Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:27.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша қойылған сұраққа жауап 1.2.6.1* мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Доп-мяч | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Ж дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.П дыбысы қандай дыбыс? 2.П дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не?
Үйге тапсырма: Кірпі мәтінін мазмұнын айту | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
Мазмұнын айтады | Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым П дыбысы дауыссыз дыбыс П дыбысы еріннің бір-біріне нық тиіп, артынша кілт ашылуынан жасалатын шұғыл дауыссыз дыбыс. П дыбысы сөздің басында,ортасында,соңында кездеседі
«Сөз ойла,көп ойла» ойыны Парта,піл,мектеп,әріп,апа,ақпан
| П дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Топтастыру әдісі
Оқулықпен жұмыс №1.Оқылым Жаралы кептер
Топтық жұмыс 1 топ- Мәтінді оқиды 2 топ-мазмұнын айтады 3 топ- П әрпі бар сөздерді табады
-Әңгіме ұнады ма? -Неліктен? -Талап қандай бала деп ойлайсыздар?
№2.Сурет арқылы мәтінді баяндап көр
Сергіту сәті
№3.Ойлан,тап Кітап,қолғап,дәптер,піл,доп,қап,парта, Жапырақ
Жұптық жұмыс П әрпі бар сөздерді жазу
№4.Артық сөзді тап Көл,өзен,теңіз,дала,шөл,тау,кітап -Бұл сөз неліктен артық деп ойлайсыздар?
Жазылым Дәптермен жұмыс
Сұрақ-жауап әдісі -П дыыбысы қандай дыбыс? -П дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Үйге:Жаралы кептер мәтінін оқу
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. ТүсінбедімСұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Мәтінді оқиды
Топқа берілген тапсырманы орындайды
Сергіту сәтін жасайды
Сөздерді оқиды,буынға бөледі
Жұпта бірлесіп п әрпі бар сөздерді жазады.
Артық сөзді табады
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:30.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Балық-рыба | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Ж дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.П дыбысы қандай дыбыс? 2.П дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не?
Үйге тапсырма: Жаралы кептер мәтінінің мазмұнын айту | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
Мазмұнын айтады | Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Б дыбысы дауыссыз дыбыс Б дыбысы дауыссыз дыбыс. П дыбысы сөздің басында,ортасында,соңында кездеседі
«Сөз ойла,көп ойла» ойыны Балық,бала,бақа,бота,балта,балға
|
Б дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Бб әрпінің бас және кіші әріптерін жазу Оқулықпен жұмыс Бақбақ сөзін буынға бөледі,дыбыстық талдау жасау №1.Оқылым Бақа,балық,бота,болат,бөрік,көрік, асқабақ,бақша,шабақ,бақбақ.
Топтық жұмыс 1 топ- Топтастыру 2 топ-Баспалдақ 3 топ- Әріптермен сандардан сөз құрау
Бор неден жасалады? Мәтінін оқу
Сергіту сәті
№2.Диалогті рөлге бөліп оқу
Жұптық жұмыс Б әрпі бар сөздерді жазу
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
-Б дыбысы қандай дыбыс? -Б дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Үйге:Бор неден жасалады? мәтінін оқу
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Бақбақ сөзін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
Топқа берілген тапсырманы орындайды
Мәтінді оқиды,мазмұнын айтады
Рөлге бөліп оқиды
Жұпта бірлесіп б әрпі бар сөздерді жазады.
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:31.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: |
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира |
| Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі. |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
| Тілдік құзыреттілік | Қарбыз-арбуз |
| Сабақ барысы | |
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Б дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Б дыбысы қандай дыбыс? 2.Б дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не?
Үйге тапсырма: Бор неден жасалады? мәтінінің мазмұнын айту | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
Мазмұнын айтады | Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Б дыбысы дауыссыз дыбыс Б дыбысы дауыссыз дыбыс. Б дыбысы сөздің басында,ортасында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Балық,бала,бақа,бота,балта,балға
|
Б дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Оқулықпен жұмыс №1. «Әсем табиғат» тақырыбына мәтін құрау 1)Көл жағасында не өсіп тұр? 2)Ағаштың айналасынан нелерді көріп тұрсың? 3)Ағаш бұтағынан не байқадың? 4)Ағаш маңында нелер ұшып жүр?
