Меню
Разработки
Разработки  /  Внеурочка  /  Разное  /  Осінь (разработка занятия)

Осінь (разработка занятия)

Материал на украинском языке. Мета: закріплювати уявлення дітей об осінніх змінах у природі; формувати музичний смак, вчити імпровізувати найпростіший танець з предметами під музику; збагачувати словниковий запас дітей.
11.03.2016

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Анотація: Як відомо грамотна, добре сформована мова є запорукою успішного всебічного розвитку особистості дошкільника. Запропоноване музичне заняття передбачає розвиток не тільки музичних здібностей дітей, а так само сприяє вирішенню завдань мовного розвитку.

Тип заняття: поглиблення теми «Осінь».

Мета:

Освітня: закріплювати уявлення дітей об осінніх змінах у природі; формувати музичний смак, вчити імпровізувати найпростіший танець з предметами під музику; збагачувати словниковий запас дітей.

Корекційно-розвиваюча: 1) розвивати музичну пам'ять, творчі здібності дітей, почуття ритму.

2) виразность і темп речі, силу голосу, формувати фонематичний слух, правильну вимову, розвивати творчу уяву, фантазію дітей.

Виховна: виховувати у дітей естетичний смак, любов до природи і музики, почуття людяності, співчуття іншим.

Обладнання: фортепіано, музичний центр, ударні палички (для відображення ритмічного малюнку), ілюстрації по темі, атрибути для вправ та танців.

Хід заняття.

Діти входять в зал під не громку, спокійну музику, утворюють коло

Музикальний керівник:

Доброго ранку! Сьогодні ми знову зустрілися в музичній вітальні. І це не випадково вона перетворилася в осінню галявину.

Знову осіння пора листя закрутила,

Чудо - фарбами вона всіх заворожила.

Осінь (разработка занятия)

Ранок з вами починаємо з вітання:

Привітання: «Доброго ранку!»

Доброго ранку!

Посміхнись скоріше!

Буде веселіше.

Погладимо лобик, носик і щічки.

Будемо ми гарними,

Як в саду квіточки!

Розітремо долоньки

Сильніше, сильніше!

А тепер поплескаємо

Сміливіше, сміливіше!

Вушка ми тепер потремо

І здоров’я збережемо

Посміхнемося знову,

Бувайте всі здорові!

Музикальний керівник:

Щоб чітко говорити,

Чистомовку потрібно повторити.

Чистомовка: "Л-Ль"

Ла-ла-ла – к нам осінь прийшла..

Ли-Ли-Ли парасольку ми взяли

Лі-Лі-Лі відлетіли журавлі

Лю-Лю-Лю дуже осінь я люблю.

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

Ліхуша Юлія Сергіївна; вчитель музично-ритмічних занять; Маріупольска спеціальна загальноосвітня школа-интернат 1 -3 ступеней №21 Донецької облради;


Анотація: Як відомо грамотна, добре сформована мова є запорукою успішного всебічного розвитку особистості дошкільника. Запропоноване музичне заняття передбачає розвиток не тільки музичних здібностей дітей, а так само сприяє вирішенню завдань мовного розвитку.


Тип заняття: поглиблення теми «Осінь».

Мета:

Освітня: закріплювати уявлення дітей об осінніх змінах у природі; формувати музичний смак, вчити імпровізувати найпростіший танець з предметами під музику; збагачувати словниковий запас дітей.

Корекційно-розвиваюча: 1)розвивати музичну пам'ять, творчі здібності дітей, почуття ритму.

2)виразность і темп речі, силу голосу, формувати фонематичний слух, правильну вимову, розвивати творчу уяву, фантазію дітей.

Виховна: виховувати у дітей естетичний смак, любов до природи і музики, почуття людяності, співчуття іншим.

Обладнання: фортепіано, музичний центр, ударні палички (для відображення ритмічного малюнку), ілюстрації по темі, атрибути для вправ та танців.


Хід заняття:

Діти входять в зал під не громку, спокійну музику, утворюють коло


Музикальний керівник:

Доброго ранку! Сьогодні ми знову зустрілися в музичній вітальні. І це не випадково вона перетворилася в осінню галявину.

