне жалғанған. Тізбекке екі резисторды тізбектей және параллель жалғағандағы ток күші қандай?

3. Қуаты 100 Вт электр шамы күніне 6 сағ. жанады. 1 ай (30 күн) ішіндегі токтың атқарған жұмысын тап, 1 кВт*сағ біздің қалада 7 теңге тұрады?

БАҒАЛАУ- /Жұптасып-ойлан-бөліс/ әдісі арқылы оқушылардың сабақты меңгергенін бағалау

Үй жұмысы: қайталау, тест тапсырма

Бағалау: бағалау парақшасындағы жиынтық бағасын қою.

“өрмекші торы”

балама тесті

“көпір тапрсырмалары”

теориялық есептер

сапалық есептер

эксперименттік есептер

Орташа

баға

Аты-жөні

Кері байланыс: «Ыстық орындық» әдісі

Бағалау критерийлері:

0 ұпай – “2”

1 ұпай– “3”

2 ұпай– “4”

3 ұпай– “5”

Бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Сұрақтар-жауап,әр түрлі тапсырмалар арқылы оқушыларды сыни ойлауға, өздігінен шешім қабылдай алу дағдысын дамыту мақсатында сыни тапсырмалар беремін. Оқушыларға сұрақ-жауаптар мен терминмен жұмыс берілді.

Сұрақ-жауап,сәйкестендіру кестесін толтыру,тест тапсырмасы,есептер шығару,

кері байланыс арқылы түсініктерін байқау.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз

Қыздыру шамдары, балқымалы сақтандырғыш құрылысы,жұмыс істеу принципі және қыздырғыш элемент, қысқа тұйықталу туралы алғашқы түсініктері қалыптасты. Жоспарланған жұмыстар толық орындалды. Әр топ белсенділік танытты.Сыныптағы ахуал жақсы болды.Сабақ жоспарланған уақыт ішінде өтті. Жеке жұмысты ұйымдастырғанда уақытты ұтымды пайдаландым.

Қорытынды бағамдау Сабақта келесі модульдерді пайдаландым:

  1. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау / «формативті бағалау»/
  2. АКТ қолдану

СТО-ды оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер / «“Өрмекші торы”- », «Диалогтық оқыту», « “Ойлан, жұптас, талқыла”», «Екі жұлдыз,бір тілек»

  1. Сын тұрғысынын ойлауға үйрету / « Балама тесті », «теориялық есептер шығару», «эксперименттік есептер шығару»/
  2. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай оқыту / «Ыстық орындық»/

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бір-бірлерін бағалап, с тақырыптың негізін анықтау

2: « Ойлан, жұптас, талқыла » әдісі

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: « Өрмекші торы »әдісі арқылы мәтіннің мазмұнын жылдам меңгеруі.

2: «теориялық есептер шығару», «эксперименттік есептер шығару» арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығының артуы.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар пікірі менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім?

Оқушылар сабаққа белсене қатысты.Сабақ қызықты өтті. Келесі сабаққа да тиімді әдіс-тәсілдерді қолдансам, сабағым нәтижелі болады деп ойлаймын.

05.02.2018

Содержимое разработки


Сабақ : Практикалық жұмыс «Элерктр тізбегін есептеу.»



Күні:

Мұғалімнің есімі: 

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары)

Оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу, алған білімдерін тақырыптық есептер шығару барысында қолдана біледі.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

А.  Электрлік шамалардың анықтамаларын,бірліктерін ,өлшейтін құралдардын біледі ;

Оқушылардың басым бөлігі:

В.  Алған білімдерін тақырыптық есептер шығару барысында қолдана алады ;

Кейбір оқушылар:

С.  Физикадан алған білімдерін есте қайта жаңғыртып, білімдерінің қай дәрежеде екенін салыстыра біледі.

Тілдік мақсат

Оқушылар:Өз ойларын еркін жеткізе біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Аңықтамалармен жұмыс жасайды

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Оқулықпен жұмыс (тыңдалым)

Оқушылар сабақ барысында пайдаланған терминдерді еркін қолдана алады

Сіз неліктен .... екенін аласыз ба?(айтылым)

  1. Ток күші деп нені айтады? Оның өлшем бірлігі.

  2. Өткізгіштегі ток күшін қандай құралмен өлшейді? Ол тізбекке қалай қосылады?

  3. Электр кернеу деп нені айтады? Ол қандай бірлікпен беріледі?

  4. Тізбектің бөлігі үшін Ом заңын тұжырымда.

  5. Өткізгіштің кедергісі неге және қалай тәуелді?

  6. Ток көзіне нелер жатады?

  7. Токтың әсерлері қандай?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Есептер шығару

Алдыңғы оқу

Электр тогының химиялық әсерi. (Фарадейдiң заңы).

