Материал на украинском языке.
Мета: Ознайомлення учнів з назвами і конструкцією найбільш поширених в техніці типових деталей і видами з’єднань. Сформувати поняття про рухомі та не рухомі з’єднання. Виховування спостережливості, почуття відповідальності та дбайливого ставлення до обладнання шкільної майстерні.
Обладнання та матеріали: зошит, таблиці, клей, ножиці, картон, горіхові шкаралупи, новорічний дощик, механізми з’єднань.
Хід уроку.
- Організаційний момент. Перевірка присутності та готовності учнів. ( 2 хв. )
- Актуалізація і мотивація опорних знань учнів. Тест, взаємоперевірка робіт.
Як ви вважаєте чи часто ми з вами у повсякденному житті користуємося механізмами? ( Так. )
Розглянемо більш детально ці механізми, які механізми вам відомі? ( Швейна машинка, м’ясорубка, газова плита, кран, вимикач. )
Ми повинні розглянути рухомі та не рухомі з’єднання, та розібратися де ці з’єднання застосовуються?
- Вивчення нового матеріалу.
Смотрите документ
- Практична робота.
Тепер з раніше підготовлених матеріалів виготовимо дитячу іграшку і на її основі ми розглянемо всі ці з’єднання.
Матеріали – горіхи, папір, новорічний дощик, дріт, нитки.
- новорічний дощик
- горіхи
- нитки
- папір
- дріт
Розміри: ноги 90х8 мм, шия 50х5 мм, ніс 15х25 мм.
- Закріплення вивченого матеріалу.
А тепер аби закріпити матеріал ми з вами розгадаємо кросворд.
- Підсумок уроку.
Підводячи підсумок уроку ми повинні відповісти на питання « Ми досягли мети, поставленої на початку уроку?»
Весь материал - смотрите документ.