«Бекітемін»
Мектеп директоры: М.Аккозиев
Сабақтың тақырыбы: «Отбасылық оқу – ұрпақтардың рухани байланысы»
Сабақтың мақсаты: Отбасылық оқу мәдениеті - білімді кітап арқылы берілетіндігін ұғындыру ,адам өміріндегі маңызы мен пайдасын түсіндіру .
Күтілетін нәтиже: Отбасы мүшелерінің оқыған кітаптарын ұрпақтарға үлгі етсе, кітап оқуға деген көзқарасы өзгереді.
Оқырмандар оқыған кітаптары туралы насихаттаса, жас оқырмандар саны артады.
Ата- әжемен бірге оқыған ертегілер , аңыздар баланың сөйлеу мәдениетін дамыта отырып , ой-өрісі кеңейтеді.
Кітап оқу барысында баламен жақын сөйлесіп, оған өмір бойы азық болатын рухани өшпес із қалдырады.
Сабақтың көрнекілігі: АКТ, слайд, суреттер, интербелсенді тақта, плакат, маркер , ұсақ заттар, кеспе қағаздар
Сабақтың әдісі: топқа бөлу, топтық жұмыс,
Сабақтың түрі: Отбасылық танымдық сабақ
Уақыты | Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-ірекеті | Қатысушылардың іс-әрекеті | Көрнекілігі |
3 мин | І. Ұйымдастыру кезеңі | Қатысушылармен сәлемдесіп, танысамын. Сабақта жағымды ахуал орнату үшін, «Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы ,бір шаңырақ астында тілек айту. | Сәлемдеседі, танысады. Барлығы тілек айтады. | АКТ |
3 мин | ІІ. Топқа бөлу | Кеспе-қағаздар арқылы топқа біріктіремін.Әр топтан топбасшысын сайлау. Топ есімдерін анықтау.
| Топбасшыларын сайлайды. Топ есімдерін анықтайды. | Сұрақтар жазылған кеспе қағаздар. |
5 мин | ІІІ. Сабақ барысы | Интербелсенді тақтадан слайд көрсету арқылы тақырыпты ашамын және отбасылық оқу жайлы қызықты мәліметтермен таныстырамын.
| Слайд арқылы сабақ барысымен, қызықты мәліметтермен танысады. | АКТ, слайд
|
10 мин | IV. Шығарма-шылық жұмыс | «Кейс-стади» әдісі арқылы ертегі еліне саяхат жасаймыз. «Ерте,ерте,ерте де...»
| Әр топқа әр түрлі ертегілерден үзінділер беріледі, әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша, өз ойларын ортаға салады. | Интербелсенді тақта
|
7 мин | IV. Интеллек- туалдық ойын | «Үштік » әдісі, «Ойлан,жұптас,бөліс» | Берілген тапсырмаға жауап беріп, есте сақтау қабілеті (мұқият тыңдалым) сақталады. Өз ойын ашық айта алады. Қатысуышлардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады. |
|
5 мин | V. Ой қозғау | «Кинометафора» әдісі | Берілген бейнероликке қарап, өз ойлары туралы пікір алмасады | Бейнеролик
|
5 мин | Ерте заман мен қазіргі заман байланысы | Тапсырма бойынша әр топқа берілген заттар арқылы өз тобының атына лайық көрініс көрсету | Әр топ заттармен өз топтарына лайық көрініс құрайды. |
|
2 мин | Кері байланыс «Тілек ағашы» | «Тілек ағашына» өз тілектерін жазады | Әр қатысушы жапырақтарға тілек жазып «Тілек ағашына»жабыстырады |
|