Топтық жұмыс 1 топ- Топтастыру 2 топ-Баспалдақ 3 топ- Әріптермен сандардан сөз құрау
№2.Көбелектер қонған заттарды ата Асқабақ,қарбыз,сәбіз,бұрыш
Сергіту сәті
№3.Бірің жаңбыр,бірің бақбақ болып сөйлес
№4.Табиғат жайлы білгендерінде қағаз бетіне түсіру
Жұптық жұмыс Б әрпі бар сөздерді жазу
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
-Б дыбысы қандай дыбыс? -Б дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Үйге:Табиғат туралы сурет салу
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Мәтін құрайды
Сұрақтарға жауап береді
Топқа берілген тапсырманы орындайды
Көбекке қонған заттарды атайды,буынға бөледі
Жұпта бірлесіп б әрпі бар сөздерді жазады.
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:08.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | «Х» еліне саяхат. Х дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Хат-письмо | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Б дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Б дыбысы қандай дыбыс? 2.Б дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Х дыбысы дауыссыз дыбыс Х дыбысы сөздің басында,ортасында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Хат,хабар,халат,шахмат,хайуан.
|
Х дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Хх әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Топтастыру
Оқулықпен жұмыс Хат сөзін буынға бөлу,дыбыстық талдау жасау
№1. Оқылым Хат,хабар,халат,шахмат,хайуан,хайуанат. Кітапхана,шеберхана,асхана,аурухана,шайхана,емхана,дәріхана,ұстахана
№2.Өлеңді мәнерлеп оқы Халел қарап қалмайды, Хамитқа хат арнайды. «Хоккей доюы керек!»-деп, Хабарлайды хал-жайды.
Сергіту сәті
№3.Сұрақтардың жауабын болжа. Диалогті рөлге бөліп оқы
Жұптық жұмыс Х әрпі бар сөздерді жазу
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
-Х дыбысы қандай дыбыс? -Х дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді тізбектей оқиды
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Х әрпі кездескен өздерді табады
Диалогті рөлге бөліп оқиды
Жұпта бірлесіп х әрпі бар сөздерді жазады.
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:09.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | «Х» еліне саяхат. Х дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Хат-письмо | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Б дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Б дыбысы қандай дыбыс? 2.Б дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Х дыбысы дауыссыз дыбыс Х дыбысы сөздің басында,ортасында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Хат,хабар,халат,шахмат,хайуан.
|
Х дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Хх әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Топтастыру
Оқулықпен жұмыс Хат сөзін буынға бөлу,дыбыстық талдау жасау
№1. Оқылым Хат,хабар,халат,шахмат,хайуан,хайуанат. Кітапхана,шеберхана,асхана,аурухана,шайхана,емхана,дәріхана,ұстахана
№2.Өлеңді мәнерлеп оқы Халел қарап қалмайды, Хамитқа хат арнайды. «Хоккей доюы керек!»-деп, Хабарлайды хал-жайды.
Сергіту сәті
№3.Сұрақтардың жауабын болжа. Диалогті рөлге бөліп оқы
Жұптық жұмыс Х әрпі бар сөздерді жазу
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
-Х дыбысы қандай дыбыс? -Х дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді тізбектей оқиды
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Х әрпі кездескен өздерді табады
Диалогті рөлге бөліп оқиды
Жұпта бірлесіп х әрпі бар сөздерді жазады.
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:10.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Қаһарлы не, қаһарман кім? Һ дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Батыр-герой | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Х дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Х дыбысы қандай дыбыс? 2.Х дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Һ дыбысы дауыссыз дыбыс Һ дыбысы сөздің ортасында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Қаһар,қаһарлы,қаһарман,гауһар.
|
Һ дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Һ әрпінің әріптерін жазады Топтастыру
Оқулықпен жұмыс Айдаһар сөзін буынға бөлу,дыбыстық талдау жасау
№1. Оқылым Қаһар,қаһарлы,қаһарман,гауһар,жиһаз,шаһар,жиһан,жиһангез,мәшһүр.
Аты мәшһүр жаһанға, Бауыржан ата-қаһарман.
Бауыржан Момышұлы-1910-1982ж Екінші дүниежүзілік соғыстың даңқты жауынгері,халық қаһарманы,қазақтың көрнекті жазушысы. Туған жері Жамбыл облысының, Жуалы ауданындағы Көлбастау мекені.
