Материал на украинском языке.
У проекті прийматимуть участь учні 11 класу. Робота над проектом пов‘язана з вивченням теми: «Многогранники. Піраміда». Проект охоплює такі предмети як геометрія, історія, креслення та інформатика. Проект допомагає розвивати навички володіння комп’ютером і Інтернетом, а також пошукові здібності учнів. Піраміди представляють великий інтерес. В рамках проекту учні вивчають піраміду як геометричне тіло,знаходять математичне обґрунтування геометричних таємниць піраміди,узнають про місцезнаходження пірамід і пірамідальних побудов на Землі, а також їх зв'язок між собою; виясняють причини за якими піраміда визнана однією із досконалих форм; уточнюють можливості застосування пірамідальної форми у сучасному світі;учнями буде представлена підтверджена практикою інформація про можливість застосування правильних побудов пірамід в інтересах людини.
На початку вивчення теми учитель пояснює учням метод проектів. Проводить опитування знань учнів за 9 клас на вході. Учні заповнюють таблицю. При демонстрації презентації «Піраміда навколо нас» вчитель звертає увагу на ключове , змістовні та тематичні питання над якими їм доведеться працювати. Під час роботи над проектом учні виконують пошук, аналіз, систематизацію, відбір необхідної інформації,компонування на слайдах, обирають спосіб презентації проекту, розподіляють ролі, планують роботу по створенню проекту, проводять невеликі міні-дослідження. Результатом роботи учнів може бути презентація, каркас та креслення теплиці пірамідальної форми, написання міні – твору.
Давній Єгипет
Релігія, міфологія, культура Давнього Єгипту. Давньоєгипетські міфи. Релігія в житті єгиптян. Архiтектура та мистецтво.
Учень: називає час утворення єдиної держави в Єгипті; імена найвідоміших фараонів, головних давньоєгипетських богів, заняття єгиптян, найважливіші досягнення давньоєгипетської культури;застосовує та пояснює на прикладах поняття і терміни: «суспільство», «суспільна піраміда», «фараон», «єгипетські піраміди»;наводить приклади відображення в міфах та релігії життя єгиптян, розвитку культури.
В процесі своєї діяльності учні вивчать основні поняття теми, розглянуть піраміду з різних точок зору компетентності, які формуються навчальним проектом в сфері самостійної діяльності, що ґрунтуються на засвоєнні способів набуття знань із різних джерел інформації, зможуть наводити приклади під час своєї доповіді з захисту проекту. Робота в проекті спонукатиме розвивати в учнів творчу активність, вміння робити узагальнення на основі даних, які будуть одержанні в результаті досліджень, розвивати пізнавальну активність учнів, що приведе до розвитку комунікативних, пізнавальних навичок., розвивати цілісне уявлення про навколишній світ і взаємозв’язок природи та людини, уміння аналізувати необхідний матеріал, аргументовано викладати свій погляд та виховувати в учнів потяг до самовдосконалення .Учні навчаться ефективно використовувати та розподіляти свій час, отримають навички роботи в групах,створять креслення побудови теплиці пірамідальної форми,створять презентацію, яка переконливо розповідає про переваги пірамідальної теплиці з іншими видами. В процесі виконання проекту відбувається формування наступних навичок:
Гнучкість та готовність до застосування необхідних знань, навичок та вмінь під час виконання завдання у групі.
Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати .
Розуміння етичних,правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації.
Навички групової роботи
Після завершення проекту учні зможуть:
розпізнавати,досліджувати і розв’язувати проблемні ситуації із області математики, застосовуючи знання із різних областей науки;
прогнозувати результат;
формувати навички роботи в групі, навички публічного виступу;
набути навички самостійної роботи;
працювати творчо, конструювати, моделювати, проектувати та інше;
самостійно, критично мислити;
використовувати означення та властивості піраміди при розв’язанні геометричних задач.
Весь материал - смотрите документ.