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз )

Формативті бағалау (ОҮБ)

Ресурстар

Басталуы

  1. мин)







(2мин)


























І.Ұйымдастыру

1.1.    Сәлемдесу

1.2.    Түгелдеу

1.3.    Сынып оқушыларына  жағымды ахуал туғызу-шаттық шеңбер «Ыстық алақан»

ІІ. БІЛУ- Үй тапсырмасын сұрау  -Ж

2.1 “Өрмекші торы”- сұрақ-жауап

  1. Ток күші деп нені айтады? Оның өлшем бірлігі.

  2. Өткізгіштегі ток күшін қандай құралмен өлшейді? Ол тізбекке қалай қосылады?

  3. Электр кернеу деп нені айтады? Ол қандай бірлікпен беріледі?

  4. Тізбектің бөлігі үшін Ом заңын тұжырымда.

  5. Өткізгіштің кедергісі неге және қалай тәуелді?

  6. Ток көзіне нелер жатады?

  7. Токтың әсерлері қандай?

2.2 Балама тесті (иә, жоқ)

  1. Өткізгіштің материалын сипаттайтын шаманы кедергі деп атайды.

  2. Ток күшін өлшейтін құралды вольтметр деп атайды.

  3. Электр тогының қуаты деп уақыт бірлігіндегі жасалған жұмысты айтады.

  4. Уақыт бірлігіндегі өндірілген токтың жұмысы кернеу деп аталады.

  5. Меншікті кедергінің өлшем бірлігі

Оқушыларға бағалау парақтары таратылады. Сабақтың әр кезеңінде оқушылар өздерін бағалап отырады.











Бағалау критерийлері:

1-ұпай – “2”

2-3 ұпай– “3”

4 ұпай– “4”

5ұпай– “5”





















үлестірме парақтары,






Ортасы





(18 мин)

Негізгі бөлім: Сабақтың тақырыбы тақтаға, дәптерге жазылады.

ІІІ. ТҮСІНУ-ЖЖ

Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғаудын тасілдерін қарастырайық.

“көпір тапрсырмалары” –топтық жұмыс“Ойлан, жұптас, талқыла”

1-тапсырма. Егер бірінші өткізгіштің соңы екінші өткізгіштің басымен, екіншінің соңы үшіншінің басымен жалғанса, онда мұндай қосуды тізбектей жалғау деп атайды.

Өткізгіштерді тізбектей жалғағанда ток күштері тең, ал тізбектегі жалпы кернеу оның бөліктеріндегі кернеулердің қосындысына тең болады, ал жалпы кедергі әрбір өткізгіштің кедергілерінің қосындысынан тұрады.

2-тапсырма. Егер өткізгіштердің басын бір ғана А нүктесінде, ал ұштарын екінші бір В нүктесінде жалғасақ, онда мұндай жалғауды өткізгіштердің параллель жалғау деп атайды.

Өткізгіштерді параллель жалғағанда, тізбектің барлық бөліктерінде кернеу бірдей, ал жалпы ток күші әрбір өткізгіштегі ток күштерінің қосындысына тең, жалпы кедергі әрбір өткізгіштің кедергісінен кем болады.

3-тапсырма: кестені толтыру

Физикалық шамалар

Белгіленуі

Өлшем бірлігі

Ток күші

I

A

Кернеу

U

В

Кедергі

R

Ом

Меншікті кедергі

ρ

Ом•м

ҚОЛДАНУ.теориялық есептер шығару-жеке жұмыс

  1. Егер қалта фонары шамының  кернеуі 3,5 В, ал ток күші 0,28 А болса,ондағы электр тогы 5 минутта қандай жұмыс істейді 

  2. Егер резистордағы ток күші  10мА,  ал кедергісі  1кОм болса, онда 10 минут  ішінде қанша жылу мөлшері бөлініп шығады.  

  3. Кедергісі 1кОм резисторды кернеуі 100 В тізбекке қоссақ,онда 10 минут ішінде қанша жылу мөлшері бөлініп шығады

  4. 4. Кернеуі 400 В электр двигателіндегі токтың күші 92А. Электр двигателінің орамындағы токтың қуатын анықтаңдар

  5. Кернеуі 220 В болатын дәнекелегіштегі ток күші 0,9А. Дәнекерлегіштегі токтың қуатын табыңдар    

ТАЛДАУ.“Сапалық есептерден сұрақтар”-топтық жұмыс“Ойлан, жұптас, талқыла”

  1. Аккумуляторды зарядтау кезінде оның қақпақтарын ашып қояды неге?

Жауабы: аккумуляторды зарядтау кезінде сутегі мен оттегі бөлінеді. Егер қақпақ ашылмаса жиналған газ аккумуляторды жарып жіберуі мүмкін.

2. Қараңғыда қант сындырғанда әлсіз жарқылды байқауға болады. Осыны түсіндіріңдер.

Жауабы: Қант сындырғанда зарядталады.

3. Неге электр сымдарына қонып отырған құс, жоғары кернеуді қосқанда ұшып кетеді?