№2.Әңгімені толықтырыңдар.... Жиһанкез тау мен тасты,даланы аралады. Ол көптеген шаһарларда болды.
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Айдаһар, Гауһар,жиһаз,жиһан.
Сергіту сәті
№3.Қарлығаштың құйрығы неге айыр? Бейнеролик Жұптық жұмыс Һ әрпі бар сөздерді жазу
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
-Һ дыбысы қандай дыбыс? -Һ дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді тізбектей оқиды
Бауыржан Момышұлы туралы мәліметті алады
Әңгімені толықтырады
Дыбыстық талдау жасайды
Ертегіні айтып береді
Жұпта бірлесіп һ әрпі бар сөздерді жазады.
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:13.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Қаһарлы не, қаһарман кім? Һ дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Батыр-герой | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау һ дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Һ дыбысы қандай дыбыс? 2.һ дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау | 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Һ дыбысы дауыссыз дыбыс Һ дыбысы сөздің ортасында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Қаһар,қаһарлы,қаһарман,гауһар.
|
Һ дыбысына байланысты сөздерді айтады
| смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Һ әрпін жазады
Оқулықпен жұмыс Айдаһар сөзін буынға бөлу,дыбыстық талдау жасау
№1. Оқылым Қаһар,қаһарлы,қаһарман,гауһар,жиһаз,шаһар,жиһан,жиһангез,мәшһүр.
Аты мәшһүр жаһанға, Бауыржан ата-қаһарман.
Бауыржан Момышұлы-1910-1982ж Екінші дүниежүзілік соғыстың даңқты жауынгері,халық қаһарманы,қазақтың көрнекті жазушысы. Туған жері Жамбыл облысының, Жуалы ауданындағы Көлбастау мекені.
Топтық жұмыс 1 топ-Топтастыру 2 топ-Буындардан сөз құрау 3 топ-Сәйкестендіру
№2.Әңгімені толықтырыңдар.... Жиһанкез тау мен тасты,даланы аралады. Ол көптеген шаһарларда болды.
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Айдаһар, Гауһар,жиһаз,жиһан.
Сергіту сәті
№3.Қарлығаштың құйрығы неге айыр? Бейнеролик
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
-Һ дыбысы қандай дыбыс? -Һ дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді тізбектей оқиды
Бауыржан Момышұлы туралы мәліметті алады
Топта бірлесіп берілген тапсырманы орындайды
Әңгімені толықтырады
Дыбыстық талдау жасайды
Ертегіні айтып береді
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:14.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Сырғанақ | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау һ дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Һ дыбысы қандай дыбыс? 2.һ дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 5 мин | «Өз үйін тап» ойыны Дауысты дыбыстар: Дауыссыз дыбыстар: | Өтілген әріптерді өз орнына қояды | смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады
Оқулықпен жұмыс
№1. Оқылым Қар жамылды күллі алап, Жүрмедік біз құр қарап. Бір топ бала бірлесіп, Жасап алдық сырғанақ.
№2.Сырғанақты қалай жасайды
Сергіту сәті
№3.Берілген жауаптардың сұрақтарын болжа. Рөлге бөліп оқы -Қазір қай мезгілі? -Бұл-қыс мезгілі. -Қыста ауа райы қандай болады? -Күн суытады.Қар жауады. -Балалар қардан не жасайды? -Балалар аққала соғады. Сырғанақ тебеді.
№4.Сөзжұмбақты шеш Көл,төл
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық»
Бағалау:
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Сырғанақ туралы әңгімелейді
Сұрақтарға жауап береді,рөлге бөліп оқиды
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:14.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Я дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Шаян-рак | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау һ дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Һ дыбысы қандай дыбыс? 2.һ дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Я дыбысы дауысты дыбыс Я дыбысы сөздің ортасында,соңында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Аяз,таяқ,аяқ,қоян,пияз,тақия
| Я дыбысына байланысты сөздер айтады | смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Яя әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Оқулықпен жұмыс Шаян сөзін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
№1. Оқылым Аяқ,таяқ,аяз,саяз,қоян,шаян,қияр,пияз, тақия,зиян.
