Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | Мектеп: №16 жалпы орта мектеп | ||
Күні: 12.09.2017ж. | Мұғалім аты-жөні: Каримбаев Ерлан | ||
Сынып:5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Орта және алыс қашықтық техникасын үйрету | ||
Оқу мақсаты | 5.2.5.1 Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін білу және түсіну, сондай-ақ оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсыну. | ||
Сабақ мақсаты | Орта және алыс қашықтық техникасын біледі. Ойынның тактикасы мен стратегиясыны қолданып, жүру тәсілдерін орындай алады. | ||
Бағалау критерийі | Ойынның ережесін сақтайды. Ойынның тәсілдер орындайды.Ойынның балама жолдарын талқылайды. | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану. | ||
Тілдік мақсаттары | Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Орта және алыс қашықтық техникасын ережелері, есептеу және санау,ойынды түсіндіру, логика, ойлау қабілеті, ойын кезінде қорғану. | ||
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: Ойында жеңіу үшін, қандай әдіс-тәсілдерді қолдануға болады? Орта және алыс қашықтық техникасы дегеніміз не? | |||
Құндылықтарды дарыту | Сыни тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту, сабақ кезінде бір-біріне деген әділдікті, жауапкершілікті арттыру. | ||
Пән аралық байланыстар | Тарих, математика пәндерімен байланыстыру. | ||
АКТ пайдалану дағдысы | Орта және алыс қашықтық техникасы ережелері туралы бейне жазбаларын көрсету. | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | Алаңда ауысу тәсілдері. |
Сабақтың барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттері | Ресурстар |
Сабақтың басы | Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып таныстыру. Сергіту “Атомдар мен малекулалар” ойынын ойнату арқылы сынып оқушылырын топтарға бөлу. | Кең, таза бөлме, тоғыз құмалақ тақтасы, сағат, дәптер, қалам.
|
Сабақтың ортасы | Тапсырма: Дескриптор: -түрлі дене жүктемелерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап анықтай біледі; -балама шешім қабылдайды; - қыздырыну және қалпына келтіру жаттығуларын орындау мен дайындау аясындағы негізгі компоненттерді білу және түсінеді, -ойында жүру тәртібін жазуды, есептеу жолдарын біледі. | Әр жаттығу үшін кең, таза бөлме, тоғыз құмалақ тақтасы, сағат, дәптер, қалам.
|
Сабақтың соңы | Сабақты қорытындылау. «Жеміс ағашы» әдісін қолданып бағалау. Үй тапсырмасын беру.
|
|
Саралап оқыту- көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?
| Бағалау-Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
Уақытты ұтымды пайдалана отырып сабақта тапсырманы оқушы мүмкіндігін ескеріп деңгейлік жаттығулармен жүктеймін. Қабілетті оқушыларға жаттығуларды күрделендіріп, әлсіз оқушыға көмек үшін жеңілдетілген жаттығулар беремін. | Байқау,тыңдау,сұрақ қою,мақтау әдісімен бағалаймын. Оқушы өзін-өзі бағалауды қалыптастырамын. Жүйелі түрде кері байланыс ұсынамын. Оқушыларды мақсатты түрде оқуға уәждеймін. | Қауіпсіздік ережелерін үнемі айту түсіндіріп отыру. |