Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  7 класс  /  «Модельдерді зерттеу» практикалық жұмыс

«Модельдерді зерттеу» практикалық жұмыс

Практикалы? ж?мыс. Де?гейлік тапсырмалар.

А –де?гейі:

1.Программалау тіліні? м?мкіндіктеріне с?йеніп, адам ж?не су сататын автомат арсында?ы с?хбат моделін жаса?дар.

2.Программалау тіліні? м?мкіндіктерін ?олданып, ??тты?тау хат моделін жаса.

В –де?гейі:

1.«Зат есімні? септелуі» ережесін ?олдануды? ?йретуші модель блок сызбасын ??растыры?дар.

2.С?йлемдегі с?здер арсында?ы баланыс с?лбасы –?йретуші моделін ??растыры?дар.

С –де?гейі

Компьютер, ж?мыс д?птері,

О?улы? 97 бет,

?р т?рлі программалы? жабды?тамалар (Paint графикалы? редакторы, Power Point т?саукесері, MSWord м?тіндік редактор)

1.Орамжапыра?ты к?шеттік ?діс ар?ылы ?сіру алгоритміне с?здік сипаттама жаса?дар

2.Т?саукесер ??растырушысында механикалы? са?атты? анимациялы? моделін жаса?дар.

Барлы?ына орта?:

Графикалы? редакторды? к?мегімен ?уырша?ты? сарафан ?лгісі ж?не машинаны? ?лгісін дайындау.

Сергіту с?ті:

К?з жатты?уын орындату:

https://www.youtube.com ар?ылы тексеріп, жауабын аны?тап,ба?алаймыз.

30.01.2017

Содержимое разработки

Сабақ: Информатика

Мектеп : «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сабақтың тақырыбы. «Модельдерді зерттеу» практикалық жұмыс

Мұғалімнің аты-жөні

Жәмеш Лаура

Күні: 13.01.17 ж

Қатысқандар саны:

Сыныбы: 7 «А »

Қатыспағандар саны:

Сабақтың мақсаттары

Оқушыларда модельдерді формальдау кезінде зерттеушілік құзыреттілігін, логикалық ойлауын дамыту, ой - өрісін кеңейту..

Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар орындай алады.

модельдерді әр түрлі білім салаларына қарай топтастыруды, модель ұғымын,түрлерін.

Көпшілік оқушылар орындай алады.

өз бетімен программалық ортаны таңдап алуды, компьютерлік модельдер құрастыруды.

Кейбір оқушылар орындай алады.

Терминдерді жатқа айта алады. Алынған модель бойынша

нәтижені бағалауды

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

ағылшын тілі, бейнелеу өнері

Акт қолдану дағдылары

Компьютер, интерактивті тақта

Бастапқы білім

Модельдеудің негізгі кезеңдері, қасиеттері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ұйымдастырылуы кезеңі

1.Оқушылармен сәлемдесу

2.Келмеген оқушыларды белгілеу

3.Сабаққа дайындығын,құралдарын тексеру.


Ресурстар

Сабақты басы

5 минут

Ертеңгілік шеңбері

Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір-бірімен «Сәлем!»деп амандасады.

ІІ.Үй жұмысы.

1.«Ширату» әдісі

1.Барлық модельдер қандай екі үлкен классқа бөлінеді?

2.Материалдық модельдерге мысал келтіріңдер?

3. «Мектеп партасы» нысанына қандай ақпарттық модельдер құрастыруға болады?

4. Ақпараттық модельдерді сипаттау әдістері

5.Физика пәніне арналған оқулықта қандай ақпарттық модельдер бар?

2.Оқушыларға карточка үлестіру.


Шаттық шеңбері

Сабақтың ортасы

20 мин


Практикалық жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар.

А –деңгейі:

1.Программалау тілінің мүмкіндіктеріне сүйеніп, адам және су сататын автомат арсындағы сұхбат моделін жасаңдар.

2.Программалау тілінің мүмкіндіктерін қолданып, құттықтау хат моделін жаса.

В –деңгейі:

1.«Зат есімнің септелуі» ережесін қолданудың үйретуші модель блок сызбасын құрастырыңдар.

2.Сөйлемдегі сөздер арсындағы баланыс сұлбасы –үйретуші моделін құрастырыңдар.

С –деңгейі

Компьютер, жұмыс дәптері,

Оқулық 97 бет,

Әр түрлі программалық жабдықтамалар (Paint графикалық редакторы, Power Point тұсаукесері, MSWord мәтіндік редактор)

1.Орамжапырақты көшеттік әдіс арқылы өсіру алгоритміне сөздік сипаттама жасаңдар

2.Тұсаукесер құрастырушысында механикалық сағаттың анимациялық моделін жасаңдар.

Барлығына ортақ:

Графикалық редактордың көмегімен қуыршақтың сарафан үлгісі және машинаның үлгісін дайындау.

Сергіту сәті:

Көз жаттығуын орындату:

https://www.youtube.com арқылы  тексеріп, жауабын анықтап,бағалаймыз.



Оқулық, дәптерлер.

Компью тер,

Жұмыс дәптері,

Оқулық 97 бет,

Әр түрлі

программалық

жабдықтамалар

(Paint графика лық

редакторы,

Power Point

тұсау кесері,

MSWord мәтіндік

редактор)








Сабақтың соңы

15 минут


Оқушылардың орындаған жұмыстарын қорғайды және талдау жасау.


Оқушылар жұмыс тары


Дифференция. Оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлаймыз? Қабілеті жоғары балаларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау- оқушылардың ілгерілеуін білімдерін қалай қадағалайсыз?




Пәнарлық байланыс.

Денсаулық және

қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс

Кез келген программалық ортада модельдеуді жүзеге асыруды.

Өз бетіндік жұмысты орындау деңгейі

Бейнелеу өнері

Қазақ тілі.



-80%
Курсы дополнительного образования

Основы HTML

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
«Модельдерді зерттеу» практикалық жұмыс (20.57 KB)
