ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1.1.2.1.
САБАҚ: дүниетану | Мектеп: Алтын ауыл | ||||||
Күні:03.02.2017 | Мұғалімнің аты-жөні:
| ||||||
СЫНЫП:1 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.1.2.1 мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру | ||||||
Критериалдық бағалау | 1.мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсінеді
2. Мектепке барар жолды біледі 3. Кітапхана қызметін түсінеді
| ||||||
Тапсырма | 1.Мектепке не үшін келетініңді айт 2. Мектепке барар жолыңды сызып көрсет 3.Кітапханада не істеуге болатынын айт | ||||||
Дескриптор |
1.мектепке не үшін келетінін айта алады 2. Мектепке барар жолды сызып көрсете алады 3.кітапханана қызметін пайдалануды үйренеді. | Балл
| |||||
1 2 1 | |||||||
Тілдік мақсат | Мектептің адам өміріндегі маңызын түсінеді | ||||||
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: shool- школа -мектеп, library -библиотека -кітапхана, teacher- мұғалім-учитель | |||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: Т-А, О | |||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Мектептің адам өміріндегі маңызы қандай? -Мектепте мұғалімнен басқа қандай өызметкерлер бар? Кітапханашы мамандығы несімен қызықты?
| |||||||
ишара: қолмен көрсету | |||||||
Алдыңғы оқу: | Қайталау | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарлан ған уақыт есебі 45 мин | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | Ресурстар | |||||
Басы 3 мин | Қайырлы таң, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды). Қайырлы таң, құлақтарым! Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды). Қайырлы таң, қолдарым! Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды). Қайырлы таң, аяқтарым! Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу). Қайырлы таң, күн! Мен ояндым!. (Күлімсіреп, күнге қолдарын созады)
| 1.АКТ
| |||||
Ортасы 30мин |
Оқулықпен жұмыс
1-топ: Мектеп туралы жұмбақтар шешу. 2-топ: Мектеп сөзіне кластер жасау 3-топ: Мектепке алғаш келгендегі сезімдері туралы әңгімелету
Мектепке барар жолыңды сызып көрсет
Тербеледі ағаштар, Алдымен жел еседі. Кіп-кішкентай балалар, Үп-үлкен боп өседі.
Мектептің суретін салыңдар (жылдамдық) Дәптермен жұмыс
"Сыңғыр - сыңғыр'' ойыны Мақсаты: Кеңістікте бағдарлану, дыбыс бағытын анықтай білу, есту қабілетін бағыттауды дамыту. Қажетті құралдар: Қоңырау. Ойын барысы: Бала көзін жұмады, ал тәрбиеші тым-тырыс оның жанына (сол, оң, артынан) келіп қоңырауды сылдырлатады.Бала көзін ашпай дыбыстың, қайдан шыққан бағытын анықтауы қажет.Егер бала қателессе, онда тағы шешеді. Ойынды 4 – 5рет қайталайды. |
АКТ Оқулық Суреттер
Қоңырау | |||||
|
Соңы 7 мин |
|
| ||||
| |
| ||||
Қосымша мəліметтер | ||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтарменбайланыс (тəрбиеэлементі). | ||||
Деңгейлік тапсырмалар беру Шағын тест беру | Көркем еңбек, музыка, ағылшын, сауат ашу | |||||
| ||||||
Рефлексия | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта | |||||
Сабақтың мақсаты | берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
мен оқу міндеттері |
| |||||
орындалды ма? | Ия | |||||
Бүгін оқушылар | Мектептің адам өміріндегі маңызын білді | |||||
не үйренді? |
| |||||
Сабақ қалай өтті, |
| |||||
қандай деңгейде | Жоғары деңгейде Қсы | |||||
өтті? |
| |||||
Жоспарланған | Иә Иә Тиімді пайдаландым Жоспар бойынша , өзгеріс болған жоқ | |||||
саралау жақсы | ||||||
іске астыма? | ||||||
(тапсырмалар | ||||||
сəйкес болдыма?) | ||||||
Уақытты қалай | ||||||
пайдаландым? | ||||||
Жоспарыма | ||||||
қандай өзгерістер | ||||||
енгіздім жəне | ||||||
неге? | ||||||
|
| |||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (Оқытуда да, оқуда да ескеріңіз )? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеме оқушылар пікірі менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім? Оқушылар сабаққа белсене қатысты.Сабақ қызықты өтті. Келесі сабаққа да тиімді әдіс-тәсілдерді қолдансам келесі сабағым да нәтижелі болады деп ойлаймын.
| ||||||
|