Знову осіння пора листя закрутила,

Чудо - фарбами вона всіх заворожила.

Ранок з вами починаємо з вітання:


Привітання: «Доброго ранку!»

Доброго ранку!

Посміхнись скоріше!

Буде веселіше.

Погладимо лобик, носик і щічки.

Будемо ми гарними,

Як в саду квіточки!

Розітремо долоньки

Сильніше, сильніше!

А тепер поплескаємо

Сміливіше, сміливіше!

Вушка ми тепер потремо

І здоров’я збережемо

Посміхнемося знову,

Бувайте всі здорові!

(повертаються один до одного)

(розводять руки в сторони) (плескають у долоні)

(виконують рухи по тексту)

(поступово піднімають руки вгору, "ліхтарики")

(рухи по тексту)




(потирають вушка)

(розводять руки в сторони)


Музикальний керівник:

Щоб чітко говорити,

Чистомовку потрібно повторити.


Чистомовка: "Л-Ль"

Ла-ла-ла – к нам осінь прийшла ..

Ли-Ли-Ли парасольку ми взяли



Лі-Лі-Лі відлетіли журавлі

Лю-Лю-Лю дуже осінь я люблю

(Діти плескають у долоні)

(Ритмічно витягають руки вперед, розсунувши пальці і притискають їх до грудей, стискаючи пальці в кулаки.)                                                   

(Обертають кистями піднятих вгору рук.)

(Роблять ковзаючі хлопки)




Музикальний керівник:

Осінь в гості до нас прийшла, що нам осінь принесла?

(Вибирають дівчинку на роль Осені)

                     Хороводна гра: "Що нам осінь принесе" р.н.і.

(Діти, взявшись за руки, йдуть по колу.

Всередині кола протихід рухається дівчинка в осінньому вінку)

Що нам осінь принесе?

Що нам осінь принесе?

(Діти зупиняються. Осінь стоїть в центрі кола.)

Все що на городі у нас росте,

Все що на городі у нас росте

(зупиняються і по черзі руки у сторони)

Що нам осінь принесе?

Що нам осінь принесе?

(йдуть по колу)

Яблучко і меду вам принесе.

Яблучко і меду вам принесе.

(виставляють ногу на п’яточку)

Що нам осінь принесе?

Що нам осінь принесе?

(йдуть по колу)

Хлібчику смачнішого за усе.

Хлібчику смачнішого за усе.

(пружинка)

Музикальний керівник:

Ось яка щедра і багата осінь.

Сьогодні ми з вами побуваємо в казці. На шляху зустрінемо казкового героя, який живе в осінньому лісі, йому необхідна наша допомога, ви готові допомогти?

Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: готові, ми хочемо допомогти)

Музикальний керівник:

Що ж, тоді в путь!

Включається запис різної музики (марш, полька, хороводний крок), діти шикуються парами, і йдуть по колу, сідають на стільці.

Музикальний керівник:

Сідайте зручніше та послухайте. В осінньому лісі жив маленький гном. Йому завжди було сумно і нудно. Ніхто не міг допомогти маленькому гномові, навіть його друзі, інші гноми. Вийде гном на вулицю зі свого будиночка, добре на вулиці листя золоті на вітрі тремтять, тремтять, падають, вкривають землю різнобарвним килимом, тільки не бачить цієї краси гномик. Сидить на пеньку і сумує.

І зараз за допомогою музики спробуйте уявити собі, про що сумує гномик?

Музикальний керівник:

(Включає аудіозапис: "Осіння пісня" П. Чайковського, слухають)

Музикальний керівник:

Діти, як ви гадаєте, яка музика за характером, настроєм?

Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: задумлива, м'яка, задушевна, співуча, ласкава, співуча, добра, плавна, красива, спокійна)

Музикальний керівник:

 Що ви уявили, про що сумує наш гномик?

