| Сыныбы: | 10 а Биология | ||
| Сабақтың тақырыбы: | Нәруыз - биологиялық полимер | ||
| Мақсаты : | Жасушаның құрамындағы органикалық қосылыстардың жасуша тіршілігіндегі маңызы туралы алған білімдерін кеңейту | ||
| Сабақтың түрі: | Аралас сабақ | ||
| Күтілетін нәтижелер: | А. Жасушаның химиялық құрамын біледі. В. Органикалық заттардың жасуша тіршілігіндегі мөлшерін анықтайды С. Ағзада кездесетін нәруыз бен ферменттердің маңызын зерделейді, нуклеин қышқылдарын салыстыра алады, нуклеотидтерді жіктей алады.
| ||
| Керекті жабдықтар: | Жасушаның макеті, кестелер, бағалау парақтары. | ||
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Жеке, диалогтік оқытудағы топтық әңгіме, «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі, «Басбармақ» стратегиясы арқылы өз-өзін бағалау | ||
| Сабақ барысы: | |||
| Сабақ кезеңдері: | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
| Кіріспе
| 1. Тұлғааралық байланысты орнату. 2. Сыныппен амандасу.
| -мұғаліммен сәлемдесу; - кезекшілік қызметін атқару; - сабаққа зер салу Оқушылар алдағы бірлескен жұмысқа әзірленеді және сәйкес жағдайға икемделеді. | |
| Тұсаукесер | «Ой қозғау»
Оқушының жауаптарына қарай мадақтап, ынталандырып отырамын. | Өткен материалды еске түсіріп, жаңғыртуды іске асырады. Оқушылар қол шапалақтау арқылы бір-бірін бағалап отырады.
| |
| Негізгі бөлім | «Мұғалім - оқушы» әдісі бойынша берілген мәтінді жеке оқиық. Мәтіннің бірінші бөлігін мұғалім түсіндіреді, оқушы тыңдайды және сұрақтар қойып отырады. Екінші бөлігінде осылайша орындайық.
| Жаңа сабақты зер салып оқиды, мазмұнын түсінеді. «Басбармақ» стратегиясы арқылы өз-өзін бағалау жүреді. | |
| Қорытынды | «Showdown» әдісі арқылы сабақ қорытындыланады. (әр топ 5-5тен сұрақтар дайындайды) Үйге тапсырма:
ДНҚ мен РНҚ салыстыру | Әр топ бүгінгі сабақ бойынша басқа қарсы топтарға 5 сұрақтан дайындайды.
| |


Нәруыз-биологиялық полимер. (14.54 KB)