Жауабы: Электростатикалық өрістен құс қауырсындары өзара әсерлесіп аралары ашыла бастайды. Осы қолайсыз әсер құстың ұшуына себеп болады.

4. Электр желісіне ұшып келіп қонған құсқа токтың әсері неге білінбейді?

Жауабы: Құстың денесі мен оның аяқтары арасындағы өткізгіш бөлігі өзара параллель. Мұндай тізбектегі ток күші кедергіге кері пропорционал құс денесінің кедергісі АВ өткізгіш кедергісінен анағұрлым артық болатын, ондағы ток күші аз. Ол құсқа қауіпті.

Оқушылар әр тапсырма сайын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»айтады































Бағалау критерийлері:

2 ұпай – “2”

3 ұпай– “3”

4 ұпай– “4”

5 ұпай– “5”









«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

маркерлер, стикерлер, презентация



Аяқталуы

(5 минут)











(5  минут)





ЖИНАҚТАУ -“эксперименттік есептер шығару”-жеке жұмыс

1. Суретте тізбектей жалғанған үш өткізгіштің сұлбасы берілген. Кедергісі өткізгіштегі кернеудің төмендеуі . Кедергісі болатын өткізгіштің кернеуін және олардың ұштарындағы кернеу 120 В болғандағы өткізгіштің кедергісін анықтаңдар.

2. Кедергілері 20 Ом және 30 Ом болатын екі резистор кернеуі 24 В электр тізбегіне жалғанған. Тізбекке екі резисторды тізбектей және параллель жалғағандағы ток күші қандай?

3. Қуаты 100 Вт электр шамы күніне 6 сағ. жанады. 1 ай (30 күн) ішіндегі токтың атқарған жұмысын тап, 1 кВт*сағ біздің қалада 7 теңге тұрады?

БАҒАЛАУ- /Жұптасып-ойлан-бөліс/ әдісі арқылы оқушылардың сабақты меңгергенін бағалау

Үй жұмысы: қайталау, тест тапсырма

Бағалау: бағалау парақшасындағы жиынтық бағасын қою.


“өрмекші торы”

балама тесті

“көпір тапрсырмалары”

теориялық есептер

сапалық есептер

эксперименттік есептер

Орташа

баға

Аты-жөні








Кері байланыс: «Ыстық орындық» әдісі



Бағалау критерийлері:

0 ұпай – “2”

1 ұпай– “3”

2 ұпай– “4”

3 ұпай– “5”

Бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау

Үлестірме парақтар











Парақшалар

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Сұрақтар-жауап,әр түрлі тапсырмалар арқылы оқушыларды сыни ойлауға, өздігінен шешім қабылдай алу дағдысын дамыту мақсатында сыни тапсырмалар беремін. Оқушыларға сұрақ-жауаптар мен терминмен жұмыс берілді.

Сұрақ-жауап,сәйкестендіру кестесін толтыру,тест тапсырмасы,есептер шығару,

кері байланыс арқылы түсініктерін байқау.

Сабақ математика пәнімен тығыз байланысты құрылды.

Оқушылардың топтық жұмыс жасау арқылы бірлескен қарым-қатынас орнады.



Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз





Қыздыру шамдары, балқымалы сақтандырғыш құрылысы,жұмыс істеу принципі және қыздырғыш элемент, қысқа тұйықталу туралы алғашқы түсініктері қалыптасты. Жоспарланған жұмыстар толық орындалды. Әр топ белсенділік танытты.Сыныптағы ахуал жақсы болды.Сабақ жоспарланған уақыт ішінде өтті. Жеке жұмысты ұйымдастырғанда уақытты ұтымды пайдаландым.





Қорытынды бағамдау Сабақта келесі модульдерді пайдаландым:

  1. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау / «формативті бағалау»/

  2. АКТ қолдану

СТО-ды оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер / «“Өрмекші торы”- », «Диалогтық оқыту», « “Ойлан, жұптас, талқыла”», «Екі жұлдыз,бір тілек»

  1. Сын тұрғысынын ойлауға үйрету / « Балама тесті », «теориялық есептер шығару», «эксперименттік есептер шығару»/

  2. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай оқыту / «Ыстық орындық»/

Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бір-бірлерін бағалап, с тақырыптың негізін анықтау

2: « Ойлан, жұптас, талқыла » әдісі

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )?

1: « Өрмекші торы »әдісі арқылы мәтіннің мазмұнын жылдам меңгеруі.

2: «теориялық есептер шығару», «эксперименттік есептер шығару» арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығының артуы.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар пікірі   менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім?

Оқушылар сабаққа белсене қатысты.Сабақ қызықты өтті. Келесі сабаққа да тиімді әдіс-тәсілдерді қолдансам, сабағым нәтижелі болады деп ойлаймын.









-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель физики

Продолжительность 300 или 600 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
13800 руб.
от 2760 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Практикалық жұмыс «Элерктр тізбегін есептеу.» (40.41 KB)