№2.Алдаркөсе мен бай баласы
Топтық жұмыс 1 топ-Мәтінді оқиды 2 топ-мәтіннің түсінігін айтады 3 топ-мәтіннен я әрпі бар сөздерді табады
Сергіту сәті
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Аяз,таяқ,аяқ,зиян,пияз.
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» -Я дыбысы қандай дыбыс? -Я дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? -Я дыбысына байланысты сөздер айты.
Бағалау:
Рефлексия
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді оқиды,буынға бөледі
Мәтінді оқиды
Топта бірлесіп жұмыс жасайды
Дыбыстық талдау жасайды
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
Ең үздік жұп |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:15.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Я дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Шаян-рак | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Я дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Я дыбысы қандай дыбыс? 2.Я дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Я дыбысы дауысты дыбыс Я дыбысы сөздің басында,ортасында,соңында кездеседі Я дыбысы орыс тілінен енген сөз «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Аяз,таяқ,аяқ,қоян,пияз,тақия
| Я дыбысына байланысты сөздер айтады | смайлик | Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Яя әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Оқулықпен жұмыс Шаян сөзін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
№1. Оқылым Балық аулау ойыны Аяқ,таяқ,аяз,саяз,қоян,шаян,қияр,пияз, тақия,зиян.
Алдаркөсе мен бай баласы Бейнеролик
Топтық жұмыс 1 топ-мәтінді оқиды 2 топ-мәтіннің түсінігін айтады 3 топ-мәтіннен я әрпі бар сөздерді табады
Сергіту сәті
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Аяз,таяқ,аяқ,зиян,пияз.
№2.Берілген сөзге мағынасы қарама-қарсы сөзді тап Баяу-тез
№3. Мысық неге мияулады?
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» -Я дыбысы қандай дыбыс? -Я дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? -Я дыбысына байланысты сөздер айт.
Бағалау:
Рефлексия
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді оқиды,буынға бөледі
Мәтінді оқиды
Топта бірлесіп жұмыс жасайды
Дыбыстық талдау жасайды
Қарама-қарсы сөзді табады
Сұраққа жауап береді
дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
Мадақ Тау
|
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:16.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Ф дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Кофе | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Я дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Я дыбысы қандай дыбыс? 2.Я дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Ф дыбысы дауыссыз дыбыс Ф дыбысы сөздің басында,ортасында,соңында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Кофе,кафе,ферма,фото,факс. | Ф дыбысына байланысты сөздер айтады | смайлик | АКТ
Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Фф әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Оқулықпен жұмыс Телефон сөзін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
№1. Оқылым Кофе,кафе,ферма,фирма,фото,факс, телефон,телеграф,футбол,Африка
Футбол, кино,ертегі- Бірі қызық бірінен, Қуат ұзақ елтеді, Айнымай сол күйінен.
Қуаттың қылығы дұрыс па?
Топтық жұмыс 1 топ-Сәйкестендіру 2 топ-Топтастыру 3 топ-Буындардан сөз құрау
Сергіту сәті
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Кофе,кафе,ферма,фирма.
№2.Мәтінді ары қарай жалғастырыңдар
Бірде Қожанасыр келе жатып,жолдан ұялы телефон тауып алды....
«Алдаркөсе мен ұры» мультфильм Бейнеролик
Жұптық жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой Ко....е,ка....е,теле.........н,фа.....с,фуб.....ол.
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» -Ф дыбысы қандай дыбыс? -Ф дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? -Ф дыбысына байланысты сөздер айт.
Бағалау:
Рефлексия
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді оқиды,буынға бөледі
Өлеңді оқиды
Сұраққа жауап береді
Топта бірлесіп тапсырма орындайды
Сергіту сәтін жасайды
Дыбыстық талдау жасайды
Мәтінді топпен ойласып жалғастырады
Мультфильмді көреді
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қояды
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
жұлдызша
жұлдызша
жұлдызша |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз
АКТ
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:17.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Ф дыбысы мен әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Кофе | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Я дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Я дыбысы қандай дыбыс? 2.Я дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 5 мин | Электронды оқулық Тыңдалым Ф дыбысы дауыссыз дыбыс Ф дыбысы сөздің басында,ортасында,соңында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Кофе,кафе,ферма,фото,факс. | Ф дыбысына байланысты сөздер айтады | смайлик | АКТ
Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Соңы
Рефлек сия | 30 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Фф әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Оқулықпен жұмыс Телефон сөзін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
№1. Оқылым Кофе,кафе,ферма,фирма,фото,факс, телефон,телеграф,футбол,Африка
Футбол, кино,ертегі- Бірі қызық бірінен, Қуат ұзақ елтеді, Айнымай сол күйінен.
