Күні: 28.10.16 | Сабақ реті: 9.9 | Пәні: Информатика | Класы: 5 «А» | ||
Сабақтың тақырыбы | Операциялық жүйенің негізгі нысандары мен оны басқару | ||||
Мақсаты | Операциялық жүйенің негізгі нысандары мен оны басқара алуды меңгерту. | ||||
Міндеттері: |
| ||||
Жалпы ережелер | Сабақтың типі: Аралас сабақ Жұмыс формалары: жеке, жұптық, топтық. Әдістері: «Ойлан-жұптас-талқыла», «джигсо», «Бестік» әдісі Жабдықтары: компьютер, бейнефильм, слайдтар, проектор. | ||||
Күтілетін нәтиже | Операциялық жүйенің негізгі нысандардың қызметін және жұмыс істеуді біледі. Компьютерді басқару нысандарымен жұмыс істеу әдістерін үйренеді. Есептер тақтасы, бас мәзір және жұмыс үстелінің нысандарымен жұмыс істей алады. | ||||
Сабақ кезеңдері: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру кезеңі
| Амандасу, оқушыларды түгелдеу, оқушыларды топқа бөлу | Оқушылар тұрып амандасады, кезекші сынып туралы мағлұматтарды хабарлайды. |
| ||
Үй тапсырмасын тексеру
| Өтілген тақырыпқа жинақтаған қосымша ақпаратты оқыту Оқулықтан «Өзіңді тексер!» тест жұмысын тексеру | Оқушылар жинаған ақпараттарын оқиды Оқушылар бір-бірінің дәптерлерін алып тесттің жауабын тексереді | Оқулық | ||
Мағынаны тану
| «Ойлан-жұптас-талқыла» Оқулықпен жұмыс Топтарға тақырып бөліп беру.
|
Топтарына жиналып, берілген тақырыпшаларына байланысты постерге түсіреді, қорғайды.
| Оқулық | ||
Компьютермен жұмыс | Компьютердегі тәжірибелік жұмысты орындау | 3 топқа деңгейлік тапсырмалар беріледі
|
| ||
Сергіту сәті | Сергіту сәті бейнеролик көрсетіледі | Оқушылар сол бейнероликтегі іс-әрекеттерді қайталайды. |
| ||
Ой толғаныс | 1.Жұмыс үстелі деген не? 2.Есептер тақтасы қайда орналасқан? 3.Бастау батырмасы не үшін керек? 4. Тілдер тақтасы не үшін керек? 5.Бас мәзір қайда орналасқан? 6. Бас мәзірде қандай бұйрықтар орналасқан? | Топ мүшелері қарама-қарсы топқа сұрақтар қояды |
| ||
Кері байланыс
| «Бестік» әдісі Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық Сұқ саусақ – маған қиын болды Ортаншы саусақ – маған жеткілікті болмады Төртінші саусақ – менің көңіл күйім Бесінші саусақ – менің ұсынысым | Оқушылар қолының суретін салып, саусақтарға мәліметтерді толтырады. | Слайд
| ||
Үйге тапсырма
| § 9; 10-тапсырма. Ребусты шешу | Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады. |
| ||
Бағалау
| Формативті бағалау Бағалау парақшасы арқылы бағалау | Белсенділік танытқан оқушыларға смайликтер беру арқылы бағалаймын. Өз-өздерін бағалайды |
|
Өз сабағыңызға талдау жасаңыз .
Рефлексия Не сәтті болды?
|
|
Не сәтсіз болды?
|
|
Нені жақсартуыма болады?
|
|
Нені өзгертуге болады?
|
|