(прослухати ще раз)

Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: про те, що осінь настала, і скоро зима; може йде дощ; у нього друг поїхав)

Музикальний керівник:

Це твір: "Осіння пісня"; композитор П.И.Чайковский; твір з альбому «Пори року»)

Дуже добре. Бачить гномик: сидить на дереві дятел, тільки й чути:

тук-тук-тук, та тук-тук-тук

Зараз, ми з вами відстукаємо цій ритм за допомогою дерев'яних паличок.

(лунають дерев'яні палички)

Ритмічна гра: "Тук-тук".

Діти отстукивают на дерев'яних паличках ритмічний малюнок, повторюючи за педагогом, промовляючи рітмослогі.

Діти маленькі:

Тук, тук, тук.

Тук, тук, тук.

Діти старші:

Тук, тук, туки-тук.

Туки-туки-туки-тук.

Музикальний керівник:

 Поки гномик слухав стукіт дятла, в лісі тим часом вітер піднявся.

І свою пісню заспівав ...

Вправи на розвиток дихальних м'язів і зміцнення голосового апарату: "Вітер". (виконується стоячи, педагог використовує картки зі звуками (у), (о), (а), (і)

Діти роблять крещендо і димінуендо на звуки (у), (о), (а), (і).

 Діти мовчать притискаючи долоні один до одного. Розводять руки в сторони - підсилюють звучання; наближають долоні один до одного - звук затихає.

Музикальний керівник:

Розігріємо голосок.

Послухайте.

(діти слухають, виконує педагог)

Розпівка: «Віє вітер»

Листочки кружаться, пісеньку співають.

Жовті кораблики по лужицам пливуть.

Вітер підганяє їх, за собою ваблячи.

Відлітають пташки в теплі краї.

Музикальний керівник:

А зараз, розспівування виконаємо разом.

(виконують розспівування)

Музикальний керівник:

 Набридло маленькому гномові сидіти на місці і пішов він у ліс по стежці. Йде і бачить: що на деревах - листя розписні, червоні, жовті, різні такі, а під деревами кущики з ягодами брусниці, а у моху гриби - сироїжки. І вигукнув гномик: «Ах, яка осінь!»

 Музикальний керівник:

Діта, а вам подобається така осінь?

(показує картинку з осіннім лісом)

Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: подобатися; дуже красива; дерева з різнокольоровим листям: жовтими, червоними, багряними)

Музикальний керівник:

Я теж люблю осінь, за її фарби, і зараз для гнома ми виконаємо осінню пісню, виходьте.

Пісня: «Ах, яка осінь!» Сл. і муз. З.Я Роот.

Музикальний керівник:

Зірвав вітер з дерев багато листя, у лісі почався листопад.

Я пропоную вам перетворитися в осінні листочки, і показати як же вони кружляють на вітрі.

Танець-імпровізація: "Падає листя" (будь-який музичний твір

Музикальний керівник:

А зараз, порадуємо нашого друга гнома своєї веселою полечкою.

Руки подали один одному,

Встали парами по колу!

Полька: «Добрий жук» муз. А.Спадавеккіа.

Музикальний керівник:

Усміхнувся гномик перший раз, ось який веселий перепляс.

Ми, діточки, допомогли гномику посміхнутися?

Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: звичайно допомогли; так)

Музикальний керівник:

 Від чого сумував наш гномик?

Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: була погана погода; сонечко сховалося; друг уїхав; скоро зима настане)

Музикальний керівник:

А який твір допомогло нам представити і зрозуміти, про що сумує гномик?


Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: це твір: "Осіння пісня"; композитор П.И.Чайковский)


Музикальний керівник:

А казка наша вийшла з веселим кінцем?


Діти: (ВІДПОВІДІ ДІТЕЙ: з веселим)


Музикальний керівник:

Добре все те, що добре закінчується.

 Ну, а гномові йти пора, його чекають свої справи!

А нам вже пора вертатись у групу.


Музика: Діти виходять.

-80%
Курсы повышения квалификации

Порядок организации и проведения деловых переговоров как условие успешной коммуникации

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Осінь (разработка занятия) (22.83 КB)