Қуаттың қылығы дұрыс па?
Топтық жұмыс 1 топ-Сәйкестендіру 2 топ-Топтастыру 3 топ-Буындардан сөз құрау
Сергіту сәті
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Кофе,кафе,ферма,фирма.
№2.Мәтінді ары қарай жалғастырыңдар
Бірде Қожанасыр келе жатып,жолдан ұялы телефон тауып алды....
«Алдаркөсе мен ұры» мультфильм Бейнеролик
Жұптық жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой Ко....е,ка....е,теле.........н,фа.....с,фуб.....ол.
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» -Ф дыбысы қандай дыбыс? -Ф дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? -Ф дыбысына байланысты сөздер айт.
Бағалау:
Рефлексия
|
Дәптермен жұмыс орындайды
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Бағандағы сөздерді оқиды,буынға бөледі
Өлеңді оқиды
Сұраққа жауап береді
Топта бірлесіп тапсырма орындайды
Сергіту сәтін жасайды
Дыбыстық талдау жасайды
Мәтінді топпен ойласып жалғастырады
Мультфильмді көреді
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қояды
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
жұлдызша
шапалақ
смайлик
от шашу
жұлдызша
жұлдызша
жұлдызша |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз
АКТ
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:20.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Ою-орнамент | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 8 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Ф дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Ф дыбысы қандай дыбыс? 2.Ф дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
| Смайлик
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 8 мин | «Балық аулау» ойыны Кофе,кафе,ферма,фирма,факс,футбол Электронды оқулық Тыңдалым Ю дыбысы дауысты дыбыс Ю дыбысы сөздің соңында кездеседі Ю дыбысын айтқанда й-у қосарлы дыбысы естіледі,жазғанда ю болып жазылады. Ю дыбысы өз алдында жеке буын жасай алады. А-ю,қо-ю,құ-ю,қи-ю «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Аю,ою,қою,қию,азаю,көбею | Балық аулау ойының ойнайды
Ю дыбысы дауысты дыбыс екенін біледі
Ю дыбысына байланысты сөздер айтады | күлше
жұлдызша | АКТ
Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Рефлек сия | 29 мин
3 мин
1 мин
1 мин
5 мин
5 мин
2 мин
1 мин
2 мин
2 мин
4 мин
1 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Ауада жазу Юю әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Оқулықпен жұмыс Ою,аю сөздерін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
Тіл ұстарту жаттығуы Ю-ю-ю, Қорбандаған аю.
№1. Оқылым Аю,ою,қою,қию,құю,түю,есею,үлкею, азаю,көбею
Жеңімпаз аю мәтінін оқу
№2.Сұрақтар бойынша аюды сипатта
1)Аю қандай аң? Жыртқыш 2)Түсі қандай? Қоңыр,қара,ақ 3)Оның аяғы қандай болады? Бес саусақты,тырнақты,жуан 4)Ол қайда тіршілік етеді? Орманда,Алтай,Тарбағатай тауларында мекендейді.
Сергіту сәті Ормандағы аюдың, Құлпынайы көп екен. Теріп-теріп алайық, Қалтамызға салайық.
Топтық жұмыс 1 топ-Топтастыру 2 топ-Әріптер мен сандардың көмегімен сөз құрау 3 топ-Буындардан сөз құрау
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау жасау Аю,ою,қию,азаю
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» -Ю дыбысы қандай дыбыс? -Ю дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? -Ю дыбысына байланысты сөздер айт.
Бағалау:
Рефлексия
| Дәптермен жұмыс орындайды
Ю әрпін тақтаға жазады
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Тіл ұстарту жаттығуын айтады
Бағандағы сөздерді оқиды,буынға бөледі
Жеңімпаз аю мәтінін оқып,түсінігін айтады.
