| Тақырыбы: Отбасы мерекелері
| Мектебі: № 15 Д.И.Менделеев атындағы мектеп- лицейі | ||||
| Күні, айы: | Мұғалімнің аты – жөні: | ||||
| 3 - сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар:
| |||
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
| Ауызекі тіл жəне аудиовизуалды материалды тыңдау жəне жеке фразалардың мағынасын анықтау үшін сұрақтар қою. Мұғалім ұсынған тақырып бойынша сөйлеу. Мəтін мазмұны бойынша жəне кейіпкерлер іс-əрекеті туралы анықтаушы (қандай? қай? қашан? қайда?) сұрақтар қоя білу жəне жауап беру. | ||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: отбасы мүшелерін атай алады. | ||||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырып бойынша досымен диалогтік қатынасқа түсе алады. | |||||
| Кейбір оқушылар орындай алады: тақырып бойынша отбасылық мерекелер туралы айта алады, досымен еркін диаалогтік қарым – қатынасқа түседі. | |||||
| Сабақтың барысы | |||||
| Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||
| Сабақтың басы (2-5минут)
| 1.Ұйымдастыру кезеңі (оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқу – құрал жабдықтарының дайындығын байқау, сабаққа қойылатын талаптармен таныстыру.) 2. Сабақтың басталуына жағымды әсер ететін көңіл – күй қалыптастыру. 3. «Шаттық шеңберін»құрып, ынтымақтастық атмосферасын орнату. 4. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
| |||
| Сабақтың ортасы (6-40 минут)
| 1.Сөздікпен жұмыс. Туған күн – день рождения Мереке, мейрам – праздник Зат есімнің тәуелдік жалғаулары (Притяжательные окончания существительных) При образования в казахском языке формы принадлежности к основе слова прибавляются окончания. Как правило, эти слова без местоимений не употребляются. Например: менің ата + м, менің қалам + ым, сенің пәтер + ің. 2. 1 – тапсырма. Үлгі бойынша сөйле. Үлгі: Әкемнің туған күні 12 наурызда. 3. 2 – тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып жаз. Сегодня – бүгін Завтра – ертең Вчера – кеше 4. Класстерді толтыр
Отбасы
5. 4 – тапсырма. Сөйлеп үйрен. 1. Туған күн. 2. Менің туған күнім. 3. Бүгін – менің туған күнім. 1. Туған күн. 2. Сенің туған күнің. 3. Кеше – сенің туған күнің. 6.Сергіту сәті
| суреттер
Кеспелер
Кеспелер | |||
| Сабақтың соңы (41-45 минут)
| Оқушылармен кері байланыс орнату. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, неиқызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой – пікірлерін білдіре алады.
Үй жұмысы: 88 – бет, 5 – тапсырма | Кері байланыс парақшасы
| |||
| Қосымша ақпарат
| |||||
| Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
| 1. Сабақ барысында өзгертулер еңгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
| ||||
| Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1: 2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2:
| |||||



















Отбасы мерекелері (213.56 KB)

