Мектеп директорының оу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:13.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Ө дыбысы мен әрпі. | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Табиғатқа саяхат. Ө дыбысы мен әрпі. | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе | 5мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау Ң дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап» әдісі 3 мин -Дыбыстар нешеге бөлінеді? 2-ге -Дауысты дыбыс,дауыссыз дыбыс Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? -Қызыл -Дауыссыз дыбыстарды ше? -Көк -Буын дегеніміз не? -Сөзде қанша дауысты дыбыс болса,сонша буын болады. -Ө дыбысы қандай дыбыс?
| Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. | Смайлик
| Қима –қағаз дар | |||
| Ой қозғау | 5 мин | Ө дыбысы дауысты дыбыс Ө дыбысы сөздің басында,ортасында кездеседі «Сөз ойла,көп ойла» ойыны
|
Ө дыбысына байланысты сөздерді айтады | смайлик | Сурет тер | |||
| Іс-әрекет | 22 мин
3 мин 6 мин
2 мин | Тақтамен жұмыс Өө әрпін салдыру Жазылым Дәптермен жұмыс Топтастыру әдісі Көл,шөл,өрмекші,өрнек
Оқулықпен жұмыс №1. Оқылым -Оқыған мәтінің өлең бе,әлде әңгіме ме? -Көркем мен Серік қайда шықты? -Олар не істеді? -Серуен қалай өтті?
№2.Жаңылтпашты оқы және жаңылмай жатқа айт Үйіне көрші Келді ме екен,көрші.
Сергіту сәті
№3.Ойлан,тап. Жаңбыр жауса,қолшатыр керек. Қар жауса,қолғап керек
Кейінгі тапсырмалар
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» әдісі
| Ө әрпін тақтаға салады
Ө әрпіне байланысты сөздерді жазады
Мәтінді оқиды
Сұрақтарға жауап береді
Жаңылтпашты жаңылмай жатқа айтады
Сәйкестендіру кестесін орындайды
Сергіту сәтін орындайды
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қояды
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
Оқушылар өтілген әріптерден сұрақ қояды | Шапа лақ
Мадақ тау
шапалақ
смайлик
Мадақ тау |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |||
| Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
|
Кеменің суреттері | ||||||
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
| Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||




Ө дыбысы мен әрпі (66.81 KB)

