|
11-күн |
Күні
|
Тренер Жетписбаева Алмагул |
Өткізілетін орны
| ||||
| Тақырыбы: | 1-сабақ: Сын тұрғысынан ойлаудың мәні
| ||||||
| 2- сабақ : Оқытуда сын тұрғысынан ойлауды пайдалану.
| |||||||
| Мақсаты : | Мұғалімдер 21 ғасырда сын тұрғысынан ойлаудың маңызы мен өзектілігі туралы тұжырым жасайды.
| ||||||
| Оқу нәтижесі: | Мұғалімдер өз сабақтарында сын тұрғысынан ойлауды дамытудың тәсілдерін әзірлейді.
| ||||||
| Түйінді идеялар: | Сын тұрғысынан ойлау бақылау, тәжірибе, толғану және пайымдау нәтижесінде алынған ақпаратты ұғыну,бағалау,талдау және пайымдау нәтижесінде алынған ақпаратты ұғыну, бағалау, талдау және синтездеуде қолданылатын әдіс болып табылады,сонымен қатар ол әрекет жасауға негіз, түрткі болуы да мүмкін.
| ||||||
| Сабақ барысы:
| |||||||
| Мерзімі | Тақырыбы | Тренердің іс-әрекеті | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстары
| |||
| 9.00-9.10 | Сергіту сәті | Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығулар Мұғалімдер қолдарын бір біріне ухалап, қыздырып жанындағы мұғалімнің қолына қою арқылы жылы лебіздерін білдіреді.
| -Кезекші мұғалімдер дайындайды Сабаққа қатысушы мұғалімдердің барлығы шаттық шеңбер -құрып, өздерінің жүректен шыққан жылы лебіздерін айтады. Мұғалім бастайды: Сіздерге бүгінгі сабағымызда белсенді қатысып, кәсіби шындалуларыңызды тілеймін - топқа бөлінеді. Түстер бойынша топқа бөлінеді. |
| |||
| 9.10-9.25 15минут | Үйге тапсырмасына шолу «Миға шабуыл» | Қадағалайды | Өткен материал бойынша «сен маған-мен саған » әдісі арқылы еске түсіреді Әр мұғалімдер өздері сұрақтар дайындайды. |
| |||
| 9.25-9.35-10.00 минут | Сабақтың тақырыбымен таныстыру. | Сын тұрғысынан ойлаудың мәні түсіндіріледі. -Тақтаға ашық және жабық холодильниктің сүреті ұсынылады. Мұғалімдер осы жерде сіздер холодильниктің сүретін көріп отырсыздар. Осы сүретті көрген кезде сіздер не ойлайсыздар?
| Мұғалімдер өз ойларын, өз пікірлерін айтады. Мысалы: Жабық холодильник бұл қазіргі таңдағы мұғалімдердің бейнесі. Ал жабық холодильник қазіргі жаңа формациядағы мұғалім. Немесе холодильникте заттар бұзылмайды сондықтан біз барлығымыз бар білімімізді қолданып жүрсек ол бұзылмай ұмытылмай жақсы күйінде сақталады.
|
МАН 43-47 беттер
| |||
| 9.35-10.00 25 минут | «Сын тұрғысынан ойлау»таныстырылым |
| 1-топ 43-бет 2-топ 44 –бет 3-топ 47-бет Топтар бірін-бірі оқытады.
| МАН 43-47 беттер
| |||
| 10.00-10.20 20минут | 1-тапсырма ресурстармен жұмыс | Көзбен көретін айғақтар негізінде СТО «Галлерея» әдісі | Ерте заманнан қәзіргі уақыттағы көліктің түрлері н сараптау,талдау,жинақтау Критерий бойынша топтық бағалау
| Үлестірмелі материал 180 -бет | |||
| 10.20-10.30 10 минут | Рефлексия Күн бойынша | кері байланыс сұрайды | Күн бойынша «+ - ?»
|
| |||
| 2-сабақ
| |||||||
| 10.45-10.55 10 минут | Сергіту сәті | «Кездесу » ойыны
| Екі шеңбер болып тұрады баяу музыка ойналады Музыка тоқталған кезде шеңбердегілер жұптасып,баланың жақсы қасиетін айтады. |
| |||
| 10.55-11.25 30 минут | 2-тапсырма ресурстармен жұмыс | Ауызша алынған ақпарат туралы СТО сұрақ-жауаптар ұйымдастыру.
| Көзбен көретін айғақтар негізінде СТО бойынша сұрақтардың жауабын АКТ құралдарын пайдалану арқылы жауаптар іздеу.
| Үлестірмелі материал 182 –бет | |||
| 11.25-11.40 15минут | Кері байланыс | «Шабадан,еттартқыш,себет» әдісі бойынша | Мұғалімдер мен өзіме керектісін алдым,әліде ой елегінен өткіземін,барлығын лақтырамын деген оймен кері байланыстарын жасайды. |
| |||
| 11.40-11.45 | Үйге тапсырма |
| Сын тұрғысынан ойлау туралы ғаламтор материалдарынан оқу | МАН, АКТ
| |||

Открытый урок.Детям (22.43 KB)