Сұрақтар бойынша аюды сипаттайды
Сергіту сәтін жасайды
Топта бірлесіп тапсырманы орындайды
Дыбыстық талдау жасайды
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
мадақ тау
шапалақ
жұлдызша
жұлдызша
От шашу
жұлдызша
|
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз
Қима қағаз | |
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:21.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ю әрпі. | |||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||
| Тілдік құзыреттілік | Ою-орнамент | |||||
| Сабақ барысы | ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |
| Кіріспе | 10 мин
| Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Ю дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап әдісі» 3 мин 1.Ю дыбысы қандай дыбыс? 2.Ю дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? 5.Дауыссыз дыбыстарды ше? 6.Дыбыс дегеніміз не? 7.Әріп дегеніміз не? 8.Буын дегеніміз не
Үйге: Жеңімпаз аю мәтінін түсінігін айту | Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді
Жеңімпаз аю мәтінінің мазмұнын айтады | күлше
Жұлдызша
жұлдызша | Қима –қағаз дар | |
| Ой қозғау
| 8 мин | «Балық аулау» ойыны Аю,ою,қию,қою,есею,азаю Электронды оқулық Тыңдалым Ю дыбысы дауысты дыбыс Ю дыбысы сөздің соңында кездеседі Ю дыбысын айтқанда й-у қосарлы дыбысы естіледі,жазғанда ю болып жазылады. Ю дыбысы өз алдында жеке буын жасай алады. А-ю,қо-ю,құ-ю «Сөз ойла,көп ойла» ойыны Аю,ою,қою,қию,азаю,көбею | Балық аулау ойының ойнайды
Ю дыбысы дауысты дыбыс екенін біледі
Ю дыбысына байланысты сөздер айтады | күлше
жұлдызша | АКТ
Сурет тер | |
| Іс-әрекет
Рефлек сия | 26 мин
3 мин
1 мин
1 мин
2 мин
3 мин
1 мин
2 мин
2 мин
2 мин
4 мин
2 мин
2 мин
2 мин
| Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Тақтамен жұмыс Юю әрпінің бас және кіші әріптерін жазады Топтастыру Аю,ою,қою,қию Оқулықпен жұмыс Ою,аю сөздерін буынға бөліп,дыбыстық талдау жасайды
Тіл ұстарту жаттығуы Ю-ю-ю, Қорбандаған аю.
№1 Көп нүктенің орнына төмендегі керекті сөздерді қойып жаз.
Топтық жұмыс 1 топ-Әлия .....(не?) ойды. 2 топ-Фарида .... (қандай?) айран ұйытты. 3 топ-Сүтті ыдысқа .... (не істеу?) керек.
«Өз үйің тап»ойыны Дауысты дыбыстар: Дауыссыз дыбыстар:
Сергіту сәті Ормандағы аюдың, Құлпынайы көп екен. Теріп-теріп алайық, Қалтамызға салайық.
№2.Не қайда мекендейді? Аю қайда мекендейді? Кит қайда мекендейді? Теңіздегі ең ірі сүтқоректі жануарлар киттер болып табылады. Киттердің бастарының үстіндегі тесіктен су шашатынын көрген болуларың керек. Бірақ сол жер киттердің мұрны екенін білетін бе едіңдер? Киттер мұрындарын тек дем алып шығару үшін ғана пайдаланады. Кейбір адамдар киттерді сол тесіктен су шығарады деп ойлайды. Алайда киттер өкпелеріндегі ауаны шығаруда.
«Жоғалған әріп және дыбыс» ойыны қи.....,қо....,та......,а.....,жи.......
Жеке жұмыс Дыбыстық талдау
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» -Ю дыбысы қандай дыбыс? -Ю дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? -Ю дыбысына байланысты сөздер айт.
Бағалау:
Рефлексия
| Дәптермен жұмыс орындайды
Ю әрпін тақтаға жазады
Буынға бөледі,дыбыстық талдау жасайды
Тіл ұстарту жаттығуын айтады
Топта бірлесіп тапсырманы орындайды және дәптерге жазады
Әріптерді өз үйіне орналастырады
Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Жоғалған әріптерді орнына қояды
Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Сұрақтарға жауап береді | жұлдызша
Мадақ тау
мадақ тау
от шашу
жұлдызша
жұлдызша
жұлдызша
жұлдызша
мадақ тау
жұлдызша
жұлдызша |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз
оқулық
Қима қағаз
Қима қағаз
Жұмыс дәптері
Қима қағаз
Дәптер
Желкенді кеме | |










П дыбысы мен әрпі (1.6 MB)

